Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: Filtr oleju do TS

  1. #51
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert 1 Zobacz post
    Czy mieliście do czynienia z filtrami UFI ,chodzi mi o filtr powietrza i filtr oleju podobno nie mają już żadnej fabryki włoskiej tylko china ?
    ja miałem i w cywilnym i torowej 156 - jeździł, filtrował , nie ciekł.

    W temacie filtrów - gdzie można znaleźć jakieś źródłowe dane jak to z tym zaworem w filtrze do TS powinno być (i nie do TS) - czy i z jakim ciśnieniem ma być ? bo przy opisach niektórych filtrów jest podane ciśnienie (np. 1,1 cz 1,5 bar) otwarcia zaworu zwrotnego (domyślam się , że to zawór żeby wkładu nie rozsadziło?) , w niektórych nic nie jest o tym wspomniane (ale może tam też zawór jest tylko to taka oczywistość że nie jest opisany?)

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert 1 Zobacz post
    Czy mieliście do czynienia z filtrami UFI ,chodzi mi o filtr powietrza i filtr oleju podobno nie mają już żadnej fabryki włoskiej tylko china ?
    Od paru lat mam do czynienia w różnych autach z UFI. Mimo to nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć więcej poza tym, że nie trafiłem póki co na jakąś poważniejszą wadę. Co do miejsca produkcji to raczej oczywiste, że albo kraje takie jak Polska, Rumunia, Ukraina, albo Chiny, skoro cena jest na poziomie konkurencji. Koszty w EU sa nieporównywalnie wyższe, więc taki filtr musiałby kosztować pewnie sporo więcej, a i wcale nie musiałby być lepszy.

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] Wydaje mi się, że zawór zwrotny powstrzymuje olej przed ściekaniem z powrotem do miski po zatrzymaniu silnika. To, o czym piszesz to się chyba nazywa bocznikowy, czy jakoś tak. Te dane podają niby niektóre hurtownie, np. hart, ale ciężko ufać tym informacjom.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dzięki za konkrety .

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Nie ma sprawy, konkret pytanie, konkret odpowiedź. [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] Jeszcze co do zaworu bocznikowego to zastanawiam się, czy w ogóle dla nas, czyli względnie świadomych użytkowników, którzy olej i filtr zmieniają regularnie, jest to jakoś bardzo istotne. Czy taki zawór ma w ogóle szansę zadziałać w normalnych warunkach eksploatacji? Obstawiałbym, że raczej w ekstremalnych przypadkach, gdy olej jest już bardzo zanieczyszczony. I to pewnie głównie na zimno, gdy ciśnienie i tak jest wysokie, więc spadek ciśnienia raczej nie powinien być problemem. Chyba że martwimy się o brak filtracji?

  5. #55
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiam czy to istotne i czy szukać bardzo tych danych i wg nich później filtrów czy po prostu gwinty żeby się zgadzały i średnica i tyle.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ja też się zastanawiam czy to istotne i czy szukać bardzo tych danych i wg nich później filtrów czy po prostu gwinty żeby się zgadzały i średnica i tyle.
    Nie zawracaj sobie tym głowy. Dobierz odpowiedni filtr pod motor i tyle. Ja 2mc temu wynieniałem w TSie olej,filtr Purflux LS296

Podobne wątki

  1. [Giulia] Filtr oleju 200 i 280 KM
    Utworzone przez lechtak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:47
  2. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  3. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  4. Zły filtr oleju?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory