Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Filtr oleju do TS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie Filtr oleju do TS

    Witam
    z ciekawości zastanawiam się nad tym który filtr oleju do mojego TS'a (2.0 - olej 10w60) jest najlepszy. Chcę zamówić sobie wszystko już w jednym sklepie i mam do wyboru w zasadzie 2 filtry
    1) Mann W 712/16 (27 PLN)
    2) Filtron OP 537/1 (18PLN)

    warto dopłacić te kilka zł do pierwszej opcji? Faktycznie będzie widać różnice (albo wyjdzie to silnikowi na plus) czy brać tańszy i się nie przejmować?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Ja od zawsze zakładam filtron, dobra firma według mnie i co najważniejsze prawie w ogóle nie podrabiana, poza tym oba filtry robione są pewnie w tej samej fabryce

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    To może ale i nie musi mieć znaczenia. Jakość w dużej mierze zależy od zamawiającego, bo każda fabryka może wypuścić i świetny i słaby produkt, kwestia tylko czy ktoś za ten świetny zapłaci.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Właśnie , bo to zgadniesz co tam wewnątrz ?
    Brałbym Filtron i spokój. Tylko do Vek - patrzę na wymiar - im krótszy tym lepiej bo dostęp tragiczny i każdy milimetr ma znaczenie, w TS obojętne bo jest miejsce.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Słuchaj , jakbys nie wiem miał jakiś naprawdę wysilony silnik czy cuś , to temat filtrów byłby no jakimś tam tematem do przemyslenia , i to nie pólka do 50zł .

    Ja zawsze zakladałem Filtrona , i było lala , ale wiadomo że to Polska firma a Polacy hejtują to co Polskie ...
    Jakoś wykonania Filtra w tym przedziale cenowym , będzie po prostu żadna ..... chyba że efekt Placebo że aaaa dałem wiecej więc musi byc lepsze.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    co byś nie wziął to będzie dobrze, oczywiście pomijając Harta, Krafta i tego typu firmy. Ja stosuje głównie Knechta, Manna, Purfluxa, ale Filtron też czasem wpadnie i różnicy nie widzę. Obecnie w TSie mam właśnie OP537/1 i różnicy pomiędzy wcześniejszym Boschem czy UFI nie widzę.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziaru Zobacz post

    Ja zawsze zakladałem Filtrona , i było lala , ale wiadomo że to Polska firma a Polacy hejtują to co Polskie ...
    .
    Filtron już od dawna nie jest Polski. Wcześniej należał do WIX'a, a od zeszłego roku należy do koncernu uwaga: Mann+Hummel czyli można się spodziewać, ze niedługo w kartoniku Mann'a będzie filtr z fabryki w Gostyniu tak samo jak w kartoniku Filtrona można spotkać filtry z fabryki WIX'a w chinach Aktualnie mam filtrona i zero zastrzeżeń. Jak ktoś chce w 100% polski produkt to Sędziszów ostatnimi czasu mocno zaczyna wchodzić w rynek motoryzacyjny.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Tylko MANN, różnica w cenie żadna a jeszcze nie słyszałem o nich złego słowa w przeciwieństwie do Filtrona.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Czy Filtron czy Mann, jeden uj. Uważam, że w przypadku filtrów nie ma znaczenia producent, połowa robiona jest w tej samej fabryce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Tylko MANN, różnica w cenie żadna a jeszcze nie słyszałem o nich złego słowa w przeciwieństwie do Filtrona.
    Ty nie słyszałeś złej opinii o Man-ie, Kowalski nie słyszał złej opinii o Filtronie. Jeden kit...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Filtron już od dawna nie jest Polski. Wcześniej należał do WIX'a, a od zeszłego roku należy do koncernu uwaga: Mann+Hummel czyli można się spodziewać, ze niedługo w kartoniku Mann'a będzie filtr z fabryki w Gostyniu tak samo jak w kartoniku Filtrona można spotkać filtry z fabryki WIX'a w chinach Aktualnie mam filtrona i zero zastrzeżeń. Jak ktoś chce w 100% polski produkt to Sędziszów ostatnimi czasu mocno zaczyna wchodzić w rynek motoryzacyjny.
    Ostatnio robi sie moda na cichociemne produkty z Polski. I uważam, że mogą być ciekawą alternatywą dla "markowych" wyrobów. Bo ostatnio co niektóre "markowe" wyroby traca na jakości, a opierają się tylko na opinii wypracowanej od lat. A Polskie wyroby sa nieco tańsze, a wcale nie musza odbiegać jakością od znanych. Wolę polski niż chiński, taka prawda!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kevin88 Zobacz post
    co byś nie wziął to będzie dobrze, oczywiście pomijając Harta, Krafta i tego typu firmy. Ja stosuje głównie Knechta, Manna, Purfluxa, ale Filtron też czasem wpadnie i różnicy nie widzę. Obecnie w TSie mam właśnie OP537/1 i różnicy pomiędzy wcześniejszym Boschem czy UFI nie widzę.
    Użytkowałem Harta, Knechta i inne takie tam wynalazki - różnicy nie widze totalnie. A fakt, przejechałem się kiedyś na filtrze paliwowym Filtrona - przeciekał, natomiast Kraft, z nim nic się nie działa. Co nie znaczy, że przekreślam Filtrona. Zdarzają się wady fabryczne.

    - - - Updated - - -

    Inaczej się ma sprawa w przypadku wahaczy czy amortyzatorów, tu lepiej jednak celować w wyższą półkę, ale sprawdzoną, bo też jest kilka takich, które się pogorszyły, np: Monroe, Vema, TRW tylko oryginały, natomiast TRW tarcze i klocki mi podpadły-raczej im podziękuję już (tak z mojego doświadczenia)

  10. #10
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Miałem w swoich Alfach chyba już wszystko popularne bo przy wymianach oleju co 5000 km przerób mam spory wg mnie nie ma różnicy czy Filtron czy Mann, Mehle czy inny PengCheng. Nie byłbym specjalnie zdziwiony jakby wnętrzności (albo i całe filtry) w Mannach były z tej samej fabryki co ten PengCheng.
    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] - PZL Sędziszów? No popatrz, nie sądziłem że robią do osobówek myślałem że tylko lotnictwo i ciężki sprzęt. Będzie trzeba się rozejrzeć bo do 166 mają

Podobne wątki

  1. [Giulia] Filtr oleju 200 i 280 KM
    Utworzone przez lechtak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:47
  2. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  3. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  4. Zły filtr oleju?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory