Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wykonanie tulejki maglownicy z teflonu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie Wykonanie tulejki maglownicy z teflonu

    Witam, nie wiedziałem gdzie dać taki temat, więc zamieszczam tutaj. Mam pytanie, czy jest osoba która byłaby w stanie wykonać (wytoczyć) z teflonu tuleje listwy maglownicy z lewej strony do 156 FL 1.9 JTDm ? Albo chociaż ma jakiś kawałek teflonu który po takiej operacji pozostał i byłaby w stanie go sprzedać. Nigdzie w pobliżu nie mogę znaleźć sklepu sprzedającego tworzywa sztuczne a na Allegro ciut za duże te kawałki.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu, spróbował bym wrzucić jeszcze temat na forum cnc. Może jest ktoś z okolicy kto ogarnie Ci temat za przysłowiową flaszkę.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Niestety nie mam jej wymiarów. Chodzi o to żeby przed rozebraniem auta mieć tuleje w ręku. Pytam firm które oferują sprzedaż maglownic do 156 z Allegro ale jak widać nikt nie chce zarobić bo twierdzą że mogą dorobić tylko podczas regeneracji.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilu934 Zobacz post
    Niestety nie mam jej wymiarów. Chodzi o to żeby przed rozebraniem auta mieć tuleje w ręku. Pytam firm które oferują sprzedaż maglownic do 156 z Allegro ale jak widać nikt nie chce zarobić bo twierdzą że mogą dorobić tylko podczas regeneracji.

    A jak chcesz złapać prawidłowy wymiar ? Listwa pod tuleją się wyciera, gubi chrom i uceka jej wymiar. Przy regeneracji listwa jest szlifowana/polerowana na równy wymiar po całości gdzie pracuje na tulejach ślizgowych i jeśli jest potrzeba chromowana na nowo - dopiero potem toczone są pod wymiar tuleje.

    Oczywiście da się to zrobić też "na oko" ale nie koniecznie po takiej naprawie będzie cicho, w większości przypadków przekładnia nadal popukuje.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    Wymiar listwy akurat zebrać mogę, bo wystarczy na to kilka chwil z podniesieniem auta i zdjęciem osłony. Nie zbiorę wymiarów zewnętrznych bo przeważnie tulejka niszczy się przy wyciągnięciu. Gdybym te wymiary miał nie byłoby problemu bo nawet bym mógł rysunek techniczny zrobić.

Podobne wątki

  1. [GTV] Wykonanie układu wydechowego z nierdzewki
    Utworzone przez zarazek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 09:34
  2. Wykonanie FL w wersji przed FL
    Utworzone przez rtc w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:31
  3. zlecę wykonanie przeszczepu w mito
    Utworzone przez jjokocha w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 22:26
  4. Nienależyte wykonanie usługi - sprawa sądowa.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 08:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory