Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Malowanie Grilla 156 FL

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 115KM 2005r.
    Postów
    6

    Domyślnie Malowanie Grilla 156 FL

    Witam serdecznie, chciałbym pomalować grill w mojej Belli z racji tego, iż paskudnie odłazi z niego chrom.
    Tu pojawia się mój problem jak pozbyć się tego chromu całkowicie żeby móc to wszystko ładnie pomalować?
    Czytałem na różnych forach, że chrom powinien zejść od kąpieli w roztworze sody kaustycznej tudzież w krecie jednak taka kilkugodzinna kąpiel nic u mnie nie daje.
    Ma ktoś z was może doświadczenia przy usuwaniu tego chromu z grilla i jakieś sposoby mniej inwazyjne niż darcie go papierem ściernym. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Kolega pracuje jako galwanizer i twierdzi że jedynie kwas solny usunie skutecznie chrom

    W domu to jedynie papier ścierny i ogień[emoji3] soda tylko zrobi na nim pewnie czarny nalot

    Podjedź do jakiejś firmy która felgi regeneruje tam też kwasu używają za parę groszy pewnie Ci ściągną lub na szrot po nowy grill...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 21-09-2017 o 14:44

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    A w jaki kolor chcesz go malować, bo jeśli w chrom tak jak było to jestem ciekaw jak to zrobić
    Bo mi te zaczyna pękać i schodzić ten chrom.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 115KM 2005r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Myślałem nad czarnym widziałem jak to wygląda na zdjęciach i bardzo się do owego koloru zachęciłem... Jak już zedrę chrom będziemy experymentować...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    FGW
    Auto
    156 SW 2.4 JTD 175KM Distinctive
    Postów
    3

    Domyślnie

    Też mam podobny problem. Chrom ktoś gdzieś pisał papierem najszybciej zdjąć. A potem będę używać sprayu strukturalnego Zobaczymy co z tego wyjdzie

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moreee Zobacz post
    Też mam podobny problem. Chrom ktoś gdzieś pisał papierem najszybciej zdjąć. A potem będę używać sprayu strukturalnego Zobaczymy co z tego wyjdzie
    Ktoś, coś, gdzieś...
    Tylko niech ten ktoś pokaże ile to zajmie czasu i jak słaby będzie efekt. To jest plastik metalizowany próżniowo. Szlifując papierem, szybciej ściera się część plastikowa niż chrom i potem cała powierzchnia jest "skopana". Najlepiej jest to wytrawić kwasem dla idealnego efektu. Potem już można malować w zasadzie każdą farbą a najlepiej po uprzednim zagruntowaniu. Jeśli chrom nie odstaje zbytnio to można go na końcach zeszlifować lekko i pomalować strukturą bo ona zgubi to przejście. Tylko czy struktura będzie tutaj dobrze wyglądać to już kwestia gustu.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 22-09-2017 o 21:10

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Chromu nie ma sensu zdejmować, chyba żeby wytrawić - jak pisze Belfer.

    Po prostu porządnie wygładzić wszelkie ubytki, zmatowić i położyć warstwę podkładu akrylowego. Potem struktura jak koniecznie chcesz, a jak chcesz na błyszcząco to szlifowanie i podkład powtarzasz tak długo, aż wypełnisz ubytki podkładem. Tylko musisz dać podkładowi porządnie wyschnąć przed położeniem każdej kolejnej warstwy bo będzie kicha.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Jak na czarno to można jeszcze kombinować z gumą w sprayu.
    Ale najlepsze rozwiązanie to chyba kupić nowy chromowany tak jak fabryka wypuściła.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ktoś coś, gdzieś...
    Tylko niech ten ktoś pokaże ile to zajmie czasu i jak słaby będzie efekt. ...
    Ja o tym nie pisałem ale potwierdzam, bo się kiedyś zabrałem za zdzieranie - m a k a b r a po prostu. I to maszynką z papierem , a ręcznie zakamarki. Z tym że zauważyłem że najgorzej było przejść pierwszy opoór tego chromu, póżniej szło jak masło w porównaniu. Nie wiem też czy to do końca zdrowe takie pylenie (na ile tam faktycznie chromu jest?)
    Gładko nawet się udało, ale poprzestałem na podkładzie i tak zostało, bo trafiło się blisko ładne scudetto, a ponadto jakoś nie natrafiłem na lakier oddający taki sam efekt chromu ? - są takie w ogóle w spray'u ?

    Generalnie nie polecam takiej roboty - zdzierania chromu scudetta papierem ściernym. Lepiej kupić nowe, tak wiem ile kosztuje, ale lepiej

  10. #10
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    są takie w ogóle w spray'u ?
    Nie. Generalnie efekt błyszczącego chromu (i w ogóle metalu) ciężko farbą oddać. Metalizery które są w stanie to zrobić są po pierwsze tylko do nakładania aerografem (wymagane jest bardzo niskie i stałe ciśnienie), a po drugie mają bardzo małą przyczepność. Do samochodu się nie nadadzą, trzeba by jeszcze warstwę bezbarwnego dla zabezpieczenia. No a to z miejsca zabije efekt.

Podobne wątki

  1. Zmiana grilla 156! :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 23:28
  2. Chromowanie grilla
    Utworzone przez omron8 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 18:58
  3. modyfikacja grilla
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 08:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory