Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sklep Motoneo i TRW

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Question Sklep Motoneo i TRW

    Cześć Wszystkim

    Czy ktoś z szanownych użytkowników forum korzystał z usług sklepu Motoneo? Ja osobiście korzystam z usług tego sklepu od kilku lat, w zasadzie od początku jego działania. Obsługa sklepu jak i jakość części nigdy nie stanowiły tematu narzekań czy też negatywnych opinii. Części do mojej Alfy i samochodów znajomych sprowadzam w zasadzie z trzech sklepów: Motoneo, InterParts i Autosklep24, czasami także z InterCars.

    O co chodzi powiecie? Chodzi o elementy zawieszenia firmy TRW, jak dobrze wiemy podróbek tego producenta na rynku dużo. Do AR156 kupiłem (jak dobrze pamiętam) 4 zestawy przednich, dolnych wahaczy TRW, trzy razy przez Motoneo, ostatni raz przez Autosklep24, bo akurat na Motoneo nie mieli kompletu dolnych wahaczy. Nigdy nie narzekałem, każdy zestaw swoje kilometry nabił, średnio te 50k km przejechały co uznawałem za dobry wynik godny miana oryginalnej, dobrej jakości części. Poza zawieszeniem do Alfy zamawiałem wahacze do m.in. BMW E46, AUDI A4 i ostatnio do Citroena Evasiona. I właśnie z tym ostatnim pojawił się zgrzyt. Kolega, któremu kupiłem zestaw wahaczy (przednich) był z nich zadowolony, przejechał na nich kilkanaście tysięcy kilometrów. Kolega sprzedał auto znajomemu, który po jakimś czasie wjechał w jakąś ogromną dziurę i uszkodził przednie zawieszenie, oddał samochód do warsztatu, w warsztacie przy demontażu wahaczy "mechanicy" uszkodzili tuleje wahaczy (nie wiem jak i co to za partacze, poprosiłem tylko o namiar na ten warsztat co by się tam przypadkiem nie pojawić). Oczywiście warsztat się wypiął, że to nie oni, że to podczas spotkania z dziurą, a ewidentnie było widać nieumiejętne ślady po próbach demontażu wahaczy (tuleje poharatane, wahacz podrapany - brecha/łom był w użyciu). Znajomy kolegi widząc beznadziejność sytuacji, zabrał autko i postanowił oddać wahacze do regeneracji (wymiana tulei, sworznie w idealnym stanie). Spakował i wysłał wahacze do firmy regenerującej elementy zawieszenia. I teraz sedno tematu

    Po paru dniach od wysłania wahaczy odzywa się telefonicznie specjalista z firmy regenerującej, że nie podejmują się regeneracji wahaczy bo stwierdza, że są do marnej jakości chińskie podróbki i nie da gwarancji, a jak ma się podjąć regeneracji to na własną odpowiedzialność. Firma stwierdziła, że to chińska podróbka, bo nie ma jakiś numerów wybitych na wahaczu a obecne numery są przebite lub zeszlifowane.

    Pytanie, jak to jest z tymi częściami TRW i czy ktoś z użytkowników forum miał problem z jakością części zawieszenia firmy TRW kupowanego przez sklep Motoneo? Ja ze swojej strony nie mogę uwierzyć, żeby to była podróbka. Do jakości części kupowanych za pośrednictwem Motoneo nigdy nie miałem zastrzeżeń, uważam, że to jeden z lepszych dostawców

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    A pytałeś w samym sklepie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Opinia użytkowników a słowo sklepu to dwie różne sprawy. Do sklepu chciałem później napisać, jak sie rozwinie temat

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    W kwestii jakości TRW, to wahaczy bym nie kupił na pewno od nich.
    Chodzi mi o dzień dzisiejszy. Kiedyś kupowałem i z powodzeniem stosowałem.
    Ostatnio jednak sporo osób narzeka na jakość TRW.

    Być może właśnie wszędzie są podróbki.
    Ja niestety nie wiem jak odróżnić oryginał od podróbki.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ja w swoim przypadku do trwałości elementów TRW z Motoneo przyczepić się nie mogę, u mnie wytrzymały zakładany przebieg a nawet więcej. Ja niestety też organoleptycznie nie potrafię stwierdzić czy akurat mam oryginalny wahacz TRW.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Rozetnij tuleje gumowe w oryginalnym TRW do 156 były warstwy
    Metal,guma,metal ,guma,metal

    Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Problem chyba leży też w tym, że coraz więcej części jest produkowanych w Azji (nie tylko w Chinach) i pojawiają się "Chińskie oryginały". Rozmawiając z mechanikami przebija się pogląd, ze jakość części nawet tych uznanych producentów systematycznie spada. Sam miałem przeboje z wysprzęglikiem LUK-a w dostawczym Masterze , który jak to określił mój mechanik wygladał jak Chińska podróbka ale ponoć był oryginalny bo sam LUK się do niego przyznał. Nie sądzę aby duży sklep (nawet internetowy) świadomie sprzedawał podróbki - bardziej obstawiam, że jakość się tak popsuła albo TRW po prostu zlecił produkcje komuś i tylko firmuje towar swoją marką co tez nie jest niczym dziwnym bo ta sama częśc z tej samej fabryki potrafi być sprzedawana pod kilkoma różnymi markami.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Rozetnij tuleje gumowe w oryginalnym TRW do 156 były warstwy
    Metal,guma,metal ,guma,metal

    Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
    Przy kolejnej wymianie zawiasu nie omieszkam tego sprawdzić


    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Problem chyba leży też w tym, że coraz więcej części jest produkowanych w Azji (nie tylko w Chinach) i pojawiają się "Chińskie oryginały". Rozmawiając z mechanikami przebija się pogląd, ze jakość części nawet tych uznanych producentów systematycznie spada. Sam miałem przeboje z wysprzęglikiem LUK-a w dostawczym Masterze , który jak to określił mój mechanik wygladał jak Chińska podróbka ale ponoć był oryginalny bo sam LUK się do niego przyznał. Nie sądzę aby duży sklep (nawet internetowy) świadomie sprzedawał podróbki - bardziej obstawiam, że jakość się tak popsuła albo TRW po prostu zlecił produkcje komuś i tylko firmuje towar swoją marką co tez nie jest niczym dziwnym bo ta sama częśc z tej samej fabryki potrafi być sprzedawana pod kilkoma różnymi markami.
    Oszczędności firm i poniekąd przyzwyczajenie klienta do marki, jak z produktami BOSCH

Podobne wątki

  1. sklep z zabawkami
    Utworzone przez adokasprzak w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 20:05
  2. R.E.G.U.L.A.M.I.N działu SKLEP
    Utworzone przez bobryt w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 14:35
  3. Sklep
    Utworzone przez osa90 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 13:08
  4. UWAGA sklep autona - narzedziowy.sklep.pl - następni "uczciwi"
    Utworzone przez pampik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 15:32
  5. sklep + klimatyzacja
    Utworzone przez odzi w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 17:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory