Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 126

Temat: Alfa na abonament, jak telefon - szczegóły

  1. #91
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Klient to ty czy ja więc to się odnosi do mojej "floty" a nie całej floty ALD u danego ubezpieczyciela, chodzi o szkodowość w całej flocie danego klienta - konstrukcje umów odnoszą się do flot. W przypadku jednego auta to ciężko mieć szkodowość większą niż 80%, bo to z jednego auta w twojej flocie robi zero aut we flocie
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Szanowni Panstwo,

    I ja sie skusilem na AR abonament ale sie z tego wycofuje. Ta oferta to konstrukt skladajacy sie z trzech firm: dealer, FCA i ALD. Prawdopodobnie ludzie z tych firm, tworzac ta oferte, chyba mysleli bardziej co tu zjesc na lunch niz jak to mialoby wygladac. Na poczatku zdziwilo mnie, ze tylko jeden dealer w okolicy bierze udzial w tej ofercie, reszta jakby nie chciala. Wiec udalem sie do tego "jedynego", skonfigurowalismy samochod i wyslano zapytanie do ALD. Otrzymalem wyliczenia co by mi odpowiadaly i zapytalem sie dealer'a co dalej. W odpowiedzi uslyszalem, ze zamawiamy samochod, zadatek, itp. No ale ja dostalem tylko "wyliczenie" raty a nawet w nim jest napisane, ze nie jest to wiazaca oferta tylko informacja handlowa (ktora nota bene zawierala grubym drukiem kurs euro/pln chociaz wszystkie wylicznie byly w pln, podejrzane). Sorry ale nie bede zamawial "bezcennego" samochodu i bez oferty w pln nic nie zamawiam - tak odpisalem. Dealer wiec rozpoczal procedure z ALD obiecujac konkretny dokument. Zostalem zbadany finansowo itp. i dostalem plik dokumentow do podpisu. Ale bez tego najwazniejszego oczywiscie bo otrzymalem tylko ogolne warunki plus ogolne oplaty i zaswiadczenia do podpisania. W tym jedno bardzo dziwne bo o VAT tam chodzi. Otoz ALD zastrzega sobie, ze samochod bedzie uzywany tylko do celow sluzbowych i jesli bedzie uzyty do celow osobistych to ALD nalozy dodatkowo podatek VAT. Brzmi bez sensu bo wynika z tego dokumentu, ze ALD bedzie ubruttawiac kwote brutto jesli nie bede prowadzil kilometrowki. Jak dla mnie podatek VAT to pieniadze panstwa, ktore sa tylko przelewane z jednego garnuszka do drugiego a na koncu placi go koncowy konsument. Co ma VAT do tego jak samochod bedzie uzywany? Nie pojmuje, bardziej to dotyczy PIT/CIT. W rozmowie telefonicznej z ALD uslyszalem, ze tak, jest to bez sensu ale ten dokument musi byc podpisany i "nic Panu z naszej strony nie grozi". Nie wiem jak szanowni forumowicze ale jak ja slysze tekst w stylu "bedzie pan zadowolony" to zapala mi sie czerwona lampka i trzymam sie z daleka od takiej persony. Takze dokumentow nie podpisuje i podziekuje za wspolprace.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Co do dokumentów to najpierw podpisuje się umowy generalne, czyli ogólne ramy współpracy między twoją firmą a ALD. Te umowy generalne obowiązują na wszystkie auta we flocie. Potem podpisuje się umowy indywidualne, czyli na konkretne auto i dopiero tam się o kosztach konkretnego auta rozmawia. Przy zakupie jednego auta jest to trochę dziwne (czytaj: mogłoby być lepiej zorganizowane) ale to konstrukt flotowy, stąd taki proces.

    Natomiast co do kursu EUR/PLN o ja go miałem podanego nawet w ofercie na leasing operacyjny z PKO, ale różnica jest taka, że w ALD służy on do wyliczeń na wstępie i potem nie ma na nic wpływu, a w PKO oprocentowanie jest zmienne i raz, że zmienia się stopa oprocentowania (WIBOR3M na przykład) to jeszcze na wysokość raty z miesiąca na miesiąc ma wpływ kurs walutowy.

    Natomiast co do dziwnych spraw z dealerem itd. to ciężko mi coś powiedzieć - u mnie to wyglądało "normalniej", tj. z dealerem ustaliłem cenę, podpisałem z dealerem umowę wstępną zakupu auta wraz z zaliczką (chociaż konstrukcja umowy sprawia, że jest to de facto zadatek, czyli przepada jak zrezygnujesz). Potem kwestia finansowania, ostatecznie wybrałem ALD więc dealer przesłał dokumenty dotyczące auta do ALD (w tym cena, konfiguracja itd), na tej podstawie dali mi ofertę handlową (kilka nawet, bo na 2 i 3 lata itd) z wyliczeniami składowych raty, po mojej akceptacji przyszła kolej na analizę finansową tak jak mówisz, potem umowy generalne (finansowa, serwisowa) a potem indywidualne na auto, gdzie było dokładnie to samo, co w wybranej przeze mnie ofercie. Po podpisaniu tych umów, ALD przelewa kasę do dealera i następuje odbiór auta gdy jest gotowe. W przypadku auta ze stocku względnie szybko, w przypadku auta do produkcji w jakimś tam czasie, z możliwością auta przejściowego na czas oczekiwania. Jeśli nie decydujemy się na to auto przejściowe, to do ALD nic nie zapłacimy dopóki fizycznie nie odbierzemy auta (chyba, że opłatę wstępną, jeśli mamy opcję inną niż 0% opłaty wstępnej).

    Co do VAT to nie wiem, ja tego nie podpisałem. Na fakturze miesięcznej od ALD jest normalnie VAT naliczony od raty leasingowej i serwisowej i ja ten VAT mogę sobie odliczyć (połowę) jak chcę.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #94
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Suzuki GSR 600
    Postów
    6

    Domyślnie

    Potwierdzam, dokument dotyczący VAT jest dla zagranicznych kontrahentów i nie trzeba go podpisywać.

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja tez z dealer'em ustalilem cene, tylko ze ta z katalogu. I tu wlasnie jest ten szczegol. Zamawiasz samochod z cena z katalogu (czytaj "z sufitu") i pozniej masz sie modlic, ze jakies ALD podpisze laskawie umowe z Toba na podstawie "informacji handlowej"? To jest tylko dla ludzi o "mocnych nerwach" lub o wysokim poziomie zaufania, co w naszym szczegolnie kraju kazdy przyzna, nie jest wskazane. Szczegolnie kiedy:
    - czesc dealerow nie bierze w tym udzialu,
    - dealerzy sami sa sceptyczni bo samochod dotrze za 3 miesiace a do tej pory FCA moze zamknac program (tak bylo w przeszlosci)
    - samo ALD tez nieoficjalnie twierdzi, ze FCA moze sie wycofac

    Kupowalem juz samochody przez rozne firmy leasing'owe czy na wynajem i spotykam sie z czyms takim po raz pierwszy. Ba, nawet moja ksiegowa, co przerobila juz setki takich podobnych umow ze swoimi klientami i rowniez takie bronila w skarbowce, wyrazila swoje ogromne zdziwienie i doradzila bym niczego nie podpisywal. Powinno byc tak, ze jesli FCA przyznaje firmie ALD rabat flotowy (ktory widac zreszta nieopatrznie na "informacji handlowej") to ta cena po rabacie jest podstawa zamowienia samochodu. Tak mialem jak wynajmowalem samochod nawet u takich hochsztaplerow jak Masterle*se.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 10-05-2018 o 08:46

  6. #96
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Suzuki GSR 600
    Postów
    6

    Domyślnie

    W jednym z załączników, które otrzymałem, jest informacja nt. zamówienia pojazdu mówiąca, iż po podpisaniu umów indywidualnych z ALD, to ALD zamawia pojazd u dealera. Jak przećwiczę ścieżkę to dam znać, albo zrezygnuję - wtedy też dam znać

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cofam moja wczesniejsza wypowiedz. Podobno ALD sam zamowi samochod. Robi sie interesujaco

    Ponadto po moim mail'u z informacja, ze tego dziwnego zaswiadczenia VAT nie podpisze, otrzymalem za chwile odpowiedz, ze nie musze
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 11-05-2018 o 18:06

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Panowie,
    przeglądam cały temat i się zastanawiam czy kwota za Giulie Super 2.0T jest kwotą sztywną? Przy deklaracji 24m / 10% / 20k km.
    Może komuś się udało wynegocjować kwotę poniżej 1k zł np przy założeniu 15k km?

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tak, możesz zmniejszyć limit kilometrów, co obniży ratę. Tylko żebyś potem się w nim zmieścił, bo będziesz dopłacać za przekroczenie. Możesz wziąć gorsze opony (gorszej klasy) ale to chyba gra niewarta świeczki. I to chyba tyle co można zmienić, no jeszcze wpłatę wstępną możesz zwiększyć...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mufasa_b Zobacz post
    Gaść infoprmacji od jednego z dealerów:

    "
    Warunki handlowe:
    - samochód z placu lub produkcji
    - rabat stały nienegocjowany 26,5% (dostępny tylko i wyłącznie dla tego konkretnego finansowania) od ceny końcowej pojazdu dla rocznika 2017
    - rabat stały nienegocjowany 27,36% (dostępny tylko i wyłącznie dla tego konkretnego finansowania) od ceny końcowej pojazdu dla rocznika 2018

    Ktoś mógłby tutaj przybliżyć temat, bo nie do końca rozumiem. Od ceny w konfiguratorze, jaka wyjdzie za Gulię Super (ok. 173 k zł) (metalik, alarm, Lighting) mogę odliczyć 26,5% i teraz wyjdzie mi rata przy wpłacie 0 procent na 2 lata, 20 k km limitu roczne... no właśnie, jaka?


    EDIT: właśnie na szybko sprawdziłem, przy 10 proc wpłaty rata 1159 zł netto
    Ostatnio edytowane przez montana ; 27-05-2018 o 09:49

Podobne wątki

  1. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory