Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 126

Temat: Alfa na abonament, jak telefon - szczegóły

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    najem wycenia i finansuje zewnetrzna firma ALD, wiec gosc z salonu jest uzalezniony od nich, choc mowil mi ze to powinno potrwac 1 dzien

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Na oko to wycena wydaje się być prosta do ogarnięcia, przykład:


    1. Gulia Super plus dodatki 180 tys. zł brutto, rata 1800 netto +100 zł = 1900 zl netto na 24 mies. 0% wpłaty.

    2. Gulia Super za 160 tys. zl brutto rata 1600 zl netto plus 100 zl = 1700 zl netto.

    3. Z Gulią Veloce może już być inaczej, więc nie podejmuję się kalkulacji.

    100 zl liczę dopłaty za pakietu ubezpieczenie i przeglądy.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no ale te 100zł, przecież opony/ubezpieczenie/przeglądy miały być już w cenie np 1599 netto dla gołej Giulii Super.
    Mi to zaczyna wyglądać przy Giulii na coś mniej więcej 1% netto + reszta to ubezpiecznie/opony/przeglądy co daje powiedzmy 1% brutto ceny auta jako ratę netto (zamotałem)? czyli wygląda trochę jak wcześniej oferowany wariant Integrale (z tym że tam była chyba 10% wpłata na początek a tu niby nie ma)

    ale wg gościa z salonu, przy droższych wariantach to powinno wychodzić korzystniej, bo ceny pewnych rzeczy nie zależą od dodatkowych opcji a zatem finalnej ceny auta (np przeglądy/opony(chyba ze ktoś bierze większe felgi)/OC/assistance nie zależą, natomiast AC zależy). pewnie wiele też zależy jak kalkulują jak wpływa doposażenie na wartość po okresie najmu.

    Przy Stelvio jednak jest drożej (np Stelvio za 182tys brutto rata jest 2119 netto)- tylko wiemy też że rabaty na Stelvio są niższe , pewnie stąd to tak wygląda.

    dzwoniłem do salonu niedawno bo złożyłem zapytanie 3 dni temu i najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj dostanę ofertę najmu doposażonej Super i Veloce to wkleję tu szczegóły.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-02-2018 o 14:59

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Tak, przy Stelvio jest drożej. Te 100 zł uśredniłem "na górkę" ponieważ nie wiemy czy cena wzrośnie, logika by nakazywała że tak. Wyższa wartość auta = wyższe OC AC. Ale tak jest jak mówisz, to kwota 1% netto od ceny brutto, (tak samo robi np. Audi w comfort lease) plus cały pakiet ubezpieczenia z przeglądamy i i oponami.

    Czy 0% czy 10% wpłaty to już zależy od ustaleń producenta, te 0% to jest mega dobrą ofertą, Audi 0% daje tylko na modele wychodzące, albo kiedy chce pchnąć sprzedaż.

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    alfa chyba chce pchnac sprzedaz. tylko oferty poki co nie dostałem...

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Giulia Veloce z końca 2017, katalogowo 250k (praktycznie full opcja), z rabatem 208k. Opcje finansowania na 24 miesiące, wpłata 0%, limit roczny 20kkm:
    Leasing operacyjny PKO - 3400 netto. Wpłata 10% - 2600 netto. Rata nie obejmuje nic - ani ubezpieczenia, ani serwisu, ani opon tylko auto zastępcze na 3 dni. Plus oprocentowanie zmienne.
    Abonament (ALD) na te same parametry i limit 20kkm rocznie - 3600 netto. Ale w tym OC/AC/NNW (co najmniej 5k PLN rocznie), serwisy, opony, naprawy blacharsko-lakiernicze, auto zastępcze bez limitu, rata stała przez cały okres finansowania.
    A więc tak jak pisalem, 2x tyle (i jeszcze trochę) co za Giulię Super w najniższym pakiecie (bo ceny tam podane są dla golasów + silnik 200KM tylko i wyłącznie) wg strony abonament.alfaromeo.pl
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dzięki za informację, może na Veloce albo na auta z 2017 nie ma dobrej oferty w tym nowym wynajmie? tak moze być, któryś z kolegów jak i gość z salonu powiedział że to jest oferta głównie przewidziana na auta do produkcji, a na stronie AR wychodzi że jest niby przewidziana tylko dla Giuli/Super 2.0 200HP RWD. Może jest jakiś super rabat na te tylko wersje wyposażeniowe/silnikowe, coś jak tzw wersja Business (czyli jak weźmiesz Giula + Lighting + Flota lub Flota Plus) i masz super rabat, a takiego nie dostaniesz na inne wersje (przynajmniej łatwo nie dostanies).

    ja ciągle nie dostałem oferty, zobaczymy - będzie widać po porównaniu wyceny Super a Veloce. wkleję jak tylko dostanę.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Tak właśnie wygląda, że to oferta jedynie na Gulię i Super i tak samo Stelvio. W sensie, oferta na 1%. Czekamy na wycenę, sam jestem ciekaw.

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jeśli Veloce wyjdzie drogo, no cóż, jest chociaż pakiet Veloce i Sport 2, więc też coś przyjemnie wyglądającego da się złożyć (zderzaków to już bym nie brał, ponad 5k za minimalnie inny przedni i inny dyfuzor w tylnym nie pogięło mnie). 200HP też fajnie będzie latać, będzie ok 100kg lżejsza, więc chociaż częściowo zrekompensuje niższą moc.

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    może na Veloce albo na auta z 2017 nie ma dobrej oferty w tym nowym wynajmie
    ta "dobra oferta" to jest większy rabat w cenie samego auta niż przy aucie do produkcji - 42k PLN rabatu (18%), co daje Veloce z max wyposażeniem (brakuje tylko aktywnego zawieszenia) w cenie "gołej" Veloce z felgami i lakierem, w zasadzie. Tak czy inaczej rata netto wychodzi bardzo odległa od "1% netto z ceny brutto", która to zasada z grubsza znajduje zastosowanie w przypadku Giulii Super i zwykłej wg strony abonament.alfaromeo.pl
    Patrzyłem nawet czy nie opłacałoby się skonfigurować Veloce do produkcji, rezygnując z kilku opcji, które mnie nie interesują a są w tym aucie (np. szklany dach, aktywny tempomat i nawigacja to jakieś 20 koła). Jednak zamiast 250k wyszło mi bodaj 240k, uwzględniając mniejszy rabat na nowe auto, no to chyba gra niewarta świeczki.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory