Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 126

Temat: Alfa na abonament, jak telefon - szczegóły

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ta Giulia o ktorej piszesz to bedzie pewnie tzw Giulia Business (Giulia + pakiety Flota i Lighting), ktora AR oferuja firmom z 35tys rabatem (za bodajze 127tys brutto) I do tego pakiet Komfort czyli 900zl I dzielona kanapa 1200 bodajze, lacznie ~129tys. 36*2283= 82tys, czyli splacasz prawie 64% wartosci auta w 3 lata, troche duzo jak na ten czas. Jestes pewien ze to byla oferta bez ubezpieczenia czy opon zimowych i przegladow? Pytam bo wynajem od leasingu z duzym wykupem rozni sie z reguly tym ze masz te rzeczy w pakiecie w wynajmie, a wtedy mozna spojrzec na oferte inaczej (chocby samo ubezpieczenie to ok 400zl brutto miesiecznie).

    Oferta od ALD (czyli Ci ktorych AR promuje jak Alfa Abonament), jest taka, ze np na 2 lata za gola Super placisz 1599netto (1967) brutto I w tym masz ubezpieczenie, przeglady I opony zimowe. Swietna oferta, nie? Problem z ta oferta od ALD jest jednak taki, ze jak dodasz doposazenie auta, to z ofert ktore dotychczas dostawalismy (ja mialem oferty na 3 rozne konfiguracje Giulia/Super i Veloce wszystkie na 2 i 3 lata, kilku kolegow tez wklejalo cos na forum) mozna wywnioskowac ze mniej wiecej to dolozone wyposazenie podnosi rate o tyle jakbys je calkowicie splacil przez czas wynajmu (ale bzdura!). W tym wypadku w Super dzielona kanapa bylaby za free, a pakiet Komfort + Lighting + Flota dodayby jakies 15tys/24mce czyli jakies ~600zl+/mc brutto ekstra, to wyszloby w ich ofercie ~2600brutto (mniej wiecej estymuje). z tym ze masz ubezpieczenie/przeglad i opony zimowe, a to wartosc mniej wiecej 7tys rocznie (600zl/mc), a mimo to uwazam ze jest to srednio dobra oferta, a i tak uwzgledniajac ubezpieczenie/przeglady/opony wydaje sie tansza o jakies 300zl/mc od tej ktora Ty dostales.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    36 miesięcy, wynajem więc ubezpieczenie i przeglądy we własnym zakresie. Można też na 24 miesiące, rata ok. 190 zł brutto miesięcznie więcej. Niestety opcja na 36 mies to oferta porównywalna z Audi A4 2.0 190 KM sline automat tempomat, czujniki, podgrzewane fotele, kluczyk komfortowy. Ech, ciężko zostać alfistą...

    Co do Twojej oferty, jak zrozumiałem w uproszczeniu: każdą kwotę dodatkowa powyżej 1599 zł netto trzeba podzielić przez 24 ile do dopłaty jest brutto tak? W takim razie, jadąc po minimum:

    -pastel czerń - 1800 zł
    - pakiet zimowy 3400 zł
    - audio - 3000 zł

    Wychodzi: 1966 + 341 = 2307 zł brutto.

    Oferta jest w miarę, jeśli godzisz się na kompromisy. Ale znowu - w audi dostaniesz trochę więcej opcji gratis, tyle że trzeba dopłacić 3X ubezpieczenie na 36 miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez montana ; 15-03-2018 o 13:16

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    montana Coś chyba słabo pytałeś, bo ja w tej same cenie co leasing z PKO, dostałem abonament all inclusive z ALD - mowa o Veloce, więc ceny trochę inne. Oprócz ubezpieczenia, dodaj koszt opon i serwisów, podziel przez ilość miesięcy i wyjdzie kolejne kilka stówek. Znowu powiem to samo: jak się na początku widzi cenę abonamentu w zestawieniu z gołym leasingiem to abonament wydaje się kosmiczny. Ale jak się uwzględni wszystkie dodatkowe koszty, jakie trzeba ponieść przy leasingu, to się okazuje, że różnica wychodzi np. 200zł miesięcznie (tak było w moim przypadku) i już tak strasznie nie jest. A należy dodać, że w abo masz stałą stawkę AC, a leasingu co roku nowa kalkulacja. Dodatkowo leasing ma zmienne oprocentowanie, w abonamencie masz stałą ratę na cały okres. Również kurs Euro nie ma wpływu na abonament.

    "to dolozone wyposazenie podnosi rate o tyle jakbys je calkowicie splacil przez czas wynajmu (ale bzdura!)"
    No przecież to nie jest takie proste... Dodajesz wyposażenie, to zwiększasz wartość auta, a więc rośnie też chociażby AC. W leasingu przecież będzie tak samo, bo wzrośnie AC, wyższy będzie GAP itd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Podsumowując, abo opłaca się w gołej wersji Gulii Super. Jeśli ktoś chce się pobawić 200 KM na tył i mieć automat, to ciężko będzie przebić taką ofertę. Ale jeśli chcesz lepszy wygląd, podgrzewane fotele czy czujniki, LEDy. To się robi już cenowo blisko tradycyjnego leasingu. Inna sprawa, że w abo po 2 latach oddajesz auto i się nie przejmujesz.

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    "o się robi już cenowo blisko tradycyjnego leasingu." No to chyba dobrze, bo w abo masz all inclusive a w leasingu nie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "o się robi już cenowo blisko tradycyjnego leasingu." No to chyba dobrze, bo w abo masz all inclusive a w leasingu nie.
    co do cen ubezpieczenia wg wyposazenia, wcale nie rosnie. najbardziej oplaca sie chyba pakiet dealerski, kosztuje od 4680zl na giulie (+100 czy 200 za lepszy assistance) niezaleznie od tego czy masz gola giulie czy quadrifoglio i jakie masz znizki.tski mozesz brac przez 3 lata. tak wiec w wyliczeniach nie ma to znaczenia.

    jesli abonament robi sie w cenie leasingu, gdy splacasz na 1% wykup to bylby slaby abo, te ktore widziakem byly znacznie nizsze od leasingiwych rat, no ale tam zalozenie mialem ze splacam na wlasnosc a nie tylko utrate wartosci.

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie no abo w cenie leasingu operacyjnego nie na 1% tylko z wysokim wykupem. Nie da się zrobić wynajmu w cenie leasingu z niskim wykupem bo samo się nie spłaci.

    Dodatkowe wyposażenie = wyższa wartość auta = większe ubezpieczenie, GAP, wartość rezydualna (a więc wartość do spłaty też).
    W abonamencie Twoje indywidualne zniżki się nie liczą, bo auto ubezpiecza ALD w ubezpieczeniu grupowym (tak stoi w umowie).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Suzuki GSR 600
    Postów
    6

    Domyślnie

    Zdecydował się ktoś w końcu na abonament?

    Bo widzę, że parę osób posiada tutaj Giulię i zastanawiam się jakie finansowanie było najkorzystniejsze w Waszym przypadku?

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pogadaj z przedmowca, on wzial wynajem z ald.

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja mam abonament, nie wiem czy to jest najkorzystniejsze finansowo na świecie, ale już mi się we łbie kręciło od przeliczania i analizowania dziesiątek ofert. Odpowiada mi fakt, że mam jedną fakturę na wszystko, w jednej kwocie zawarte absolutnie wszystko (poza paliwem naturalnie), wiem jaka rata będzie za miesiąc czy za rok, nie martwię się ile wyjdzie AC czy GAP za rok i ile zapłacę za serwis czy za opony itd. itp. Święty spokój kosztuje, więc pewnie to ostatecznie nie wychodzi najtaniej ze wszystkich możliwych ofert (ale też nie drastycznie drogo, jak np. do leasingu doliczysz ubezpieczenie, serwis, GAP i wszystko inne), ale nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory