Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 126

Temat: Alfa na abonament, jak telefon - szczegóły

  1. #101
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ratę finansową względnie łatwo sobie policzysz, gorzej z ratą serwisową, na którą składają się: ubezpieczenie, serwis, opony, assitance i cała reszta.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    WIemy już coś więcej o abo na stronach alfy, a co myślicie o wynajmie od brokera? Ktoś próbował? Oferta wydaje się być ciekawa:

    Alfa Romeo Giulia Veloce 280KM
    ✅ Napęd Q4, Automat ZF
    ✅ Limit przebiegu: 25000km
    ✅ Okres wynajmu: 15 miesięcy
    ✅ Cena katalogowa: 202 800zł

    Rata: 2199 zł brutto z ubezpieczeniem i przeglądami, 0% wpłaty.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	246562  

  3. #103
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Broker ma taniej, bo kombinuje na akcyzie. To tak przy okazji.
    Natomiast okres wynajmu 15 miesięcy pewnie będzie problematyczny, bo w naszym prawie za długoterminowy uznaje się wynajem na okres co najmniej 18 miesięcy (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić), więc z takim wynajmem na 15 miesięcy będzie problem w zakresie wrzucania tego w koszty działalności. [MENTION=75329]kamilski[/MENTION] pewnie zna szczegóły...?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    W interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, organ podatkowy analizował sytuację podatnika, który użytkuje samochody zarówno na podstawie długoterminowych umów najmu jak i na zasadach najmu krótkoterminowego. Podatnik zadał pytanie, czy opłaty czynszowe ponoszone w obu tych sytuacjach może wliczać do kosztów uzyskania przychodu bez uwzględniania „kilometrówki”.

    W tym przypadku odpowiedź organu była korzystna dla podatnika:

    Podsumowując, wydatki z tytułu czynszu najmu (w tym także najmu krótkoterminowego) samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę stanowią koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych bez ograniczenia limitem wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 51 tej ustawy.

    Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że wkrótce utrwali się nowa linia orzecznictwa, zgodnie z którą na zasadach ogólnych do kosztów uzyskania przychodu można zawsze zaliczać opłaty poniesione z tytułu każdego najmu lub leasingu samochodu – bez względu na czas użytkowania pojazdu.

    W przypadku najmu krótkoterminowego należy również zwrócić uwagę na konsekwencje występujące w zakresie podatku VAT.

    Przepis art. 28j Ustawy o VAT wskazuje, że przez krótkoterminowy wynajem środków transportu, należy rozumieć ciągłe posiadanie środka transportu lub korzystanie z niego przez okres nieprzekraczający 30 dni.

  5. #105
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Istnieje prawdopodobieństwo, że wkrótce (...). A do tej pory to interpretacja indywidualna...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #106
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Interpretacja to jedno ale art. 28j ust. 1 ustawy o VAT mówi że miejscem świadczenia usług krótkoterminowego wynajmu samochodów (tj. wynajmu, w którego przypadku ciągłe posiadanie samochodu lub korzystanie z niego trwa nie dłużej niż 30 dni – zob. art. 28j ust. 2 ustawy o VAT) jest miejsce, w którym te środki transportu są faktycznie oddawane do dyspozycji usługobiorcy.

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    No i wlasnie wczoraj odebralem Julie na abonament. Moze nie taka jaka chcialbym miec, ze wzgledow finansowych, ale i tak znajomi byli pod wrazeniem jak wyglada "golas" w Alfie.

    Pojezdzilem sobie wczoraj po obwodnicach i jestem pod wrazeniem jak potulnie zjezdzaja na bok pojazdy BMW wleczace sie lewym pasem. Cos ten samochod w sobie ma

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Co do wynajmu na 15 miesięcy, prawie się zdecydowałem jakiś czas temu ale:
    - długoterminowy na firmę to min. 24 miesiące,
    - umowa była na klienta indywidualnego (wyraźnie, PKO leasing), bez nazwy firmy,
    - ale na fakturach miałbym NIP swojej firmy (bez nazwy, tylko moje imię i nazwisko).

    Po konsultacji z 2 księgowymi plus osobą z US - z ciężkim sercem musiałem zrezygnować. Umowa na 24 miesiące nie była już tak atrakcyjna.

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Czy coś wiadomo jak teraz kwotowo wygląda abonament na Gulię? Ze strony Alfy widzę, że można już zamawiać nową w wersji Business, która ma wreszcie w standardzie np. czujniki parkowania. Wciąż też jest wersja Super. Wiem, że powinienem sam się pofatygować do salonu i popytać, ale nie mam na to kompletnie czasu może ktoś coś wie więcej?

    jml-z tego co się orientowałem, to rzeczywiście - długoterminowy najem zaczyna się od 24 miesięcy, ale jeśli bierzesz mniej, to nadal możesz odliczać, tyle że musisz prowadzić kilometrówkę. Wszystko zależy który bank/firma leasingowa Ci to finansuje.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar minusbb
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko
    Auto
    AR 155 1.8 TS 16V Sport 1996
    Postów
    254

    Domyślnie

    Podrożało, czy mi się tylko wydaje?

Podobne wątki

  1. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  2. Szczegóły: Integracja, terminy, składki
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 16:29
  3. Lusterko zewnętrzne - wymiana kilka pytań o szczegóły
    Utworzone przez antares w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory