Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: Pożegnanie z GT.

  1. #21
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    A ja miałem GT 1.9 180KM i było fajnie. Teraz mam Stelvio - i jest jeszcze fajniej - bo jeździ jak GT, tylko w SUVie.

    Głupoty gadacie, że nie ma co kupić - owszem, fajnego coupe za GT to na razie nie ma, ale jest Giulia - i przewyższa GT o kilka epok, tylko chyba cena nie ta...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    A może 159 albo Brera z 1.75 TBi (200KM, a po czipie bezpiecznie 230-240KM) - sam przerabiałem temat sporej masy i nadsterowności 159. Odjęcie około 150 kilogramów (w porównaniu z silnikami 3.2 PB i 2.4 diesel) z przedniej osi znacznie poprawia sytuacje. Dodatkowo wszystkie modele są poliftowe, a lift też parę kilo odjął.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ani brera, ani 159, ani stelvio. Tak naprawdę, aktualnie zasna konstrukcja AR nie jest w strefie zainteresowania Georga.. niestety. Moze gdyby teraz w Genewie pojawila sie nowa Giulietta.. ale niestety nie pojawila sie.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Stelvio raczej nie jeździ jak GT. GT musi jeździć lepiej. Jest niższe, środek ciężkości niżej itd.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  5. #25
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Stelvio raczej nie jeździ jak GT. GT musi jeździć lepiej. Jest niższe, środek ciężkości niżej itd.
    Oczywiście, że SUV jeździ inaczej - w końcu to SUV. Ale jak pierwszy raz się nim przejechałem, to byłem zaskoczony bezpośrednim układem kierowniczym jak i zawieszeniem. To naprawdę sportowy samochód - tyle, że w SUVie.
    No i preferencja tylnej osi - a GT to jednak był samochód przednionapędowy. Różnice są spore, ale przyjemność z jazdy podobna i ten sam banan na twarzy

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    zostały piękne wspomnienia
    Postów
    18

    Domyślnie

    Ja potrzebuję zmienić na... sportwagon (nowy/prawie nowy) i mam problem... Nic mi się nie podoba - nawet takie na które mnie nie stać. Pogodziłem się już powoli, że następne auto nie będzie już tak skręcać. Choć może gdzieś tam jest jakiś shooting brake, którego nie odkryłem (a byłby w zasięgu) i mógłby imitować te bezkompromisowe zakręty, kiedy to sporo wyższa moc tych którzy próbują nadążyć traci znaczenie.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    george dzis testuje i30n.. moze tu znajdzie to czego szuka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Witam

    No cóż, z powodu braku serwisu i kompletnej zlewki sprzedawcy(ów) nie bedzie prawdopodobnie dalszego zwiazku z AR.
    Przejechałem się innymi autami, bardziej lub mniej mocnymi, dupowozami i hybrydami, na razie sam nie wiem co chcę,
    Największe emocje to R8, ale niestety, nie stać mnie.
    Najbardziej pozytywne wrażenia to i30 N Performance.
    Ale...
    no właśnie, nie mam już 30tki, i oczekuję od auta czegoś innego niż strzelanie i ogień z rury... chciałbym trochę komfortu, ekonomi.
    Komfort w i30N? tak, po ustawieniu zawiasu na komfort i trybu jazdy na eko, jeździła jak moje GT z Intraxem, ekonomia? cóż 275km trzeba napoić, ale to ma być auto do jazdy na weekend i wakacje, żonka ma Ypsilona do jazdy po pietruszkę.
    VW GTI i R za drogie, 308 GTI - 275km, za twarda, i ta pojemność 1.6, nie jestem zwolennikiem downsizingu.
    I tu powstaje dylemat, bo za te kase, moge mieć z jednej strony Stingera 2.0, AR Giulia 2.0, A-klase 180km, lub na przeciwległym biegunie np Kia Niro na full wyposażenu.
    Auta z niemieckim rodowodem mnie nie interesują, jest jeszcze Lexus NX200, i Merc A-klasa.
    Czekam jeszcze na Kia, wyszła nowa Kia Ceed w lutym, a wersja GT podobno ma mieś ten sam silnik co i30N, Optima Gt, Stinger 2.0, ale wyjdzie dopiero pod koniec roku.

    Na razie biję się z myślami, rozsądek mówi hybryda, serce minimum 200Km/PB.
    może znacie jakieś inne auta pasujące do mnie, których nie oglądałem i nie jeździłem, i nie wziąłem pod uwagę?

    pozdrawiam
    george.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Sprzedawcy pewnie wiedzą że najlepsza Alfa to GT i nowych nie proponują. A co do propozycji to może nowy Mustang ew. Civic Type R

  10. #30
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Mustang, fajny, ale nie mój gust, poza tym kto mnie zna to wie dlaczego!
    Honda, fajne autko, niestety trudne do użytkowania na co dzień, podobnie jak 308 za twarde.

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Oczywiście, że SUV jeździ inaczej - w końcu to SUV. Ale jak pierwszy raz się nim przejechałem, to byłem zaskoczony bezpośrednim układem kierowniczym jak i zawieszeniem. To naprawdę sportowy samochód - tyle, że w SUVie.
    No i preferencja tylnej osi - a GT to jednak był samochód przednionapędowy. Różnice są spore, ale przyjemność z jazdy podobna i ten sam banan na twarzy
    niestety, nie dane mi było przejechać się stelvio i giulią, mimo umówienia sie na termin i to 2 razy, zawsze coś było nie tak, Ganinex K-ce to kupa, nie poważni ludzie, szkoda słów, śrubki bym od nich nie kupił.

    dzięki za podpowiedź.
    george.
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 25-03-2018 o 20:01

Podobne wątki

  1. [GTV] Pożegnanie...
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 21:31
  2. Pożegnanie GT-holicy
    Utworzone przez khad w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 19:39
  3. Pożegnanie z Alfą - pożegnanie z forum.
    Utworzone przez Szczepan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 14:04
  4. [145] Pożegnanie
    Utworzone przez skrzat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 17:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory