Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kompresor klimatyzacji - porada

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie Kompresor klimatyzacji - porada

    Temat zakładam w tym dziale, bo nie tyczy się konkretnego modelu AR, a jest sprawą ogólną dotyczącą układu klimatyzacji.
    Potrzebuje porady co zrobić, bo w obsłudze klimatyzacji moje jedyne doświadczenia póki co, to wyłącz i załącz.
    Jakieś 3 lata temu rozsadziło mi jeden wąż z klimy. Od tego czasu klima jest pusta.
    Wąż został wymieniony, jednocześnie w trakcie jakiś napraw łożysko na kompresorze zostało wymienione.
    W tym roku zamierzam w końcu uruchomić tą moją klimę, w planie mam wcześniejszą wymianę wszystkich uszczelek na wężach + sprawdzenie szczelności (zegary i azot mam, ewentualne nieszczelności chcę zlokalizować za pomocą wykrywacza helu - wraz z azotem dobije trochę helu).
    Natomiast co zrobić z samym kompresorem - warto by było przekazać go najpierw do jakiejś regeneracji ? Do samego końca kompresor pracował bez większego zarzutu. Od tych 3 lat wtyczka jest z niego odłączona, żeby system nie zasprzęglił go automatycznie i się nie zatarł.
    Same kółko z kompresora, pomimo wymiany łożyska, ma delikatny luz promieniowy - i tutaj też nie wiem czy luz ten niknie w momencie zasprzęglenia, czy wymiana łożyska została wykonana nieprawidłowo.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Patrzę że post prawie tydzień bez odpowiedzi więc pewnie wszyscy mają mieszane uczucia (jak ja zresztą) - cieżko coś poradzić jednocześnie dając na 100% dobrą odpowiedź .
    Toretycznie, oddać sprężarkę do sprawdzenia nie zaszkodzi ale to pociągnie za sobą koszty.
    3 lata bez ruszania z pustym układem może oznaczać że w sumie nic się nie działo i będzie działać bez problemu jak i że za chwilę padnie.
    Koło spręzarki (wałek) jest wogóle ruchomy?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Murowana Goślina / Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Kompresor nie chodził i był na pustym układzie więc jest ryzyko ,że jest w złym stanie - nie miał smarowania itp. Sprawdziłbym go przed nabijaniem.

Podobne wątki

  1. kompresor od klimatyzacji
    Utworzone przez perlim121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2023, 10:08
  2. [159] Kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-01-2019, 23:14
  3. [146] Kompresor klimatyzacji - jak dobrać?
    Utworzone przez valker91 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2016, 21:17
  4. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory