Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: z toyoty na alfe gt/mito?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    celica
    Postów
    2

    Domyślnie z toyoty na alfe gt/mito?

    Witam, przymierzam się do zakupienia alfy. Aktalnie posiadam wybajerzoną celice vii
    już trochę mi się znudziła i dolewania co troche oleju jak to w japońcu
    Mam budżet ok 20k, myślałem o alfie gt 1.9 jtd 150 lub mito 1.6 jtd 120/1.4 turbo
    Alfy są te godne polecenia? szczególnie w tych wersjach silnikowych? czy można je jeszcze chipnąć na wiecej km? lepiej mito czy gt?
    po celice bardzo lubie jak w samochodzie siedzi się bardzo nisko, nie jak na stołku, jest twardo i żeby było bardziej na sutostrade. Jako też że lubie dłubać przy aucie to chciałbym też żeby bylo w miare proste do przeróbek czy napraw. Do 20k coś znajde nie zajeżdżonego?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    gt do 20 k to juz perelke znajdziesz , sam posiadam od 2 lat ( 1 alfa w moim zyciu) i jestem w szoku jakie to jest super auto , mialem juz 206 rc , leona cupre ale wszystkie z nich sa zwykle. Od kad mam alfe nie mam nawet na mysli zmiany auta ( tak jak to bylo w poprzednich autach ) posiadam 1.9 jtd i silnik naprawde super , spalanie w duzym miescie w korkach 8 trzeba liczyc , ale za to moment i ogolnie frajda z jazdy jest niesamowita , nie takie nudne jak polowa aut na naszych drogach . Poki co wymienilem olej i klocki z tylu i tulejki . Z alfa jest jak z kazdym samochodem znajdziesz w dobrym stanie to jezdzisz latami bez wkladu .Mito to takie troche babskie auto wg mnie , gt ma cos w sobie , jak wsiadasz do niego to czujesz ze to jest prawdziwe auto .

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo126p Zobacz post
    Witam, przymierzam się do zakupienia alfy. Aktalnie posiadam wybajerzoną celice vii
    już trochę mi się znudziła i dolewania co troche oleju jak to w japońcu
    Mam budżet ok 20k, myślałem o alfie gt 1.9 jtd 150 lub mito 1.6 jtd 120/1.4 turbo
    Alfy są te godne polecenia? szczególnie w tych wersjach silnikowych? czy można je jeszcze chipnąć na wiecej km? lepiej mito czy gt?
    po celice bardzo lubie jak w samochodzie siedzi się bardzo nisko, nie jak na stołku, jest twardo i żeby było bardziej na sutostrade. Jako też że lubie dłubać przy aucie to chciałbym też żeby bylo w miare proste do przeróbek czy napraw. Do 20k coś znajde nie zajeżdżonego?
    Jeżeli lubisz siedzieć nisko i do tego chcesz trochę przy niej podłubać to tylko i wyłącznie GT. Do tego GT ma charakter, którego w MiTo trochę brakuje. Najlepiej jak sam się przymierzysz do jednego i drugiego i wtedy na 100% weźmiesz GT.

  4. #4
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie GT, zwłaszcza biorąc pod uwagę, czym obecnie jeździsz.

    Chyba że chcesz ciągle jeździć po zakorkowanym mieście, wtedy można rozważyć zakup innego auta.

    Masz dużo pasujących części ze 156 i 147 do tego GT, co jest na duży plus i cenowo ok.

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olo126p Zobacz post

    Mam budżet ok 20k, myślałem o alfie gt 1.9 jtd 150
    Alfy są te godne polecenia?
    szczególnie w tych wersjach silnikowych?
    czy można je jeszcze chipnąć na wiecej km?
    lepiej mito czy gt?
    Do 20k coś znajde nie zajeżdżonego?
    1 - dobra myśl i bardzo dobry budżet
    2 - wg mnie są
    3 - gt szczególnie 1.9
    4 - można bez zmian na około >180 , ale fmic pozwala już na ok 200
    5 - lepiej GT
    6 - do 20 GT 1.9 znajdziesz dobrą








  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tatusiek
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeśli chcesz twardo to bardziej jak w mojej GT już chyba się nie da 19" felgi opony 225/35 czujesz każdy kamyk w d... ale frajda z jazdy nie do opisania, szczególnie na autostradach Jednak moim skromnym zdaniem do takiego auta silnik klekot pasuje jak pięść do oka..wyobraź sobie że stoisz taką piękną Bellą na parkingu, odpalasz i słyszysz kle kle kle kle kle .... Ja mam JTS 2.0 którego wszyscy boją się jak ognia ale ani to problemów nie robi jak to niektórzy się rozpisują, ani oleju nie pije bo tylko 2 litry przez 10tyś km czyli od wymiany do wymiany (olej tylko Selenia 10w60) Do tego tankuje tylko 98pb na bp i śmigam aż miło Jeśli o spalanie chodzi to według kompa średnio mam 11/12 ale większość w mieście, trasa koło 9l wypije ale w takim aucie spalanie to raczej marginalna sprawa...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja mam 18" i na niektórych nierównych odcinkach muszę cierpieć..., ale wygląda rewelacyjnie, po zakrętach jeździ się jak trzeba, myślę że 19" już wyglądają gorzej, a jaki komfort jazdy- tego już nie wiem.

  8. #8
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatusiek Zobacz post
    Jednak moim skromnym zdaniem do takiego auta silnik klekot pasuje jak pięść do oka..wyobraź sobie że stoisz taką piękną Bellą na parkingu, odpalasz i słyszysz kle kle kle kle kle .... Ja mam JTS 2.0 którego wszyscy boją się jak ognia
    Idąc za ciosem krytyki można by rzec, że auto jest nie do końca teges, bo nie ma napędu na tył.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    myślę że 19" już wyglądają gorzej, a jaki komfort jazdy- tego już nie wiem.
    19'' to już za dużo w GT.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tatusiek
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Idąc za ciosem krytyki można by rzec, że auto jest nie do końca teges, bo nie ma napędu na tył.

    Podpisuję się pod tym rękami i nogami



    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    19'' to już za dużo w GT.
    Ja sobie nie wyobrażam mojej Belli na innych niż te 19 chromowane (kupiłem ją już na takich, miałem sprzedać te felgi bo sam twierdziłem że nie będzie dało się na tym jeździć, ale cholera zakochałem się w tym komplecie ), zresztą zimówki mam 16 i wygląda to okropnie..psuje cały wygląd auta i z utęsknieniem w zimę wyczekuję na wiosnę żeby oczy nacieszyć . A Bella wygląda mniej więcej tak na tych kołach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170710_135543 (2).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	76.7 KB
ID:	245891Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180413_163754.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	111.5 KB
ID:	245892

  10. #10
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatusiek Zobacz post
    A Bella wygląda mniej więcej tak na tych kołach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170710_135543 (2).jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	76.7 KB
ID:	245891Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180413_163754.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	111.5 KB
ID:	245892
    O kurde, zaszalałeś.

    Lubię wypowiedzi Kolegi Bociana na temat GT.
    Są takie nostalgiczne, a przez to autentyczne; tzn. mówi o tym, co stracił.

Podobne wątki

  1. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory