Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Temat: Alfa Romeo Strategia 2018-2022

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Czyżby amerykańska cześć koncernu ciągnęła do przodu cała resztę?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    też mi się tak wydaje , ponadto chyba w ameryce płd tez fiat dobrze stoi ;

    bo w europie to katastrofa :
    - cud że jest to kompaktowe tipo w 3 odmianach nadwozia ;
    - brak następcy punto to skrajny debilizm , bo to auto sie bdb sprzedawało ;
    - te wszystkie odmiany 500 tki , przecież w eu to paskudne gówno sie w ogóle nie sprzedaje , praktycznie tego nie widuję ;
    - giulietta nie ma następcy WTF ? , to sie dobrze sprzedawało , co widzę na drogach eu (a może giulietta jest jak łada , nie potrzebuje następcy na kolejne 30 lat ) ;

    no zobaczymy co przyszłość przyniesie , zawsze po tipo mogę się przenieść na francuzy w sumie
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #52
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    - cud że jest to kompaktowe tipo w 3 odmianach nadwozia ;
    To prawda, Fiat przynajmniej trochę odrobił lekcje. Tipo to bardzo fajna propozycja, ale wydaje mi się, że tym lepsza im uboższą wersje wybieramy (bo wtedy stosunek cena/jakość jest chyba najlepszy i mało konkurentów). Na razie jest jeszcze względnie świeży, natomiast nie chcę być złym prorokiem, ale Włosi pewnie prześpią lifting a chwilę później następce. I znowu kolejny model skończy karierę po 13 latach na rynku podobnie jak w przypadku Kropka. Czego nie omieszkają wykorzystać Niemcy w testach NCAP. Ahh, jak ja to uwielbiam. FCA się daje bez walki.

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    - brak następcy punto to skrajny debilizm , bo to auto sie bdb sprzedawało ;
    Robiłem ostatnio szybką analizę. Bywały lata (sic! lata!) gdzie Punto biło ilością sprzedanych egzemplarzy Polo i to nie o parę tysięcy sztuk. Debilizm to mało powiedziane. Ja w ogóle jeszcze się zastanawiam, co kieruje kupującymi Punto w 2018 roku. Statystyki mówią, że jest takich klientów ok. 3500 w skali miesiąca. To jest wręcz niesamowite jak Fiat olał ten model. Może się mylę, ale Punto z tego i poprzedniego roku ma nawet tylne światła wprost z Grande. Te fajne LEDowe z Punto Evo chyba im się pokończyły na magazynach. Kiedyś się mówiło, że Fiat B-Segmentem stoi. Ta, jasne...

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    - te wszystkie odmiany 500 tki , przecież w eu to paskudne gówno sie w ogóle nie sprzedaje , praktycznie tego nie widuję ;
    Mówisz o 500X i 500L? Ja przywykłem. Dla mnie są nawet okej. Ale zamiast wsadzać wysiłki w te dwa modele, można było zrobić jw. Punto i następcę Bravo. Przy okazji Lancia nadal by się trzymała.

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    - giulietta nie ma następcy WTF ? , to sie dobrze sprzedawało , co widzę na drogach eu (a może giulietta jest jak łada , nie potrzebuje następcy na kolejne 30 lat ) ;
    Nie ma następcy bo musi się wszystkim opatrzeć i znudzić. Potem znowu ją wezmą na NCAP po latach i wyjdzie na to, że Alfa skończyła z najgorszym wynikiem (bo nie ma Cruise Control). Janusz przeczyta newsa na onecie i w zasadzie bez wielkich trudności, Włosi dostaną kolejnego strzała.

    Ja zaczynam się zastanawiać nad jakimś miękkim francuzem. Ale to taka opcja B po MiTo.

  3. #53
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cristiano Ronaldo ma prześć do Juventusu Turyn.
    Dziennikarze twierdzą, że ma zostać wykorzystany do promocji aut, zwłaszcza Ferrari, ale również Alfa Romeo.

    Ciekaw jestem, czy potencjał marketingowy Ronaldo przełoży się z trampek na auta.

    Z drugiej strony, pracownicy koncernu Fiat protestują; podaję info za stroną realmadrid.pl:

    "Około 400 milionów euro. Tyle ma kosztować Juventus operacja sprowadzenia Cristiano Ronaldo, wliczając koszt transferu, pensję zawodnika, podatki i prowizje dla pośredników. Tak olbrzymi wydatek wywołał oburzenie wśród pracowników Fiata, który jest właścicielem klubu ze stolicy Piemontu.

    – Po Higuaínie teraz Cristiano Ronaldo? To wstyd. Pracownicy Fiata nie dostali podwyżki od 10 lat. Pensję Cristiano można byłoby przeznaczyć na 200 euro podwyżki dla każdego pracownika. W ciągu ostatnich 10 lat z powodu inflacji nasze dochody spadły o 10,7%. Nigdy nam tego nie wynagrodzono. A FCA [Fiat Chrysler Automobiles – dop. red.] wydaje rocznie 126 milionów euro na sponsoring, z czego 26,5 miliona idzie dla Juventusu – wyjawił w rozmowie z agencją La DIRE Gerardo Giannone, pracownik produkcji z 18-letnim stażem w zakładzie Fiata w Pomigliano D'Arco.

    Warto wspomnieć, że Exor, włoskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Holandii, które jest własnością rodziny Agnelli, posiada między innymi 63,77% akcji Juventusu, 30,78% grupy FCA i 22,91% Ferrari".

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    W Wielkiej Brytanii Alfa wprowadza dla Giuli, Giulietty i Stelvio 5cio letnią gwarancje (więcej o tym co obejmuje: https://www.motoringresearch.com/car...year-warranty/) - argumentacja sa bardzo dobre wyniki jakościowe fabryki. Ciekawy krok - w dużej mierze oddziaływuje na stereotyp "alfa czyli się psuje" - ciekawe kiedy można się tego spodziewać w Polsce

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Chcą być marka premium bez segmentu A i B?
    Nie do ogarnięcia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    dlaczego ?

    uwazam wrecz przeciwnie po co mieliby robic konkurencje dla Fiata ?. Widac ze modele w FCA beda sie uzupelniac w segmentach a nie dublowac. To jest najlepsze rozwiazanie tym bardziej, ze Fiata moze nie byc w segmencie C jak Tipo nie wypali poza Polska. A Alfa bedzie od segmentu C kontynuowac linie modelowa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    też mi się tak wydaje , ponadto chyba w ameryce płd tez fiat dobrze stoi ;

    bo w europie to katastrofa :
    - cud że jest to kompaktowe tipo w 3 odmianach nadwozia ;
    - brak następcy punto to skrajny debilizm , bo to auto sie bdb sprzedawało ;
    - te wszystkie odmiany 500 tki , przecież w eu to paskudne gówno sie w ogóle nie sprzedaje , praktycznie tego nie widuję ;
    - giulietta nie ma następcy WTF ? , to sie dobrze sprzedawało , co widzę na drogach eu (a może giulietta jest jak łada , nie potrzebuje następcy na kolejne 30 lat ) ;

    no zobaczymy co przyszłość przyniesie , zawsze po tipo mogę się przenieść na francuzy w sumie
    Panda, 500, Abarth 500, Abarth 500 Biposto, Abarth 595 Tourismo sa przedstawicielami Fiata w Segmencie A
    500X, 500L i 500L Living sa przedstawicielami Fiata w Segmencie B

    Niestety przy takiej gamie modelowej ja tez zdroworozsadkowo nie widze miejsca na nowe GP bo gdzie bys je uplasowal ? a tez lubie Grande Punto.

    Fiat 500 sprzedaje sie bardzo dobrze a porownujac do innych alternatyw w tym segmencie wrecz dominacja Fiata jest niepodwazalna.

    I teraz Fiat mialby skupic sie nad wprowadzaniem kolejnego auta w segmencie B kosztem np. rozwoju rodziny Tipo w C ? - dla mnie to ma mniejszy sens

    - - - Updated - - -

    a ile Mercedesow, Audi i BMW sprzedaje sie w segmencie A i B ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Dla mnie też okropna. Moim zdaniem jakoś tutaj po niemiecku, czyli robimy świetne pierwsze wrażenie, ale właściwie to to już było. Ja strasznie nie lubię takiego rażącego wzornictwa w stylu "Wrrar! Patrzcie na mnie. Jestem aligatorem."! Koniec końców chyba lepiej starzeją się samochody nad którymi trzeba trochę posiedzieć, niekoniecznie robiące "łał" od samego początku.

    Design 4C obecnie tkwi w prostocie. To takie zupełnie łatwe. Wyobrazić sobie włoski samochód sportowy, który nie jest Ferrari, Lamborghini czy Maserati - a w dodatku jest znacznie tańszy. Chodzi o zwykłą formę. Małe. Sportowe auto, z włoskimi genami. I 4C takie jest. Na początku tylko zrobili wtopę z tymi światłami.
    100% zgoda
    Ostatnio edytowane przez fan ; 27-07-2018 o 19:00

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku
    Utworzone przez mcwaw w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 832
    Ostatni post / autor: 21-02-2020, 16:05
  2. [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo Castello (E-SUV) - 2018
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2018, 19:41
  3. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  4. Informacja - temat poświęcony sprzedaży samochodów Alfa Romeo w 2018 r.
    Utworzone przez mcwaw w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 09:59
  5. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory