Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 15 z 54 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #141
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ostatecznie kupiłem Giuliettę. Nie wynikało to do końca z poziomu obsługi, tylko głównie z wymiarów bagażnika
    Nom bagażnik w Julce to jakieś złoto. Można powiedzieć, że to samochód rodzinny bo wchodzi cały wózek z wyposażeniem bez żadnego problemu
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #142
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No właśnie w V40 nie wchodziła spacerówka MacLarena w poprzek i to ostatecznie zdecydowało . Samochód może premium, ale bagażnik nie . Jak się wszyscy czepiają infotainmentu w Alfie, to w V40 w 2015 roku przynajmniej dopiero było przedpotopowo...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #143
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie w V40 nie wchodziła spacerówka MacLarena w poprzek i to ostatecznie zdecydowało . Samochód może premium, ale bagażnik nie . Jak się wszyscy czepiają infotainmentu w Alfie, to w V40 w 2015 roku przynajmniej dopiero było przedpotopowo...
    Nie no, dotąd raczej to odwrotność pojemności i ustawności bagażnika była cechą premium nie ? Logan MCV czy Octavia ze 3 spacerówki zmieszczą plus kilka zgrzewek zupek spokojnie.

    Te sprawy serwisowe, którzy nowi Alfisti ze zdziwieniem "odkrywają" już w zasadzie są wystarczające i więcej nie trzeba, aby wiedzieć z jaką marką mamy do czynienia.
    Ale jeszcze jest jeden nieporuszany tu aspekt , a który uważam za wielkie oszustwo ze strony Alfy - jej "sportowość". A jak ktoś oszukuje, nie może być poważnie traktowany. Chodzi o obecności marki w sporcie. W postaci czegoś więcej niż naklejki. Co przecież podnosi zaufanie do niej (to odnośnie na świeżo wytrzymałościowego Le Mans - gdzie wspominane wyżej Fordy całkiem ładnie sobie radziły, bo że Toyota czy Porsche to oczywistość). To zdecydowanie buduje zaufanie w oczach klientów.

  4. #144
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie no, dotąd raczej to odwrotność pojemności i ustawności bagażnika była cechą premium nie ? Logan MCV czy Octavia ze 3 spacerówki zmieszczą plus kilka zgrzewek zupek spokojnie.

    Te sprawy serwisowe, którzy nowi Alfisti ze zdziwieniem "odkrywają" już w zasadzie są wystarczające i więcej nie trzeba, aby wiedzieć z jaką marką mamy do czynienia.
    Ale jeszcze jest jeden nieporuszany tu aspekt , a który uważam za wielkie oszustwo ze strony Alfy - jej "sportowość". A jak ktoś oszukuje, nie może być poważnie traktowany. Chodzi o obecności marki w sporcie. W postaci czegoś więcej niż naklejki. Co przecież podnosi zaufanie do niej (to odnośnie na świeżo wytrzymałościowego Le Mans - gdzie wspominane wyżej Fordy całkiem ładnie sobie radziły, bo że Toyota czy Porsche to oczywistość). To zdecydowanie buduje zaufanie w oczach klientów.
    Jej sportowość zostanie zbudowana na bazie obecności w F1- na to niestety potrzeba czasu. Ja czuję się NIEDOINFORMOWANY (wyd....) faktem, że nikt nie powiedział mi o wejściu VELOCE Ti ...poczekałbym:/

  5. #145
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie no, dotąd raczej to odwrotność pojemności i ustawności bagażnika była cechą premium nie ?
    Ty tak na serio?

    Co do sportowości to niech lepiej wezmą się za kontrolę trakcji. W samochodzie sportowym za gruby hajs z napędem na 4 koła i 280KM jestem blokowany na każdym zakręcie. To na ch... mi te 280KM jak nie mogę szybciej zakrętu pokonać a awaryjne napi ... jak tylko mocniej wciśniesz hamulec. Gdzie tu sport i przyjemność z jazdy i połączenie kierowca samochód droga? Jest kierowca kaganiec samochód.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #146
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A co Alfa Romeo w tej F1 dostarcza ? zespół nawet w nazwie nie ma Alfa Romeo więc nie ma na co dawać czasu, zresztą ten czas ( klasyfikacja konstruktorów : https://www.formula1.com/en/results.html/2018/team.html ) . Jakoś się tym nie chwalą, nikt nic nie wie, żadnych szczegółów poza kilkoma fotkami bolidów oklejonych. To samo z technologiami w Julii. A pewnie mieliby o czym trąbić, poza niewiele znaczącym na autostradach i w korkach "wspaniałym prowadzeniem" .
    O Toyocie dziecko w przedszkolu wie że to król hybryd i co to pojęcie oznacza, o Porsche że można bez obaw kupić i objechać tor za torem, powygrywać i będzie jeździć dalej itd. , japońce, czy wspominany Ford mnóstwo filmów czy opisów publikują choćby jak działa jednego torque vectoring , innego zmienny skok, siamtego samozapłonowy silnik benzynowy . A tu - pytania bez odpowiedzi o dyferencjał w Gulii , zgadywanki co do silników czy wyposażenia wręcz. Gdzie tu zaufanie, poważanie jakieś.

    azar - przekornie po części, nawiązując do usprawiedliwień powszechnych małego w Giulii , czy brau wersji kombi. Ale po części , bo nie przypisywałbym tego )(pojemnośći bagażnika) do charakteryzowania omawianego pojęcia, w prawdziwym premium jak za mała, to obok w salonie sto model z większą - wybór jest, a nie - jak kocha to się pomieści.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 20-06-2018 o 14:38

  7. #147
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ty tak na serio?

    Co do sportowości to niech lepiej wezmą się za kontrolę trakcji. W samochodzie sportowym za gruby hajs z napędem na 4 koła i 280KM jestem blokowany na każdym zakręcie. To na ch... mi te 280KM jak nie mogę szybciej zakrętu pokonać a awaryjne napi ... jak tylko mocniej wciśniesz hamulec. Gdzie tu sport i przyjemność z jazdy i połączenie kierowca samochód droga? Jest kierowca kaganiec samochód.
    Pełna zgoda

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #148
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oczywiście masz rację. Klienta nie powinno obchodzić co się dzieje od kuchni. Ma być dobrze obsłużony i wyjechać z salonu zadowolony. Tak samo z serwisem. Niestety jak jest każdy widzi. Obecnie trwają szkolenia kierowników serwisu. To dobry krok w stronę premium ale jeszcze daleka droga.
    mówisz szkolenia kierowników serwisu hmmm..- ale z czego? a kim oni do tej pory byli?
    Za większość baboli i wtop w ASO odpowiada bałagan i chaos a w tej dziedzinie AR jest marka nr 1. Tu nie trzeba szkoleń tylko troszkę samodyscypliny i wrodzonego poukładania. no ale jak ma być na dole jak jest bajzel na górze.
    Jak nazwać wstawienie tuż po premierze Giulii na demo z dieslem i manualem, jak nazwać krzywe spasowanie elementów karoserii?, jak nazwać ogólny syf panujący w samochodach w salonach?
    tu nie trzeba ogromnej kasy czy szkoleń- tu trzeba wprowadzić porządek.
    nie wiem dlaczego ale funkcjonowanie koncernu FCA bardzo przypomina nasz PZPN - niby coś się zmienia ale wystarczy lekko odchylić marynarkę.....

  9. #149
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    o Porsche że można bez obaw kupić i objechać tor za torem, powygrywać i będzie jeździć dalej itd.
    Jeździłem GT3-ką w Poznaniu i jak wyraziłem zdziwienie, że ma ponad 110 tys. km na liczniku, to się dowiedziałem, że owszem, ale samochód ma trzeci silnik . Trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #150
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    mówisz szkolenia kierowników serwisu hmmm..- ale z czego? a kim oni do tej pory byli?
    Za większość baboli i wtop w ASO odpowiada bałagan i chaos a w tej dziedzinie AR jest marka nr 1. Tu nie trzeba szkoleń tylko troszkę samodyscypliny i wrodzonego poukładania. no ale jak ma być na dole jak jest bajzel na górze.
    FCA to nie tylko AR i nie można o tym zapominać. Fakt- brakuje odgórnego "nakazu" separowania marek (także a może przede wszystkim w serwisie) na zasadzie, np. w serwisie musi być jedno, dedykowane stanowisko do obsługi AR. Oczywiście, powinna być utrzymana korporacyjna standaryzacja- zgodzę się.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jak nazwać wstawienie tuż po premierze Giulii na demo z dieslem i manualem, jak nazwać krzywe spasowanie elementów karoserii?, jak nazwać ogólny syf panujący w samochodach w salonach?
    Po imieniu- dziadostwo. Problem- ale to symptomatyczne dla PL leży głównie w ludziach, w salonie WAG się starają, ale "ktoś i tak kupi" w MB patrzą na Ciebie z politowaniem, gdy konfigurujesz biedniejszą klasę C a w AR na 10 telefonów do salonu w sprawie AR 8 odbierze ktoś z innej marki lub Pani, która "obiecuje, że ktoś oddzwoni"

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tu nie trzeba ogromnej kasy czy szkoleń- tu trzeba wprowadzić porządek.
    nie wiem dlaczego ale funkcjonowanie koncernu FCA bardzo przypomina nasz PZPN - niby coś się zmienia ale wystarczy lekko odchylić marynarkę.....
    Powtórzę się- standardów i procedur. Wspominany LEXUS- salony podobne do siebie (tak, łącznie z narzuconymi meblami, kolorami i podłogą) standardowe wyposażenie serwisu (tak, ilość jakość , etc), określone odgórnie procedury obsługi klienta (łącznie z tym kiedy zaproponować Ci kawę, a kiedy jazdę testową, jeżeli np serwis się wydłuża). Osobiście wolałby by zamiast 2/3 salonów AR był jeden- z większą sprzedażą, ale konkretną obsługą. Ja np w moim mieście nie oddam auta na serwis... ale z tym liczyłem się przed zakupem:/

    [
    Ostatnio edytowane przez KGD ; 21-06-2018 o 12:20

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory