Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 16 z 54 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tu nie trzeba ogromnej kasy czy szkoleń- tu trzeba wprowadzić porządek.
    Właśnie trzeba kasy na sprzątanie i szkolenia z zarządzania. Jednego pomysłu na zarządzanie salonem/serwisem a nie jak teraz każdy sobie wymyśla jak zarządzać. Bez kasy nie ma motywacji a bez szkolenia nie ma nawet pomysłu.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeździłem GT3-ką w Poznaniu i jak wyraziłem zdziwienie, że ma ponad 110 tys. km na liczniku, to się dowiedziałem, że owszem, ale samochód ma trzeci silnik . Trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada...
    Nie ma to jak oceniać Markę po JEDNYM egzemplarzu samochodu.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jak nazwać wstawienie tuż po premierze Giulii na demo z dieslem i manualem,
    Fakt. Nikt już tego nie pamięta ale tak było. Trzeba było długo czekać na benzynę.

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    sobiście wolałby by zamiast 2/3 salonów AR był jeden- z większą sprzedażą, ale konkretną obsługą.
    Z tego co wiem to do tego Fiat dąży.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #152
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie ma to jak oceniać Markę po JEDNYM egzemplarzu samochodu.
    Samochód jeden, ale silniki już trzy . Nie oceniam marki, twierdzę tylko, że te historie o niezawodności Porsche biorą się z tego, że kupują je ludzie dorobieni, w sile wieku, którzy niekoniecznie wykorzystują je tak, jak się wszystkim wydaje (z Ferrari jest zresztą podobnie, czy Pan Wojewódzki wykorzystywał je w sposób zgodny z przeznaczeniem?). Porsche jeżdżone po torze też nie jest "nie do zdarcia". Jak każdy samochód.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #153
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    AZAR

    Zgadzam się, że do wszystkiego trzeba kasy i szkoleń. Prowadzenie każdego biznesu jest teraz utrudnione- głównie przez trudną sytuację na rynku pracy. Ja np. wychodzę z założenia, że solidnemu pracownikowi- w tym wypadku gwarantującemu określoną sprzedaż i poziom obsługi klienta należy płacić dobrze, a nawet bardzo dobrze. Oczywiście wiem, że marże na sprzedaż pojazdów są, jakie są, ale jest szereg tematów, na których salon/ serwis może godziwie zarabiać. Sęk w tym, że obserwując część właścicieli salonów (tą część obecną na rynku od wielu wielu lat) zauważam niepokojącą tendencję do...trwania w martwym punkcie- podejście w stylu kiedyś pracował małolat za 2 tysiące a teraz nie dość, że nic nie potrafi to jeszcze chce 3. No chce...takie czasy. W pracownika trzeba chcieć zainwestować-i oczywiście podjąć ryzyko, bo być może odejdzie dalej. Tak już niestety jest na rynku pracy. Winą FCA Polska można obarczyć za to, że nie kontroluje dokładnie sprzedawców/ salonów (bo zgodzimy się chyba, że część po prostu by takiej kontroli nie przeszła). Mityczny ukryty klient to naprawdę bardzo skuteczne narzędzie. Mnie załamało, że spotkałem się z brakiem elementarnej wiedzy nt marki/ opcji, etc. Sorry, ale AR mamy raptem 4 rotujące modele (bez 4C) więc to chyba da się ogarnąć, przed posadzeniem kogoś do biurka.
    Kolega kupował Abartha- długo wybierał, dokupował fabrycznego chipa i coś tam jeszcze- walczył 2 miesiące, by ktoś był w stanie to ogarnąć (najpierw brak wiedzy, potem winni włosi, na koniec okazało się, że po prostu wcześniej tego nie robili).

    Na koniec jedna konstatacja- dlaczego nie jest premium? bo kupiłem DLA MNIE drogie auto i nikt nie jest mi w stanie powiedzieć, gdzie jest (prawdopodobnie w tychach, ale może na lawecie), kiedy będzie- tym się nie martwię, raczej niecierpliwię, bardziej martwi mnie fakt, że najprawdopodobniej będę się ciskał po serwisach, które opanowaną mają w 100 procentach jedną czynność- rozkładanie rąk

  4. #154
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Przy jazdach torowych to akurat normalne, że się silniki wymienia. Jak buty po maratonie

    Jest taki program (niemiecki chyba) taksówkarz mi mówił, że on dostaje jakiś hajs chyba 500zł czy coś za to, że jeździ swoim samochodem normalnie ale od czasu do czasu musi go oddać na badania. Wtedy jest badany gruntownie co dokładnie się zużywa i w jakim stopniu. Fajnie by było poznać wyniki takich testów. Czy ktoś może zna ten program?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #155
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post

    Jest taki program (niemiecki chyba) taksówkarz mi mówił, że on dostaje jakiś hajs chyba 500zł czy coś za to, że jeździ swoim samochodem normalnie ale od czasu do czasu musi go oddać na badania. Wtedy jest badany gruntownie co dokładnie się zużywa i w jakim stopniu. Fajnie by było poznać wyniki takich testów. Czy ktoś może zna ten program?
    W PL? hmmm nie słyszałem, ale brzmi prawdopodobnie 500PLUS

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    W PL? hmmm nie słyszałem, ale brzmi prawdopodobnie 500PLUS
    Tak Jeździł superbem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #157
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Kolega kupował Abartha- długo wybierał, dokupował fabrycznego chipa i coś tam jeszcze- walczył 2 miesiące, by ktoś był w stanie to ogarnąć (najpierw brak wiedzy, potem winni włosi, na koniec okazało się, że po prostu wcześniej tego nie robili).
    Nie chce mi się nawet opisywać mojego procesu zakupu pierwszej Giulietty. Skończyło się tym, że jak wchodziłem po odbiór, to pani z salonu głośno krzyknęła do wszystkich: "To jest ten pan od TEJ czerwonej Giulietty!" . Ja to wybaczam, ale jestem w stanie zrozumieć, że większość klientów nie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #158
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    z tym zmniejszaniem ilości salonów nie do końca się zgodzę - przykład Carserwisu- jeden wielki bałagan. Owszem sprzedają sporo ale takiego bałaganu nie ma chyba w żadnym salonie. AR ma tendencje robienia łaski że można ją kupić - ja już pisałem ale powtórzę w ub roku końcem września 6 razy kontaktowałem się w sprawie giulietty- mieli oddzwonić - do dziś cisza. Zarobił Zasada w KRK w pełni profi obsługą.

  9. #159
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Jak już człowiek ma na tyle pieniędzy, że zastanawia się co fajnego by za nie kupić, a nie czy wystarczy na najtańsze, to traktowanie go poważnie przez sprzedawców bądź co bądź drogich rzeczy jakimi są nowe auta, jest kluczowe.
    Jak ktoś mówi że zadzwoni - to ma zadzwonić, jak coś obiecuje - to ma tej obietnicy dotrzymać. Niestety, w 4 na 5 przypadków tego telefonu się nie doczekuje, a obietnice wyparowują. Problem chyba z mentalnością sprzedawców itp w Polsce, mnie to spotyka na różnych polach niestety

  10. #160
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    dzisiaj byłem na akcji serwisowej w ASO marki jak najbardziej premium - dzień wcześniej upewniałem się czy na pewno będę miał gdzie podłączyć
    zasilanie laptopa w czasie oczekiwania... tak tak są gniazdka - były ale zajęte a urządzeń nie wolno odłączyć (wyłączony tv i dekoder do niego)
    ...nawet na islamskich lotniskach jest lepiej
    ...

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory