Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 19 z 54 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #181
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Premium to ściema, z punktu widzenia czysto użytkowego, z resztą już sam termin po mojemu jest powiązany bardziej z marketingiem, niż z inżynierią. Premium to produkt dla wybranych(w odróznieniu od "wszystkich innych"), ale dla tych, którzy chcą zapłacić więcej za to, że dostają coś wyjątkowego, lepszego. Oczywiście typowy klient nie jest w stanie ocenić nic innego niż jakość materiałów, estetykę, spasowanie, ogólny komfort z jazdy oraz chyba najważniejsze - obsługę przed- i po- sprzedażową(nie mylić z jakością napraw, fachowością mechaników), więc to jest głównym czynnikiem premium, a nie awaryjność, czy trwałość. Ale już bajery w stylu tych "dziurkowanych" foteli(swoją drogą to akurat uważam, za bardzo przydatną rzecz i dziwię się, że wentylowane fotele nie rozpowszechniły się już dawno, równolegle z klimatyzacją), hud'y, czy inne elementy na liście wyposażenia, jak najbardziej.
    Tak, czy inaczej, ja na tym polu określanym jako "premium", Alfy w ogóle nie widzę, bo to raczej domena niemieckich producentów, by chwalić się wąskimi szparami, że decha nie skrzypi, że przyciski ładnie klikają, mydlić oczy klientowi że to ma przełożenie na to co pod maską, pokazywać w tabelkach zawyżone parametry z testów, itp. i tak chyba od zawsze jest, nie tylko w motoryzacji(najbardziej uśmiałem się gdy dowiedziałem się jakiej narodowości byli budowniczowie niemieckich_solidnych_bunkrów ). No ale aby marka przetrwała na rynku to nie ma chyba innej drogi i trzeba uczyć się sprzedawania od najlepszych.

  2. #182
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4ght Zobacz post
    Poza tym marka premium musi posiadać model legendarny.
    Ok, chcesz przez to powiedzieć, że alfa w swojej historii nie posiadała aut legendarnych, kultowych? Leżę i kwiczę.

    Cytat Napisał m4ght Zobacz post
    Przez pewien czas dzięki modelowi Delta Integrale, Lancia była uznawana za model premium.
    Nie. Długo zanim motojanusze z kraju nad Wisłą zaczeli sobie wyznaczać co jest premiumem a co nie, Lancia była marką luksusową, która stawiała na innowacje techniczne.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post


    Rozpatrujecie markę w konteście polskiego serwisu i 5 modeli na krzyż. To tak nie działa...
    Nie znasz się...

    Alfa znowu wygrała Concorso d'Eleganza tym razem Coppa d’Oro.





    Siedzi ta zachodnia hołota nad jeziorem Como i doceniłaby w końcu prawdziwy prestiż i dziedzictwo, takich marek jak Audi albo Lexus, albo chociaż Infiniti, wszak miliony Polaków nie mogą się mylić! Za miesiąc jest Pebble Beach, trzymajmy kciuki za B5 w TDI'ku.

  3. #183
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ale to b5 w tdi wyjechało z fabryki z dobrze spasowanymi mi elementami. A taka Alfa za niemal ćwierć miliona niestety nie. Nie twierdzę że VW to premium. Żeby nie było.

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A taka Alfa za niemal ćwierć miliona niestety nie.
    To jeżeli taki NOWY vag za pół bańki ma źle spasowane plastiki to jest też gorszy od B5? I o zgrozo przez to nie jest premium?.

  5. #185
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A ma źle spasowane? I nie chodzi mi o plastiki. I chodzi mi oto że VW jest zawsze zły a Alfa nawet źle spasowana jest cacy. Wycinasz z kontekstu.

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A ma źle spasowane?
    A no ma https://youtu.be/a_WxuO9jNl8?t=11m45s


    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    I chodzi mi oto że VW jest zawsze zły a Alfa nawet źle spasowana jest cacy. Wycinasz z kontekstu.
    Tego nie wiem, ja tak nie twierdzę

  7. #187
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    A Giulii np. zdarzają się źle spasowanie maski. tylny zderzak u mnie odstaje kilka mm z lewej strony. Uszczelka w lewym przednim oknie się zawija przez co cieknie mi woda do drzwi. Spryskiwacze przednich lamp się urywają bo mają wadę fabryczną. Sprężyny w bagażniku są za słabe i klapa opada. W otwieranym dachu są wiecznie jakieś stuki. Prawy fotel stuka przy wybojach. Wada fabryczna. Pas jest źle zaprojektowany i ociera o fotel. Kwestia czasu aż przetrze skórę. itd, itd...

    To nie jest skrzypienie. To są grube babole do naprawy.

    Będziemy się tak wymieniać usterkami? Nie ma sprawy mogę wymieniać godzinami co jest spi... w Giulii. Mam szczerą nadzieję, że pracują nad jej wersją "premium" bo obecna to jest tylko z nazwy i ludzie jej nie oddają tylko z miłości i dobrego prowadzenia.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 24-06-2018 o 20:45
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #188
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Mam szczerą nadzieję, że pracują nad jej wersją "premium" bo obecna to jest tylko z nazwy i ludzie jej nie oddają tylko z miłości i dobrego prowadzenia.
    I znowu tłuczesz temat produktów, a nie marki. Właśnie to jest najlepszy dowód na to, że AR jest marką premium - że MiTo zestawia się z Audi A1, a Giuliettę a Audi A3 czy Volvo V40 (bo nie będę tutaj jednak wspominał BMW1 czy MB A),a Giulię z BMW - i takie rzeczy, jak spasowanie zderzaków, mają małe znaczenie w całości.
    Moim zdaniem, chociaż produkty nie do końca są premium (bo i MiTo, i Giulietta jednak odstają, w przeciwieństwie do Giulii, Stelvio, czy 4C), to renoma marki jest na tyle duża, że znajdują się w jednym szeregu z wcześniej wymienionymi, chociaż nie wiem, czy czysto użytkowo Giulietty nie położyłaby np. Astra OPC, niestety, o Golfie nawet nie wspominając .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #189
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A Giulii np. zdarzają się źle spasowanie maski. tylny zderzak u mnie odstaje kilka mm z lewej strony. Uszczelka w lewym przednim oknie się zawija przez co cieknie mi woda do drzwi. Spryskiwacze przednich lamp się urywają bo mają wadę fabryczną. Sprężyny w bagażniku są za słabe i klapa opada. W otwieranym dachu są wiecznie jakieś stuki. Prawy fotel stuka przy wybojach. Wada fabryczna. Pas jest źle zaprojektowany i ociera o fotel. Kwestia czasu aż przetrze skórę. itd, itd...

    To nie jest skrzypienie. To są grube babole do naprawy.

    Będziemy się tak wymieniać usterkami? Nie ma sprawy mogę wymieniać godzinami co jest spi... w Giulii. Mam szczerą nadzieję, że pracują nad jej wersją "premium" bo obecna to jest tylko z nazwy i ludzie jej nie oddają tylko z miłości i dobrego prowadzenia.

    wszystko na temat...... nic dodać, nic ująć.... Auto za ponad półtorej stówy....

  10. #190
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ale to b5 w tdi wyjechało z fabryki z dobrze spasowanymi mi elementami. A taka Alfa za niemal ćwierć miliona niestety nie. Nie twierdzę że VW to premium. Żeby nie było.
    https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw BMW X1

    https://www.youtube.com/watch?v=n7fbVYiYp_w Mercedes C AMG

    https://www.youtube.com/watch?v=uk4FbEvt-Ec Mercedes E

    Nawet nie chce mi się sprawdzać cenników...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 25-06-2018 o 11:07
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory