Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 2 z 54 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dla mnie podstawowym kryterium, żeby zaliczyć auto do segmentu premium, jest napęd na tył.
    A to ciekawa interpretacja. Czyli np. Citroën C6 i Lancia Thesis albo Alfa 166 nie jest premium?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wg mnie TAK. Ponieważ ma więcej cech marki premium niż zwykłej.
    Czyli konkretnie co ma takiego?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    500 jest jak zegarek. Możesz kupić zegarek za grosze w wysepce w Tesco, możesz kupić w salonie przy szampanie za cenę 500 metrowej rezydencji w centrum Tokio. Ten samochodzik, dostępny w kolorach jakich chyba nawet nie ma w polskich opcjach jest jak biżuteria. Kupujesz żonie bordową 500 Mirror do czerwonych szpilek, a sobie pistacjowe S-Design bo pasuje do wystroju ulubionego klubu golfowego. I wg mnie prędzej pojawi się tam Kia (chociaż niekoniecznie Stinger) niż Alfa. Koreańczycy powolnymi krokami zdobywają rynki i proponują bardzo ciekawe wozy. A Alfa?

    Co do Alfy to nie, nie uważam że jest premium. Nigdy tak nie uważałem i nic na razie tego zdania nie zmieniło. Nie ta obsługa klienta, nie ten serwis - nadal, nawet na zachodzie pisują że AR owszem, ładnie sprzedają, ale potem to tragedia. Nie chodzi nawet o awaryjność bo i RR się psują. Tylko o to, co się dzieje jak przyjedziesz do salonu z awarią. A w AR z tym problemy nie tylko w Polsce ale na bogatym zachodzie też.

    Za parę lat, jeżeli marka się utrzyma i ktoś weźmie dealerów za pysk to może.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A to ciekawa interpretacja. Czyli np. Citroën C6 i Lancia Thesis albo Alfa 166 nie jest premium?
    To są auta segmentu E, duże auta, ale nie premium. Między 166 a takim BMW 5, czy Jaguarem, którego mam obecnie jest przepaść jakościowa, nie oszukujmy się. Kiedyś wszystkie marki próbowały uderzać w segment limuzyn, był przecież renault safrane, honda legend, toyota camry czy na przykład VW Phaeton. Odpuścili sobie, bo się nie sprzedawały. Pomimo podobnych cen technicznie i jakościowo odstawały od BMW czy mercedesa między innymi właśnie napędem, o którym wspomniałem wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-06-2018 o 12:04
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czyli konkretnie co ma takiego?
    Ponad 100 lat historii, mistrzostwo F1, sukcesy w motorsporcie, występy w filmach, niepowtarzalny design... Tę aurę, którą ma rzadko która marka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    500 jest jak zegarek. Możesz kupić zegarek za grosze w wysepce w Tesco, możesz kupić w salonie przy szampanie za cenę 500 metrowej rezydencji w centrum Tokio. Ten samochodzik, dostępny w kolorach jakich chyba nawet nie ma w polskich opcjach jest jak biżuteria. Kupujesz żonie bordową 500 Mirror do czerwonych szpilek, a sobie pistacjowe S-Design bo pasuje do wystroju ulubionego klubu golfowego. I wg mnie prędzej pojawi się tam Kia (chociaż niekoniecznie Stinger) niż Alfa. Koreańczycy powolnymi krokami zdobywają rynki i proponują bardzo ciekawe wozy. A Alfa?

    Co do Alfy to nie, nie uważam że jest premium. Nigdy tak nie uważałem i nic na razie tego zdania nie zmieniło. Nie ta obsługa klienta, nie ten serwis - nadal, nawet na zachodzie pisują że AR owszem, ładnie sprzedają, ale potem to tragedia. Nie chodzi nawet o awaryjność bo i RR się psują. Tylko o to, co się dzieje jak przyjedziesz do salonu z awarią. A w AR z tym problemy nie tylko w Polsce ale na bogatym zachodzie też.

    Za parę lat, jeżeli marka się utrzyma i ktoś weźmie dealerów za pysk to może.

    1. Ale w gruncie rzeczy to będzie ładnie opakowany Fiat Panda. To jakbyś porównywał Patek Philippe z odjechanym, ale jednak Casio...
    2. Wg mnie nie - bo nie jest kwestia "ciekawych wozów", tylko czegoś nieuchwytnego, tego co np. ma Fiat 500, a czego takie Infiniti czy KIA zbyt szybko mieć nie będzie.
    3. Czy obsługa klienta Fiata 500 odbiega jakoś znacząco od obsługi klienta Alfy? Tzn. domyślam się, że pewnie w ASO Fiata w Monaco nie jest jak w ASO Fiata w Poznaniu, ale postrzeganie F500 nie zmienia się w zależności od kraju (z grubsza).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    1. Opakowanie się liczy. Zdziwiłbyś się, ile szwajcarskich zegarków kosztujących grube pieniądze i w kopertach znanych marek korzysta z masowo produkowanych mechanizmów ETA.

    2. Dlaczego nie? Poza małą 500 Fiat nadal nie ma nic, co byłoby w jakikolwiek sposób przynależne do premium, nie ma żadnej "aury", poza tym jednym, jedynym modelem nie robi żadnego innego który wzbudzałby jakiekolwiek emocje poza niską ceną. Jego obecność wśród modeli premium nie czyni z Fiata marki premium przecież. Kia jak zrobi równie "genialny" model to możesz wejść do marek robiących modele premium. I wg mnie prędzej obok Smarta czy 500 znajdzie się Kia Picanto, niż Alfa GTV czy Giulia.

    3. Też mnie to zastanawia, ale wg mnie znów rozbija się o kasę, jak zwykle. Jak kupisz piękne super modne autko za 10000 Euro to jesteś w stanie przeżyć taki sobie serwis. Jak wyłożysz 5 czy 10 razy tyle to spodziewasz się innej obsługi. Której nie dostaniesz więc idziesz narzekać w necie że bulisz hajs, a Alfa nie dość że się popsuła, to jeszcze serwis cię olewa.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 06-06-2018 o 12:20

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ponad 100 lat historii, mistrzostwo F1, sukcesy w motorsporcie, występy w filmach, niepowtarzalny design... Tę aurę, którą ma rzadko która marka.
    Wniosek z tego że sam Fiat to też marka premium? Ma długą historię, udziały w motorsporcie, występy w filmach, niepowtarzalny design.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    I, bądźmy szczerzy - przy doświadczeniu i gamie modelowej oraz podbieraniu projektantów i konstruktorów od najlepszych europejskich marek mają na to więcej szans niż Alfa czy Fiat.
    Ja właśnie mam wrażenie, że Azjaci narzucają jakieś sztywne ramy designerom, przez które te samochody nie mogą być ładne... Takia KIA Optima czy Stinger w gruncie rzeczy narysowane są fajnie i gdyby ktoś te projekty wziął "na warsztat" i poprawił, pewnie byłyby to ładne samochody - a tak, z daleka fajna bryła, a z bliska zalatuje tandetą. Mnie się np. C4 Cactus podoba - i mam wrażenie, że żadna azjatycka marka takiego samochodu by nie wypuściła. Zdarzają się wyjątki, typu 350Z czy GT-R, ale w klasie popularnej o to ciężko. Lexusy też dla mnie są zbyt wulgarne. O Infiniti nie wspominam nawet.
    A 500ka jest piękna między innymi dlatego, że odwołuje się do historii marki, do tego, że kilkadziesiąt lat temu był taki model, do sentymentu, do filmów, do tego, że możesz sobie na ścianie powiesić zdjęcie Sophii Loren czy Audrey Hepburn z 500-ką. I tak samo jest z Vespą czy Alfą. KIA tego pewnie nigdy nie będzie mieć.

    Takie coś można powiesić w salonie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3555da93f58f1c62a498deac615dde19.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	102.1 KB
ID:	246476

    A takie? Tylko w salonie KIA :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kia-picanto-eye-catching-exterior.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	295.0 KB
ID:	246477
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 06-06-2018 o 12:28
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że KIA dąży do premium szybciej niż Fiat. Podobnie było kiedyś z Audi. To były zwykłe wozidła dla ludu a obecnie jest postrzegane jako premium. Podobnie będzie z KIA i to szybciej niż Fiat.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wniosek z tego że sam Fiat to też marka premium? Ma długą historię, udziały w motorsporcie, występy w filmach, niepowtarzalny design.
    Fiat i niepowtarzalny design? Wybrane modele... Większość to pudełka na kołach. Chyba nikt się nie jara Fiatem Tempra czy Doblo. Ale, moim zdaniem, potencjał taki ma np. Citroen, tyle że PSA koncertowo go marnuje...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Podobnie było kiedyś z Audi. To były zwykłe wozidła dla ludu a obecnie jest postrzegane jako premium.
    To zależy . Jak dla mnie samochód bez RWD (w segmencie C i powyżej, mam nadzieję, że następca Giulietty będzie RWD i wtedy będzie jedyny w klasie) nie jest premium i chociażby z tego powodu Giulii Q się z żadnym Audi w testach nie porównuje. Pojawia się w nich BMW i Mercedes.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Fiat i niepowtarzalny design?
    A Alfa? Też wybrane modele. Mito jest ładne? Alfa 33 kwadratowa? Alfa Romeo Arna porażka, Stara Giulia z tyłu wygląda jak niedokończony zaporożec. Wiadomo że tylko wybrane modele
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory