Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 22 z 54 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #211
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Definicja segmentu F
    Polska:
    "Autosegment F – najwyższa, luksusowa klasa samochodów osobowych. Są to najczęściej najdroższe limuzyny oferowane przez producentów, najlepiej wyposażone i napędzane najmocniejszymi silnikami."
    Angielska:
    "F-segment, or full-size luxury/high-end luxury is a car classification defined by European Commission"
    W obu przypadkach to luksusowe samochody "high-end"
    akurat segment F ok, w tej wielkości robi się wyłącznie auta luksusowe, ale sprawdz sobie segment E. Poza tym segmentacja EU jest do D, bo oprócz oględnej nazwy nie ma żadnych konkretnych parametrów, jakie auto musi spełniać. Jak auto sobie kto zaklasyfikuje, jego sprawa. Wstawiałem tu link do klasyfikacji amerykańskiej, też całkowicie umownej, ale jednak dużo bardziej szczegółowej.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #212
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    akurat segment F ok, w tej wielkości robi się wyłącznie auta luksusowe
    Nie znam się na tych samochodach w ogóle, ale Wiki podaje:
    a/ Bufori Geneva
    b/ Hongqi L5
    c/ Kia Quoris
    d/ Nissan Cima
    e/ Toyota Century

    Czyli Kia, Nissan i Toyota = premium?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #213
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    toyota land cruiser
    To segment I
    Z innej strony ta mazda jest w USA postrzegana jako mid-size SUV czyli bardziej segment D.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Już nie wspomnę o amerykańskich ogromnych suvach, z luksusem nie mających nic wspólnego.
    Z SUV określeniem SUV jest chyba jeszcze większy problem jak z premium. Totalnie co innego znaczy w USA i Europie. W dodatku w Europie jest źle tłumaczone.

    "Rozpowszechnione w Polsce tłumaczenie terminu Sport Utility Vehicle jako "samochód sportowo-użytkowy" jest błędne. Nie chodzi bowiem o połączenie cech samochodu sportowego (np. Toyota GT86) i użytkowego (np. VW Transporter), lecz o samochód, który jest przeznaczony do aktywnego stylu życia, dla osób uprawiających różne formy sportu i aktywnego wypoczynku na łonie natury"

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ja też będę mówił, że Alfa Romeo jest najlepsza na świecie
    Też będę mówił, że Giulia prowadzi się najlepiej w swojej klasie i za tak małą cenę bo tak jest
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    b/ entuzjaści marki i (czasami) dyskutanci i pieniacze - np. ja , czyli ludzie, którzy lubią sobie poczytać i podyskutować, często są lekko (lub bardzo) nieobiektywni
    to chyba mamy podobny

    Ok zgoda może tu nie ma "tych zwykłych" użytkowników ale gdzieś trzeba zadać pytanie. Chyba że się stanie na wylotówce i będzie zatrzymywało po kolei Alfy. Albo z banerem trąbnij jeśli Alfa to marka premium

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie znam się na tych samochodach w ogóle, ale Wiki podaje:
    a/ Bufori Geneva
    b/ Hongqi L5
    c/ Kia Quoris
    d/ Nissan Cima
    e/ Toyota Century

    Czyli Kia, Nissan i Toyota = premium?
    Jeśli chodzi o markę to nie wiadomo ale z pewnością wymienione przez Ciebie modele to auta luksusowe.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #214
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Range Rover to model samochodu marki Land Rover i jak najbardziej znajdziesz na Range`u oznaczenie Land Rover
    na dużym też są oznaczenia, zdjęcia akurat wrzuciłem Sport

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	293.5 KB
ID:	247193Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	223.1 KB
ID:	247194

    - - - Updated - - -

    jeszcze dorzucę screen ze strony producenta samochodów marki Land Rover...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rr.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	99.0 KB
ID:	247195
    ...

  5. #215
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    hehe Dziękuję
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #216
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Lexus taki premium xD.

    "Najważniejszą różnicą jest jednak oś, na którą napędzany jest ES. O ile w GS osią napędową była oś tylna, o tyle ES całkowicie przednionapędowy. W ofercie nie ma nawet wariantu AWD."

    Przednionapędowy segment E .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #217
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dla mnie napęd na tył totalnie nie świadczy o premium tylko o sportowym charakterze. Co to za różnica czy jest napęd na tył czy na przód jak np. producent stawia wyłącznie na luksus?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #218
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Dla mnie napęd na tył totalnie nie świadczy o premium tylko o sportowym charakterze. Co to za różnica czy jest napęd na tył czy na przód jak np. producent stawia wyłącznie na luksus?
    Jeśli dodajesz gazu wyjeżdżając z ronda i samochód Ci wyszarpuje kierownicę z rąk, to jest to mało luksusowe uczucie - a dzieje się tak w samochodach z silnikami 150 KM (moja Julka). Nie wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądało w wersji 296 KM. Po prostu nie wypada. No chyba, że ktoś jeździ wybitnie statecznie, ale nadal proporcje sylwetki wyglądają z boku tak sobie (przedni zwis).
    Widzę, że masz i Giulię, i Giuliettę. Zrób sobie prosty test - daj obu "w pałę" na skręconych kołach na dwójce przy prędkości 30 km/h i zobacz, który samochód zachowuje się bardziej luksusowo . Tu nie chodzi o sportowy charakter, tylko o elegancję prowadzenia.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 26-06-2018 o 10:53
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #219
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tu nie chodzi o sportowy charakter, tylko o elegancję prowadzenia.
    Szczególnie mnie to dziwi, że osoba, która po wielu latach zamieniła FWD na RWD takie rzeczy opowiada Właśnie to nie chodzi nawet o sportowość, tylko o neutralność prowadzenia. Auto nie szarpie się z kierowcą o to, czy skrecać, czy jednak jechać prosto, tylko grzecznie się słucha. Już nawet nie chodzi o rzucanie kierownicą przy starcie, dobrze wyważone auto po prostu praktycznie samo przejeżdza przez zakręty.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #220
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli dodajesz gazu wyjeżdżając z ronda i samochód Ci wyszarpuje kierownicę, to jest to mało luksusowe uczucie - a dzieje się tak w samochodach z silnikami 150 KM (moja Julka). Nie wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądało w wersji 296 KM. ....
    Różne rzeczy da się zrobić:
    https://www.youtube.com/watch?v=Gw5-lVlzNoY
    tylko trzeba robić, badać, uczyć się na błędach, iść do przodu, nie lenić, lecieć na "tradycji i historii" czy miotać między fiatem a oplem i milionami koncepcji po drodze.
    Przez brak rozwoju właśnie Alfa musi silnik brać od Ferrari, ludzi też i tak niby jest a nie jest.
    A inni prą do przodu i nie siedzą w historii tylko ją tworzą (wykpiwany Lexus choćby, czy przywołana tylko i wyłącznie przez Ciebie bo nikt jej tu nie przywoływał - Mazda określająca sama siebie jako "aspirującą" , a nie żadne premium).

    Ale wracając - te wątki historyczne ze 2 strony wcześniej przywołane . Może faktycznie tak jest, że jeśli producent tworzy markę i lokuje ją w tym całym segmencie premium, to ona tam jest, od poczęcia przez rozwój (Lexus, Infiniti) do jej śmierci (Lancia) czy dogorywania (...) . I niezależnie czy produkty ze znaczkami tej marki i obsługa klientów je kupujących jest poniżej poziomu wozów dla ludu, czy może najwyżej na takim jak się uda czasem wyjątkowo, czy nie.
    Wówczas tu nic do gadania klienci czy dziennikarze nie mają - w sensie gdzie ten produkt jest , w jakim segmencie. Mogą tylko powtarzać jak zaszeregował go producent i tylko/aż decydować czy w ogóle będzie istnieć czy nie - kupując lub nie.
    Może i tak.

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory