Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 23 z 54 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #221
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Różne rzeczy da się zrobić
    Ale torque steer to tylko jeden problem. Masz do tego nie idealny rozkład mas na osie, i przy poprzecznym ułożeniu silnika rozkład lewa/prawa strona, masz silnik przed przednią osią zazwyczaj, masz dziwne proporcje, które w takim P407 sięgają absurdu itp. Nie ma sensu czepiać się FWD powiedzmy do segmentu C, ale powyżej to już trochę obciach, jeśli mówimy o drogich samochodach.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Przez brak rozwoju właśnie Alfa musi silnik brać od Ferrari, ludzi też i tak niby jest a nie jest.
    Faktycznie, jak w VAG silniki latają między markami i segmentami, nawigacja z Superba w Bentleyu to jest OK, natomiast Alfa, mając w koncernie Ferrari, powinna opracowywać swój własny silnik od podstaw. No bądźmy poważni... Pomijając całe zaplecze, Alfa po prostu wypuściła samochód, który pozamiatał konkurencję osiągami, jak zrobił to Lexus LS z niemiecką konkurencją (w aspekcie jakości wykonania itp.) - tyle że LSa nikt się nie czepia, że jest nie wiadomo jak sportowym samochodem, natomiast Giulia powinna być jednocześnie szybsza od M3, lepiej poskładana niż Audi i bardziej luksusowa niż Mercedes. A to wszystko najlepiej za połowę ich ceny, bo to przecież "tylko" Alfa.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #222
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    tyle że LSa nikt się nie czepia, że jest nie wiadomo jak sportowym samochodem, natomiast Giulia powinna być jednocześnie szybsza od M3, lepiej poskładana niż Audi i bardziej luksusowa niż Mercedes. A to wszystko najlepiej za połowę ich ceny, bo to przecież "tylko" Alfa.
    Dobry komentarz do całości rozważań nad premium. Każda marka z tych premium jest IMO "premium" w innym aspekcie i właśnie sportowy duch alfy, jej prowadzenie i wrażenia jakich dostarcza to istota "premium by AR". Inni dają komfort, jeszcze inni jakość wykonania, a jeszcze inni poczucie bezpieczeństwa. Nie ma chyba auta, które miałoby wszystkie cechy, nawet taki Bentley coś będzie miał gorsze (np. infotainment, który często w tych najbardziej luksusowych autach jest starszy niż w nowym kompakcie, który ma lifting co 2 lata ).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #223
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli dodajesz gazu wyjeżdżając z ronda i samochód Ci wyszarpuje kierownicę z rąk, to jest to mało luksusowe uczucie -
    Myślisz że w premium pozwolą sobie na takie rzeczy? Są systemy eliminujące to zjawisko praktycznie do zera w modelach nie premium. Wiem co to wyrywanie kierownicy bo jeździłem dwoma alfami 147 GTA. Tam łamało ręce

    W Giuliettcie chyba nie każdej wersji jest system do torque steer. Jest z pewnością w 500 Abarth i działa znakomicie. Napęd na tył też w zimie wozi tyłek i kontrola trakcji ingeruje cały czas dusząc silnik. Też mało luksusowe. Imho jedyny prawilny napęd to na 4 buty

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Auto nie szarpie się z kierowcą o to, czy skrecać, czy jednak jechać prosto, tylko grzecznie się słucha.
    Jak masz do tego odpowiedni system to nie ma żadnego problemu Tak samo jak musisz mieć system do kontroli napędu na tył. Bez niego z napędem na tył się zabijesz a z napędem na przód najwyżej wybijesz palec
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Już nawet nie chodzi o rzucanie kierownicą przy starcie, dobrze wyważone auto po prostu praktycznie samo przejeżdza przez zakręty.
    Jak auto jest dobrze wyważone to i ośką się dobrze jedzie jak nie napi... po torze. Nie wszystkie samochody muszą mieć sportowe aspiracje.
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Różne rzeczy da się zrobić:
    https://www.youtube.com/watch?v=Gw5-lVlzNoY
    oo dziękuję właśnie chciałem to dać jako przykład.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale wracając - te wątki historyczne ze 2 strony wcześniej przywołane . Może faktycznie tak jest, że jeśli producent tworzy markę i lokuje ją w tym całym segmencie premium, to ona tam jest, od poczęcia przez rozwój (Lexus, Infiniti) do jej śmierci (Lancia) czy dogorywania (...) . I niezależnie czy produkty ze znaczkami tej marki i obsługa klientów je kupujących jest poniżej poziomu wozów dla ludu, czy może najwyżej na takim jak się uda czasem wyjątkowo, czy nie.
    Właśnie dlatego dla mnie premium praktycznie nic nie znaczy teraz. Skoro każdy może sobie to przykleić to jakie to wyróżnienie?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #224
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ... natomiast Giulia powinna ....
    Ja nie wiem co ona powinna, powinien to producent jasno zasygnalizować - czym ona jest. Bo niby last Chance to drive i powrót RWD - ale nie powygłupia się tym RWD. ok stateczna i dostojna - no też nie. Trwała i pewna, też nie.

  5. #225
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Bo niby last Chance to drive i powrót RWD - ale nie powygłupia się tym RWD.
    Na moje to powinni dać szansę wyłączyć wszystkie kagańce - ot choćby osobny kluczyk "na tor". W zgodzie z dawnym duchem AR
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #226
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Faktycznie, jak w VAG silniki latają między markami i segmentami, nawigacja z Superba w Bentleyu to jest OK, natomiast
    No ja bym bardzo chciał, żeby w Giulii był infotainment z Fiata ale niestety postanowili sami go zrobić


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Alfa po prostu wypuściła samochód, który pozamiatał konkurencję osiągami
    No i to w zasadzie jedyna zaleta Reszta jest niedopracowana.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    natomiast Giulia powinna być jednocześnie szybsza od M3, lepiej poskładana niż Audi i bardziej luksusowa niż Mercedes. A to wszystko najlepiej za połowę ich ceny, bo to przecież "tylko" Alfa.
    Jeśli aspiruje do premium to tak.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    tyle że LSa nikt się nie czepia, że jest nie wiadomo jak sportowym samochodem
    Proszę cię Lexus miał sportowe wersje jak Alfa spała w śnie zimowym. Mają hybrydy silniki V8 aktywne zawieszenia luksusowe wykończenia (w Giulii drewno to max luksusu) itp.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ja nie wiem co ona powinna, powinien to producent jasno zasygnalizować - czym ona jest. Bo niby last Chance to drive i powrót RWD - ale nie powygłupia się tym RWD. ok stateczna i dostojna - no też nie. Trwała i pewna, też nie.
    Dokładnie oni powinni się zdecydować w jakim kierunku iść i robić to dobrze. Bo Giulia z kontrolą trakcji nie jest sportowa, nie jest luksusowa z swoimi fotelami Z trwałością to się jeszcze okaże.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #227
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Myślisz że w premium pozwolą sobie na takie rzeczy? Są systemy eliminujące to zjawisko praktycznie do zera w modelach nie premium. Wiem co to wyrywanie kierownicy bo jeździłem dwoma alfami 147 GTA. Tam łamało ręce
    To jest, jak napisałem, jeden z problemów - to po pierwsze. Te systemy to dławienie silnika po prostu - to po drugie. Co wypada zrobić w Passacie, w Lexusie teoretycznie nie powinno być na miejscu - to po trzecie . BMW7 albo Mercedesem S nikt nie szaleje, ale FWD jakoś tam nie ma.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W Giuliettcie chyba nie każdej wersji jest system do torque steer.
    Masz na myśli Q2? Jest w każdej i właśnie działa "prawie jak szpera". Tylko, że elektronika mechanicznej szpery nie zastąpi. Tak samo jak i tylnego napędu.


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak auto jest dobrze wyważone to i ośką się dobrze jedzie
    Tyle, że auta FWD nie da się dobrze wyważyć . Postawcie takiego Civika obok Giulii i zobaczymy, co będzie szybsze. Tak, wiem, nie każdy to wykorzysta itp. itd. Wszystko OK, ale nie jak się płaci 200 tys. za samochód.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #228
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Te systemy to dławienie silnika po prostu - to po drugie.
    A tył to nie jest dławiony? Chyba nawet bardziej bo łatwiej zerwać przyczepność.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #229
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak masz do tego odpowiedni system to nie ma żadnego problemu Tak samo jak musisz mieć system do kontroli napędu na tył. Bez niego z napędem na tył się zabijesz a z napędem na przód najwyżej wybijesz palec
    Nie ma systemu, który jest w stanie przeskoczyć podstawowe prawa fizyki.
    Auto z napędem na tył samo w sobie nie jest w żaden sposób niebezpieczne. Moc jest niebezpieczna. Mając 280 koni w lekkim aucie z napędem na przód też bez problemu zrobisz sobie w zimę krzywdę. To, że mocne auto z napędem na tył prowokuje do szybkiej jazdy to nie problem samochodu, tylko kierowcy

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak auto jest dobrze wyważone to i ośką się dobrze jedzie jak nie napi... po torze. Nie wszystkie samochody muszą mieć sportowe aspiracje.
    napęd na przód wyklucza dobre wyważenie. Poza tym nie chodzi tylko o sport, ale właśnie neutralność w prowadzeniu. Auto samo jedzie tam gdzie chcemy, bo ciężki przód nie ciągnie go na zewnątrz zakrętu.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 26-06-2018 o 12:26
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #230
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No i to w zasadzie jedyna zaleta Reszta jest niedopracowana.
    Piszesz, jakby to było wyprzedzenie Dacii Logan, a nie BMW M3. Co do reszty - możesz sobie sam przykręcić zderzak, możesz wymienić połowę materiałów we wnętrzu, możesz podmienić nawigację, system audio - ale napędu przód na tył nie przełożysz, umieszczenia silnika nie zmienisz itp. Konstrukcja samochodu (przynajmniej dla mnie) jest NAJWAŻNIEJSZA - jak rama w rowerze. Możesz wymienić przerzutki, kierownicę, koła - ale ramy się już nie da zmienić.

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jeśli aspiruje do premium to tak.
    No nie róbmy sobie jaj. Nawet Japończycy odpuścili .

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Proszę cię Lexus miał sportowe wersje jak Alfa spała w śnie zimowym.
    I nigdy nie widziałem, żeby były zestawiane z BMW. Przynajmniej na poważnie. Megane R.S. też nikt nie zestawia z BMW 1M.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory