Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 3 z 54 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Trudno podzielić świat marek moto na dwie grupy. Dużo łatwiej to zrobić na trzy - byłby "standard" czyli np. Fiat, Opel, Renault... poziom "plus" Alfa, Audi, BMW, Volvo... oraz premium np. Maserati, Porsche, Bentley itd
    Dla mnie premium to marka, która nie zniża się do produkcji budżetowych pojazdów i której samochody używane generalnie nie schodzą poniżej pewniej ceny i jak Bocian pisał byle kto nie kupi takiego auta by szpanować na łosiedlu tak jak też pokazuje chociażby powyższy przykład A8 [emoji28]

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tyle, że Alfy da się podać ze 30 modeli z głowy, a z Fiata pewnie ze 4 .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Dla mnie premium to marka, która nie zniża się do produkcji budżetowych pojazdów i której samochody używane generalnie nie schodzą poniżej pewniej ceny i jak Bocian pisał byle kto nie kupi takiego auta by szpanować na łosiedlu tak jak też pokazuje chociażby powyższy przykład A8
    To jest już marka luksusowa - i tu często problemem nie jest nawet cena zakupu, bo Maserati (takie czy inne) kupić może prawie każdy - ale już utrzymać zdecydowanie nie . Z Alfą 166, Thesisem czy C6 jest chyba podobnie (w swojej klasie) - tylko że to modele, a nie całe marki.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To z tą utratą wartości to chyba dobry kierunek do określenia premium. Z drugiej strony np A7 ogromnie traci na wartości a postrzegana jest jako premium
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To z tą utratą wartości to chyba dobry kierunek do określenia premium. Z drugiej strony np A7 ogromnie traci na wartości a postrzegana jest jako premium
    Średnio - wg tego Audi A3 to badziewie, a Japończycy ultra-premium... Za to Giulietta radzi sobie całkiem nieźle:
    http://www.auto-swiat.pl/porady/jak-...encie-c/n3pl5e
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Dlatego cała ta dyskusja jest trochę bezsensowna bo ociera się o definiowanie co dla kogo oznacza jakieś określenie które ma ogólnie szerokie znaczenie.
    Poza tym większość marek produkuje albo produkowała w swojej historii różne modele pasujące do różnych grup prestiżu więc to modele łatwiej dzielić na poziomy.
    Alfa to po prostu fajna marka z bogatą historią i robiąca samochody dla bardziej indywidualistów - czy sportowe? Może bardziej stylitycznie.. można ją pokochać a to już wiele

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Moim zdaniem marka nie jest premium. Giulia Q czy Stelvio to nie wszystko, chociaż może wiosna dopiero nadchodzi. Fajne auta, piękne, choć generalnie mało praktyczne i osiągi czasem pozostawiały trochę do życzenia, bez rozmachu. Przez lata nie było konkurencji dla marek bezsprzecznie uznawanych za premium: BMW, Mercedes, Audi.
    W dodatku autoryzowany serwis, podejście do klienta i jakość usług to jakieś nieporozumienie...

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Alfa to po prostu fajna marka z bogatą historią i robiąca samochody dla bardziej indywidualistów - czy sportowe? Może bardziej stylitycznie..
    Piszesz o marce, która po 25 latach nieobecności w segmencie na rynku wypuściła model, który skasował na torze ikonę, jaką dla każdego w zasadzie jest M3. Podaj mi jakąkolwiek inną markę, która byłaby w stanie tego dokonać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Fajne auta, piękne, choć generalnie mało praktyczne i osiągi czasem pozostawiały trochę do życzenia, bez rozmachu. Przez lata nie było konkurencji dla marek bezsprzecznie uznawanych za premium: BMW, Mercedes, Audi.
    W dodatku autoryzowany serwis, podejście do klienta i jakość usług to jakieś nieporozumienie...
    1. BMW też są mało praktyczne... O jedynce nie ma co wspominać, w trójce z tyłu ledwo da się siedzieć. Żaden wyznacznik . Co do osiągów - w Giulii silniki benzynowe startują od 200 KM i kończą się na 510 KM. Może i dużej różnorodności oraz wyboru nie ma, ale też widząc benzynową Giulię możesz zakładać, że nie jest to zawalidroga typu BMW 316i .
    2. Serwis - przynajmniej w Pol-Carze, mocno się poprawił (poza zastępczakami do dyspozycji... tu jest średnio), a i z salonami też lepiej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Piszesz o marce, która po 25 latach nieobecności na rynku wypuściła model, który skasował na torze ikonę, jaką jest M3. Podaj mi jakąkolwiek inną markę, która byłaby w stanie tego dokonać.
    Marka premium chyba nie może przespać 25lat Traci pozycję i zaczyna od nowa jak to właśnie się dzieje. Obecnie 2 modele to raczej za mało żeby się nazywać premium. Dobra droga ale jeszcze długa

    Ariel Atom też kasuje M3 na torze nawet na prostej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Giulii silniki benzynowe startują od 200 KM i kończą się na 510 KM. Może i dużej różnorodności oraz wyboru nie ma, ale też widząc benzynową Giulię możesz zakładać, że nie jest to zawalidroga typu BMW 316i
    Spokojnie już pracują nad kosiarkami Będą i 1.3
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Radosuaf zgadzam się z tobą, że ostatnie lata to wyraźny krok w premium sportową stornę.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Trudno podzielić świat marek moto na dwie grupy. Dużo łatwiej to zrobić na trzy - byłby "standard" czyli np. Fiat, Opel, Renault... poziom "plus" Alfa, Audi, BMW, Volvo... oraz premium np. Maserati, Porsche, Bentley itd
    Dla mnie premium to marka, która nie zniża się do produkcji budżetowych pojazdów i której samochody używane generalnie nie schodzą poniżej pewniej ceny i jak Bocian pisał byle kto nie kupi takiego auta by szpanować na łosiedlu tak jak też pokazuje chociażby powyższy przykład A8 [emoji28]

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    A ja proponuję: budżet (np. Dacia), standard (np. Opel) i premium.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory