Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 30 z 54 PierwszyPierwszy ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #291
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    mnie zniszczyl kiedyś Chrysler PT Cruiser materiałami we wnętrzu no i montażem...dramat.

  2. #292
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Magiczny znaczek KIA. To jak z Fiatem Sedici i Suzuki SX4. To identyczne samochody Mają tylko inne znaczki a ubytek wartości Fiata dużo większy na rynku. To siedzi w głowach. Panie ja to mam Japończyka a nie Fiata. Cały świat się na tym opiera. Apple, odzieżówka czy nawet stacje benzynowe wszystko jest oparte na "marce". Jakby popytać przeciętnego zjadacza chleba w czym BMW jest lepsze os KIA tak dokładnie kawa na ławę to prawdopodobnie rozmowa by się skończyła na tym, ze uuu marka.
    No to sam sobie odpowiedziałeś, czy Alfa jest premium. Skoro KIA jest standardowa (bo nie budżetowa), a Alfa jest wyżej, to jaka jest?


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Potem tylko przychodzi refleksja czy za te (niemałe) pieniądze konkurencja nie oferuje więcej?
    Ja jak już dokonam wyboru, to nie nachodzą mnie refleksje, tylko cieszę się tym, co kupiłem .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    W porównaniu do ?
    Jak mniemam, BMW chciałoby się porównywać z pozostałymi dwoma koncernami z Niemiec operującymi w tym samym segmencie rynku.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #293
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jak mniemam, BMW chciałoby się porównywać z pozostałymi dwoma koncernami z Niemiec operującymi w tym samym segmencie rynku.
    O ile w190 i w124 miały wykończenie na podobnym poziomie do E36 czy E34 to w202 czy W210 to w środku plastikowe kasztany.

  4. #294
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No widzisz - różnica jest taka, że na forum VAG każdy Ci będzie udowadniał, że Golf jest lepszy od wszystkiego poza A3 pewnie, a Passat gniecie wszystko wokół poza A4. A na forum Alfy tylko ludzie, którzy, gdyby ich było stać na inne marki, Alfy zrzuciliby z klifu i ruszyli do najbliższego niemieckiego salonu samochodowego. Smutne.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...#ixzz5LDRTypyo
    tutaj jest wlasnie cale sedno. Powtarzanie, ze cos jest najlepsze. Ludziom sie tylko wydaje, ze potrafia ocenic jakosc w gruncie rzeczy nastepuje tylko kopiowanie co mowi wiekszosc-taka natura wiekszosci ludzi , ktorzy maja potrzebe przynaleznosci do grupy. Bo ktos cos slyszal, bo kolega ma a ja tez mam i wymienialem ostatnio uszczelke pod glowica za 2 tys zl. ale to jakby nie awaria przeciez ale gdyby to robil uzytkownik Forda to juz by mialo niewymierne znaczenie w kwesti oceny jakosci auta. Kiedy zaczynasz jezdzic wieloma autami roznych marek zaczynasz dostrzegac, ze auta jednej marki i tego samego modelu potrafia roznic sie od siebie diametralnie. To znaczy, ze producenci maja dosc znaczna zmiennosc w procesie i nie panuja wpelni nad jakoscia-to sie dzieje we wszystkich markach. W jednym trzeszczy szyba a w drugim jest cisza w jeszcze innym szarpie skrzynia biegow a juz napewno silnik silnikowi nie jest rowny. Dlatego auta trzeba sprawdzac nawet w salonie. Gdyby Alfa roznila sie na niekorzysc np. od Volkswagena to nie kupilbym jej tylko wybralbym VW moze tak jak wiekszosc kilkuletniego za mniejsza cene. Ale uwazam, ze Alfa jest lepsza i tyle. I nie chodzi tutaj o wyglad, ktory jest rzecza gustu. Napewno mozna docenic szczerosc Alfistow bo dzieki temu wiadomo co jest ale dlaczego chocby nikt nie mowi, ze Passat B6 jest krolem lawet ? Lepsza Alfa 156 niz Passat B6 nawet sie rymuje.

    Slowem, marke kreuja dzis rowniez ich uzytkownicy. To, ze ludzie jezdzacy Alfami czesto pisza prawde bez skrupulow akurat dziala na niekorzysc marki bo nie ma rownowazni w takim postepowaniu np. u VAG czy BMW, ktorzy raczej maja tendencje do bagatelizowania wad swoich samochodow. I dlatego wcale Alf nie kupuje sie sercem (nienawidze tego stwierdzenia), sercem wlasnie ludzie kupuja takie np. BMW bo nie dopuszczaja slow krytyki na temat swojego samochodu. Remont skrzyni biegow czy silnika jest taka sama wada Alfie jak i w samochodach innych marek. Kiedy kogos kochasz i kupujesz serdcem to nie krytykujesz nawet jesli cos ma wady. To sie w Alfa Romeo napewno nie dzieje.

  5. #295
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    VAG czy BMW, ktorzy raczej maja tendencje do bagatelizowania wad swoich samochodow.
    Ciekawe na podstawie czego wyciągnąłeś te wnioski ? Jak już wspominałem, z BMW jestem związany od lat i wystarczy wejść na jakieś forum żeby dowiedzieć się że np. E60 nazywane potocznie jest KASZTANEM i bliżej mu do KII niż do BMW. Są opisane też silniki które należy omijać z daleka jak i całe tematy gdzie ludzie piszą co w danym modelu jest nieudane Na nowych modelach już suchej nitki się nie zostawia bo to jakościowo jest po prostu dziadostwo. BMW dalej ma świetnie silniki - pod kątem osiągów, samochody są bardzo zaawansowane technicznie, rewelacyjnie się prowadzą ale z modelu na model jakość systematycznie spada a awaryjność rośnie.

    Te testy DEKRY pewnie też można sobie wsadzić w tyłek tak samo jak testy opon ADAC. Tu o za duży hajs idzie żeby ktoś mógł wydawać obiektywne opinie

    P.S. jest nawet na tym forum Admin drugiego co do wielkości forum BMW w PL i jego żona jeździła przez chyba 5 lat Alfą GT
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 15-07-2018 o 10:42

  6. #296
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Tez lubie BMW bardziej mi o VAG fanow tutaj chodzilo szczerze powiedziawszy, pelno ich , naturaknie znam kilku co wytykaja awarie innym a sami jak robia to sie usprawiedliwiaja z roznych stron, ze to pewnie milion przebiegu ma bo nie wiesz, pewnie krecony etc. I trzeba bylo remont za kilka kaflli zrobic no ale nic mimo wszystko samochod idealny i w ogole. Dla mnie z niemieckich to tylko BMW albo Merc.

  7. #297
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Wyczerpujac temat do konca chcialbym jeszcze tutaj poruszyc temat "sportowej legendy" Alfa Romeo, ktora wg. niektorych sugestii jest sprawa bardzo historyczna. Mianowicie nalezy pamietac, ze na legende Alfy Romeo skladaja sie nie tylko starty w Formule 1 - (ostatnio w latch 80), Giulii GTA czy Alfasud ale rowniez pamietne wystepy w niemieckiej serii DTM w latach 90 z Alfa Romeo 155 oraz swietne wystepy Autodelty z Alfa Romeo 156 w serii WTCC (lata 2000). To nie sa odlegle czasy. Pomimo, ze ostatnio Alfa zaliczyla lata chude w tej kwestii to nie oznacza, ze sa to jakies zapomniane czasy. Ponadto obecnie Alfa jest partnerem Saubera w F1 oraz nie wiem czy wszyscy zdaja sobie sprawe ale Alfa uczestniczyla kilka lat w serii TCR gdzie Borkovic nawet wygrywal wyscigi a obecnie uczestniczy w seri WTCR pierwszy rok z samochodem Giulietta z silnikiem 1750 Tbi, ktorych kierowcami sa Fabrizio Giovanardi i Gianni Morbidelli - zachecam do kibicowania bo na razie jest slabo.

    a tak wyglada ostatnie wyciestwo Alfy z 2017 roku zeby nie byc goloslownym :

    Ostatnio edytowane przez fan ; 15-07-2018 o 11:26

  8. #298
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    "Historyczność" sportowej legendy przekłada się przecież na doświadczenie firmy w rozwiązaniach technicznych stosowanych w autach użytkowych, pewnie dlatego dzisiejsza Giulia tak doskonale jeździ. Alfa Romeo zdobywała już puchary w wyścigach samochodowych , podczas gdy BMW zaczynało produkować koślawe motocykle, a Volkswagen ze sportem miał w ogóle niewiele wspólnego- ta koncepcja "taniego auta dla ludu" była pomysłem niejakiego Adolfa H. (w czasie wojny przestawiono produkcje na pojazdy wojskowe). Dla mnie wielkim błędem Alfy jest dopasowanie stylistyki Giulii do innych aut konkurencji, pojawiają się nawet zarzuty o plagiat (!), myślę że zrobiono to celowo, na polecenie władz FCA, bo styliści Alfy z pewnością stworzyliby charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny w tłumie pojazd, jak np model 156, 33, 155 i inne wcześniejsze.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32407969_1874577212604676_4109480693711503360_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.0 KB
ID:	248058

  9. #299
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czy ja wiem. W tłumie aut na ulicy nie ma problemu z rozpoznaniem nowej Giulii czy Stelvio. Są bardzo charakterystyczne, mimo że rzadkie. A te pomówienia wynikają raczej z czyjegoś bólu dupy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #300
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    "Historyczność" sportowej legendy przekłada się przecież na doświadczenie firmy w rozwiązaniach technicznych stosowanych w autach użytkowych, pewnie dlatego dzisiejsza Giulia tak doskonale jeździ. Alfa Romeo zdobywała już puchary w wyścigach samochodowych , podczas gdy BMW zaczynało produkować koślawe motocykle, a Volkswagen ze sportem miał w ogóle niewiele wspólnego- ta koncepcja "taniego auta dla ludu" była pomysłem niejakiego Adolfa H. (w czasie wojny przestawiono produkcje na pojazdy wojskowe). Dla mnie wielkim błędem Alfy jest dopasowanie stylistyki Giulii do innych aut konkurencji, pojawiają się nawet zarzuty o plagiat (!), myślę że zrobiono to celowo, na polecenie władz FCA, bo styliści Alfy z pewnością stworzyliby charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny w tłumie pojazd, jak np model 156, 33, 155 i inne wcześniejsze.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32407969_1874577212604676_4109480693711503360_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.0 KB
ID:	248058
    W latach 80tych Alfa miała naprawdę zaawansowane rozwiązania techniczne w porównaniu z BMW.

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory