Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 33 z 54 PierwszyPierwszy ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #321
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    A odnośnie atrapy chłodnicy, o podobnym kształcie od dziesiątek lat, to nie rozumiem jaki to wyznacznik "premium" ?
    Bo trzymają się jednego pomysłu ?
    Bo mają tradycje (produkowali samochody w czasach, kiedy atrapa chłodnicy faktycznie do czegoś służyła, a nie była tylko elementem stylistycznym), wypracowali swój styl, nie muszą kopiować innych - spójrz na takiego Peugeota i powiedz, jaki jest wyróżnik przodu - co 10 lat wygląda kompletnie inaczej... A z marek super "ekstra super wypas premium": Audi, Lexus, Infiniti - pewnie za 10 lat też przód będzie zupełnie nieprzystający do aktualnego.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Skonfigurowałem Arteona- ze wszystkim w R Line. Wyglądał przekozacko- jedyne, do czego mógłbym przyczepić się we wnętrzu to analogowy zegar
    O, można sobie dołożyć tylny napęd? xD Z punktu widzenia fana motoryzacji to nadal plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią...

    10 sekund szukania w Google ( https://www.carthrottle.com/post/7-t...new-vw-arteon/ ):

    The trouble is, the Arteon doesn’t feel much more special or premium than the Passat, nor other VW MQB products. It’s certainly not nasty inside, but it’s not exactly plush either - the cabin is on the whole rather ordinary. The Skoda Superb 280 doesn’t feel distinctly different, ticks a lot of the same boxes and costs a whole lot less.

    Naprawdę, jeśli chcecie porównywać z Giulią, to porządne samochody, a nie jakieś papcie .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 18-07-2018 o 11:18
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #322
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Dla mnie cała koncepcja produktów "premium" to chwyt marketingowy dla ubogich umysłowo.*

    Przykład pierwszy z brzegu: grupa VW - ta sama płyta podłogowa w 20 różnych modelach i 3 różnych markach i jak to sprzedać? Proste. Audi będzie "premium", VW "dla ludu", a Seat "Sportowy". Szach mat.

    Co do naszej forumowej marki - jest to marka z tradycjami. W takim kontekście należy na nią patrzeć. Kreuje trendy stylistyczne, nie boi się wprowadzania nowych rozwiązań (zmienne fazy rozrządu, trans-axle, schowane klamki), ma swój własny charakter - auta AR prowadzą się lepiej niż te konkurencji.

    * dlaczego dla ubogich umysłowo - bo to chwyt na tych którzy częstokroć pragną podbudować swoje ego. Mam produkt "premium". Mam coś wyjątkowego, czego nie mają inni. To naiwne.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 18-07-2018 o 11:23

  3. #323
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W końcu jakiś głos rozsądku .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #324
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dokładnie. Dziękuję za głos
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #325
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Przykład pierwszy z brzegu: grupa VW - ta sama płyta podłogowa w 20 różnych modelach i 3 różnych markach i jak to sprzedać? Proste. Audi będzie "premium", VW "dla ludu", a Seat "Sportowy". Szach mat.
    1. Audi nie jest powszechnie uznawane za markę premium
    2. Jakość wykonania, materialów, wykończenia jednak jest znacząco lepsze, niż w VW, a tym bardziej w skodzie.


    Skoro określenie premium ci przeszkadza, to możesz wymyślić inne, bo w jakiś sposób trzeba odróżnić produkt niższej jakości, o niższej cenie (tzw marki budżetowe), od przeciętniaków, i aut o lepszych parametrach, lepszej jakości.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #326
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Nie mam potrzeby niczego wymyślać - uważam, że to co wymyślono to chwyt marketingowy dla naiwniaków.
    Gdzieś "na końcu tęczy" o tym czy produkt jest dobry czy nie, nie decyduje jaki znaczek jest na nim przylepiony, ale sama jakość zaprojektowania i wykonania.
    Dodatkowo AR, ma swój styl i charakter. Coś czego brakuje wielu producentom aut.

    Żyjemy w dziwnych czasach. Kiedyś o tym czy produkt jest "markowy" czy nie decydowała jego jakość i unikatowość, dzisiaj kupiony blichtr medialny, promocja wizerunku i td.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 18-07-2018 o 12:00

  7. #327
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post


    O, można sobie dołożyć tylny napęd? xD Z punktu widzenia fana motoryzacji to nadal plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią...

    10 sekund szukania w Google (
    A ja bez szukania w google odpowiem Ci, że można wybrać Arteona Rline z 4Motion tak odnośnie "plebejskiego FWD" ;]

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Mam produkt "premium". Mam coś wyjątkowego, czego nie mają inni. To naiwne.
    Dokładnie zgadza się jeden sobie wmawia, ze dobrze zrobił bo kupił niemieckie auto premium, które premium jest tylko w sloganach producenta inny sobie wmawia, że dobrze zrobił bo kupił "auto z duszą" "ze sportowymi korzeniami" i to często mają "plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią..." i jedno i drugie powoduje u mnie ironiczny uśmiech na twarzy
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-07-2018 o 12:05

  8. #328
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. Audi nie jest powszechnie uznawane za markę premium
    A to ciekawe - ja się z Tobą w pełni zgadzam, ale większość chyba nie...

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jakość wykonania, materialów, wykończenia jednak jest znacząco lepsze, niż w VW, a tym bardziej w skodzie.
    Ale to dalej "pudrowanie syfa" - chociaż przynajmniej silnik jest wzdłużnie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A ja bez szukania w google odpowiem Ci, że można wybrać Arteona Rline z 4Motion tak odnośnie "plebejskiego FWD" ;]
    A ja Ci dodam, że Pandę albo Dustera też można sobie wziąć z napędem na 4 koła... Co mnie zmienia faktu, że to nadal FWD z dołączanym tyłem. "Trochę" to gorzej wypada niż Q4 w Giulii.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #329
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Żyjemy w dziwnych czasach. Kiedyś o tym czy produkt jest "markowy" czy nie decydowała jego jakość i unikatowość, dzisiaj kupiony blichtr medialny, promocja wizerunku i td.
    Gdyby wszystkie marki robiły podobne auta, to pewnie byś miał rację. Rzecz w tym, że tak nie jest, i producenci z góry przy projektowaniu auta zakładają, czy to będzie auto tanie, gorzej jeżdzące, gorzej wykończone, czy to będzie przeciętniak, czy to będzie auto lepsze. W naszej rzeczywistości pokrywa się to też konkretnymi markami samochodów.

    Nawet jeśli zdejmiesz z BMW etykietkę premium, to nadal będzie to produkt lepszy i bardziej prestiżowy, niż skoda, bo stoją za tym wymierne właściwości.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #330
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie zgadza się jeden sobie wmawia, ze dobrze zrobił bo kupił niemieckie auto premium, które premium jest tylko w sloganach producenta inny sobie wmawia, że dobrze zrobił bo kupił "auto z duszą" "ze sportowymi korzeniami" i to często mają "plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią..."
    A jeszcze inny jeździ z pipą ma masce i też jest kontent

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory