Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 35 z 54 PierwszyPierwszy ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #341
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    O czym my w sumie gadamy? Ja uważam, że jeżdżę świetnym autem- nie zastanawiam się nad wadami, etc ani, tym bardziej, czy jest premium. Przecież w tym kraju 3/4 użytkowników wyrabia sobie zdanie na temat danego modelu auta na podstawie filmików ja YT- czy skoro Pertyn powiedział, że Stingerem jeździ mu się lepiej, niż VELOCE to tak jest? nie- mi jeździło się słabo a moje auto to me, myself and i i tyle.

    Nie stosujemy też rozsądnej skali porównawczej- większość z nas pewnie nie jeździła autami, do których porównujemy, np. Giulię- a i sama Giulia... np. moim zdaniem ma sens w VELOCE (co nie znaczy, że ktoś nie może mieć innego zdania)
    Dlaczego porównuję do Arteona? bo nim jeździłem, bo kosztował podobnie- tyle. Audi było droższe, Mercedes dużo droższy.

  2. #342
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja rozumiem, że może premium ci sie kojarzy ze snobizmem, ale no co, postawisz obok siebie skode i BMW i powiesz, że to to samo? No nie, i w końcu trzeba tą różnicę w jakiś sposób nazwać.
    Nie rozumiesz I tu jest kłopot. Napiszę po raz trzeci. Koncepcja "premium" jest dla mnie chwytem marketingowym.
    Dla mnie o jakości produktu decyduje produkt per se, a nie jego promocja. Uważam, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z odwróceniem znaczenia "markowości".
    Mianowicie - markowe dziś jest to co jest promowane. Kiedyś marka była wypracowywana przez produkt, nie przez (nomen omen) marketing

    Gdzie są czasy promowania marki przez produkty typu Honda NSX, Toyota Supra, pancerne Mercedesy i td.? Odeszły w niepamięć. Zostały wyparte przez np najdłuższą reklamę świata - jak filmy z serii Transporter.

  3. #343
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No tu bym polemizował bo znajdziesz tragicznie zrobione BMW i Bardzo dobrze wykonaną i doposażoną Skodę
    O ile się zgadzam, że niektóre biedawersje w bmw po prostu straszą (i to na serio straszą straszą) jakoscią, to jednak odnoszę wrażneie, że nie masz na myśli porównania jabłka do jabłka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dla mnie o jakości produktu decyduje produkt per se
    Dokładnie tak, tylko ten produkt już od samych podstaw projektuje się jako produkt o określonych właściwościach i cenie, a nie że robimy produkt, a później zobaczymy jak go rynek spozycjonuje więc producent na etapie samych podstawowych założeń musi zdecydować, czy chce robić produkt lepszy, czy budżetowy, czy jaki tam inny. I ten "lepszy" to jest własnie premium.

    To, o czym Ty piszesz, to czy produkt jest udany, czy nieudany. Nawet bentleya ze złotymi klamkami można spieprzyć, ale nadal będzie to auto luksusowe. Obczaj sobie takie cacko jak aston martin lagonda
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 18-07-2018 o 12:46
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #344
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Na miejscu FCA to już bym rozsyłał niektórym osobą z tego tematu oferty pracy w dziale marketingu marki AR może w końcu sprzedaż poszybowała by w górę
    Ja bym najpierw zajrzał do podręcznika do polskiego z trzeciej klasy podstawówki i zapoznał się z odmianą rzeczowników przez przypadki + czasowników przez osoby, dodał dwa do dwóch, i może, może, doszedł do wniosku, że końcówka -om nie jest czasem wcale taka wieśniacka i należy jej używać.



    ______________________________________
    Bobby ma rację, określenie ,,premium" jest w sam raz dla popłuczyn umysłowych lejących po nogach na widok kałdi. I piszę tutaj ogólnie, nie piję do nikogo konkretnego.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 18-07-2018 o 12:51

  5. #345
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Obczaj sobie takie cacko jak aston martin lagonda
    To jest to auto z najlepszą elektroniką świata?

    Wracając do Giulii. Sposób promowania modelu bardzo mi odpowiada. Stworzono sportową wersję 2.9, która pozamiatała różne hot-hatche na Nurburgringu. Producent udowodnił, że projekt auta jest na najwyższym poziomie, że to coś więcej niż dobry silnik, że dobra jest też cała reszta. Promowanie przez produkt, a nie przez reklamy w tv o "przewadze dzięki technice", czy takich z udziałem tego czy innego mistrza kierownicy sportów motorowych. O to mi chodzi.

  6. #346
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Ja bym najpierw zajrzał do podręcznika do polskiego z trzeciej klasy podstawówki i zapoznał się z odmianą rzeczowników przez przypadki + czasowników przez osoby, dodał dwa do dwóch, i może, może, doszedł do wniosku, że końcówka -om nie jest czasem wcale taka wieśniacka i należy jej używać.
    Aż tak zabolał ten błąd? W takim razie najmocniej przepraszam, podaj adres to wyśle odpowiednią maść

  7. #347
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie bolał, a wkurzył, i nie chodzi tu o ból dupy, a brak podstawowej znajomości ojczystego języka. Co moim zdaniem jest ciężkim przypałem. Ale może dziwny jestem. W sumie niedługo w polskim Internecie ktoś piszący poprawnie będzie dziwadłem, więc pewnie się i czepiam .

  8. #348
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dobrze, ze dostrzegasz nie tylko innych ale i swoje wady, to się chwali ale skoro taki błąd Cie "wkurzył" to współczuje bo strasznie nerwowe życie musisz prowadzić

    Wracając do tematu to dyskusja nie ma sensu. Właściciele VAGin od zawsze sobie wmawiają wyższość swojego "premium" tak samo jak siedząc od 8 lat na tym forum widzę jak właściciele Alf.... często z klekotami pod maską i FWD wmawiają sobie o sportowej wyższości marki i autach z duszą. Dla mnie oba podejścia są śmieszne. Ludzie zawsze sobie dorabiają jakieś dziwne ideologie do swoich wyborów... jak by wprost nie mogli napisać... ja kupiłem pierwsza alfę bo była tańsza od konkurencji, a druga bo mi się podobała ot bez wmawiania sobie, ze jestem lepszy czy gorszy od kierowców skody czy innego audi bo ani jedna ani druga ze sportowymi korzeniami Alfy nie miała nic wspólnego

    Niezależnie czy ustalone zostanie czy AR to marka "premium" czy nie to i tak znajdą się osoby co mimo "Premium" jej nie kupią bo im po prostu nie odpowiada, a znajdą się tacy co i bez sloganu "Premium" ja kupią bo stwierdzą, że to jest to czego szukali i jakieś tam kratki zderzaka czy inne guziczki nie popsują im wrażenia z jazdy. Temat jest chyba raczej dla tych co już AR kupili i teraz chcą sobie poprawić humor bo ktoś nazwał ich auto "Premium" i bedzie się można w towarzystwie pochwalić
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-07-2018 o 13:38

  9. #349
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma co skakać sobie do gardeł z powodu jednego byka. Tak samo jak z tą jałową dyskusją. Jakie są wyniki ankiety każdy widzi.

    Wspólny mianownik jest taki, że nie ma marki premium, ale są samochody premium. SLS to premium, zwykła A-klasa nie jest. Stelvio jest, Giulietta nie jest. I takie tam pierdzielenie, które nic do życia nie wnosi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #350
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Otóż to kol magil. Jak ktoś chce to i dla niego berlingo będzie premium

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory