Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 54 z 54 PierwszyPierwszy ... 44445464748495051525354
Pokaż wyniki od 531 do 535 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #531
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jaguar nadal trochę, jakby, przysypia. Spodziewasz się, że niedługo KIA będzie mieć lepszą markę niż Jaguar?
    Tego nie wiem. Widzę tylko co robi i jak robią i w jakim czasie. Btw czasu
    "The 592bhp saloon model, a Jaguar Special Vehicle Operations (SVO) creation, beat the previous quickest four-door, the Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, and its 7min 32sec time." O ponad 10 sekund. To nie wiem czy tak śpi. Bardziej drzemka niż 10 lat snu

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A w nowym BMW serii 8 jest dźwięk silnika z głośników. ICOTERAS?
    Giulia i Stelvio też ma dźwięk z głośnika Nawet nie dali opcji wyłączenia tego

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Dlaczego nie kupiłeś Stingera zamiast Giulii, skoro KIA jest taka super? Chyba siedzisz na złym forum .
    To że KIA jest prężnie rozwijającą się marką nie znaczy, że automatycznie Alfa staje się jakaś gorsza. Po prostu jest dobrą usportowioną klasą średnią w dodatku ładnie wyglądającą. Ja po prostu wolę włoski design

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A jak BMW z Alfą walczyło o zwycięstwa w Mille Miglia, o Audi nikt nawet nie słyszał...
    "Paaaanie kiedyś to było" Za chwilę dojdziemy do początków państwa Włoskiego i Niemieckiego
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #532
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar annaserafin
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Gulietta m2 150km
    Postów
    5

    Domyślnie

    a jaki cel ma to pytanie? problemy z ego czy jakieś inne? w finale z tego co czytam powstała dyskusja o Kia???? RR??? F1??? i czajnikach od Porsche...
    w ramach dodatku...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ar_truck.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	254725
    Ostatnio edytowane przez annaserafin ; 09-02-2019 o 07:22 Powód: przeczytanie wątków ze zrozumieniem...

  3. #533
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tego nie wiem. Widzę tylko co robi i jak robią i w jakim czasie. Btw czasu
    "The 592bhp saloon model, a Jaguar Special Vehicle Operations (SVO) creation, beat the previous quickest four-door, the Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, and its 7min 32sec time." O ponad 10 sekund. To nie wiem czy tak śpi. Bardziej drzemka niż 10 lat snu
    O! Nawet o tym nie wiedziałem - dzięki! No ale tym nie zawieziesz dzieci do przedszkola i nie zrobisz trasy 600 km . Żeby mieć szybszy samochód od Giulii trzeba było zrobić jakiś ospojlerowany, wybebeszony prototyp z 80KM więcej. Jak mniemam, to w sumie nie wiadomo, czy to ma homologację drogową :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1366_2000.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	88.9 KB
ID:	254727



    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Giulia i Stelvio też ma dźwięk z głośnika Nawet nie dali opcji wyłączenia tego
    1. Po pierwsze jest to opcja.
    2. Po drugie nie odtwarza dźwięku, tylko podaje go z mikrofonu pod maską.

    https://www.giuliaforums.com/forum/2...ine-sound.html

    3. Po trzecie - ja bym tej opcji nie kupił


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    "Paaaanie kiedyś to było" Za chwilę dojdziemy do początków państwa Włoskiego i Niemieckiego
    No (nie)stety - w przypadku marek samochodowych dyskusja o "premium" nie może się odbywać w oderwaniu od historii - po prostu. Dlatego VAG kupił sobie Bentleya, mimo że ów natenczas był w stanie kompletnego rozkładu - ale miał historię, której VW czy Audi nigdy nie będą mieć. Phaeton jest na to najlepszym dowodem .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 09-02-2019 o 10:18
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #534
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Generalnie gadzam sie z radosuafem. Czytajac posty jednak naszla mnie mysl, ze chyba rejestrujemy 2 glowne nurty motoryzacji czyli samochody budzetowe (gdzie wyznacznikiem glownie jest cena w klasie, nawet jesli mowimy o samochodzie stosunkowo drogim czyli np. Skodzie Superb za 140 tys. zl - to wciaz jest samochod budzetowy tylko, ze w wysokim segmencie), podobnie jest ze Stingerem. Tak zwane samochody oferujace duzo za malo.
    Drugi nurt czyli premium do ktorego ciezko niektorym wpuscic Alfe, czyli cena gra mniejsza role, kupujacy zwraca uwage na detale, materialy, dynamike, wyjatkowosci generalnie oczekuje efektu WOW w wielu aspektach i na pierwszy rzut oka placi wiecej za mniej. To oczywiscie nie jest tak, ze samochod budzetowy nie moze byc szybszy niz premium ale pozostanie w innych aspektach budzetowy. KIA jest cwana, poniewaz od pewnego momentu oferuje atrakcyjny wyglad stad pojawiaja sie skojarzenia z marka premium i to jest celowe zagranie firmy.
    Natomiast brakuje tutaj segmentu najwyzszego, czyli aut ekskluzywnych.
    Biorac pod uwage fakt, ze padaja takie marki jak np. Bentley jako premium ? To wydaje mi sie, ze jest to marka ekskluzywna gdzie dla nabywcy cena nie ma kompletnie znaczenia. Chyba zapominamy o tym plasujac Bentleya w segmencie premium. Ferrari to tez nie premium

    Dla marki premium historia ma znaczenie tak jak radosuaf napisal w powyzszym poscie. Audi to niegdysiejszy Autounion i NSU, Daimler srebrne strzaly w F1 z lat 30, Porsche to Le Mans, Alfa Romeo to F1 i design oraz kultowe V6, BMW silniki. Jednak aby byc marka premium musi byc koktail w postaci historii + produkt. Niektore marki maja piekna historie ale oferuja samochody budzetowe (Peugeot, Fiat) bo produkt jest budzetowy. Ale np. Abarth 500 jest juz samochodem premium mimo iz Fiat to marka ma znamienita historie jest drogi w klasie bo ma dobry stosunek mocy do masy posiada wyjatkowe fotele specjalny tlumik i wyglad nietuzinkowy a w dodatku w wersji Biposto jest bezwgledny. Mozna bylo zainwestowac w powyzsze, poniewaz klienci sa gotowi zaplacic wiecej za mniej jak w przypadku Mini czy Audi A1 zupelnie inaczej niz jak to bywalo w przypadku CC w wersji Abarth czy Stilo w wersji Abarth.

    Natomiast w segmencie aut ekskluzywnych takich jak Bentley, Ferrari, Pagani czy Lambo albo RR ma znaczenie tylko performance musi byc naj bez wzgledu na to czy jest luksusowo czy sportowo.

    Jest taka gra planszowa nawiazujaca do historii motoryzacji (scisle nawiazujaca) nazywa sie Automobile Martina Wallacea. Gra polega na tym, ze buduje / inwestuje sie w fabryki i produkuje samochody w trzech podstawowych klasach: budzetowej, sredniej (premium) i luksusowej natomiast sie pozniej je sprzedaje zeby zarobic kase. Gra zaczyna sie w roku ok. 1899 i uswiadamia jedna rzecz, ze na poczatku wszystkie samochody byly autami premium (klasy sredniej) poniewaz byl to produkt stosunkowo luksusowy dla wszystkich, nowosc brak produkcji na zautomatyzowanych liniach etc. Dopiero pozniej pojawily sie auta budzetowe dostepne dla szerszego grona odbiorcow oraz ekskluzywne na ktore nie ma rabatow.
    Czesto marki z tamtego okresu ida w prostej lini jako premium, poniewaz nigdy przynajmniej oficjalnie nie zmienily swojego profilu (dlatego istnieja powiazania historyczne ktore sa wazne). A pozostale zredukowaly sie do produktu masowego idac wzorem Forda jak np. Fiat lub jak Ferrari wyostrzajac swoj charakter oferujac produkt dla znikomego grona bogatych odbiorcow. Natomiast zauwazcie, ze ciezko wskoczyc do premium czy inaczej klasy sredniej od tak czego dowodem jest wlasnie KIA czy VW ktore bardzo by tego chcialy.

    Tak czy siak polecam gre wszystkim fanom motoryzacji i nie tylko.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 06-05-2019 o 20:33

  5. #535
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post

    Porsche ma Porsche design które produkuje nawet sprzęt AGD to dopiero dychotomia. A czy jest postrzegane jako marka premium?
    własnie zamawiałem części do mojego 20 letniego designerskiego czajnika, żeby doprecyzować - producentem czajnika był Siemens (był bo już nie robią AGD Porsche Design, licencja wygasła)
    ...

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory