Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 6 z 54 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ale przecież Ci wskazuję, że Lexus w Europie (gdzie, przypominam, się znajdujemy) to raczej niewypał - a już taki CT poległ kompletnie z kretesem, do sprzedaży Giulietty nie ma co porównywać. I niech się nawet nazywa "super premium" - ale w Europie nikt go nie chce...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Że już nie wspomnę o perypetiach ludzi, którzy Giulię kupili. Nieudolna aktualizacja softu na akcji serwisowej choćby. A akcje typu "odbieram Giulię i xxxxxx nie działa, uszkodzone, wgięte, porysowane, zapomnieli zamówić/dostarczyć jakiegoś elementu wyposażenia" to już truskawka na torcie. Dużo się jeszcze musi zmienić
    oh, a inne marki wcale się nie psują i nie stoją miesiącami w serwisach wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #53
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale przecież Ci wskazuję, że Lexus w Europie (gdzie, przypominam, się znajdujemy) to raczej niewypał - a już taki CT poległ kompletnie z kretesem, do sprzedaży Giulietty nie ma co porównywać. I niech się nawet nazywa "super premium" - ale w Europie nikt go nie chce...
    Jaki niewypał, jakościowy ? jakości serwisu door to door ? w czym niewypał. W ilości ? przy takiej gamie modeli ?
    Ferrari jeszcze mniej się sprzedaje (przypuszczam bo nie interesują mnie liczny takie) - to też niewypał ?

    Zenon - nie można tak mieszać premium ze snobizmem, to cecha osobnika, a nie auta niczemu nie winnego. Auto czy produkt premium ma więcej, lepiej działającego, jest lepiej przez producenta obsługiwanego, dając więcej czasu wolnego od zajmowania się nim użytkownikowi, może i ma mnóstwo zbędnych funkcji które marketingowcy praniem mózgów wmówili ciemnemu ludowi że są konieczne, na pewno też. Ale generalnie - ot służy tyle że z nadmiarem . A że niektórzy zapragnęli przysłowiowych złotych łańcuchów do tego, no to producenci też zapewnią, ale to nie wyznacznik jakości przecież tylko wyznacznik właśnie snobizmu. Zresztą granice są nieostre tutaj, bo przecież do samej funkcji wystarczy Dacia i w zasadzie faktycznie tak (dojechać, zawieźć, przewieźć, pociągnąć, ba i przecież ma "prowadzenie " - skręcasz w prawo - skręca w prawo) . Wszystko co więcej może być snobizmem. To szersze już chyba tematy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    oh, a inne marki wcale się nie psują i nie stoją miesiącami w serwisach
    \

    Niektóre nie

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Niektóre nie
    na przykład jakie, oprócz MAZDY oczywiście? i skąd taka opinia? jakieś statystyki,czy wydajemisie?

    zanim zaczniesz wychwalać swoją mazdę - jakiś czas temu jechałem mazdą brata i zauważyłem, że coś hałasuje przy hamowaniu. Wstępna diagnoza się potwierdziła - całkowity brak klocków hamulcowych. Chłopak zdziwiony, bo przecież ASO mu 3 miesiące wcześniej klocki "wymieniło", za co zapłacił tak ze tego, nawet nie zaczynaj z peanami na podstawie jedynie własnych doświadczeń.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-06-2018 o 11:37
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jaki niewypał, jakościowy ? jakości serwisu door to door ? w czym niewypał. W ilości ? przy takiej gamie modeli ?
    Żyjemy w gospodarce rynkowej - jeśli ludzie decydują swoimi pieniędzmi, że wolą kupić inny samochód (na przykład Alfę) - to znaczy, że ta jakość, serwis D-2-D czy cokolwiek innego, średnio ich interesuje... Takie są fakty.


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ferrari jeszcze mniej się sprzedaje (przypuszczam bo nie interesują mnie liczny takie) - to też niewypał ?
    Mówmy o porównywalnych markach może... Nawet nie byłem tak złośliwy, żeby to z Audi zestawiać, tylko wybrałem Alfę... Nawet Jaguar się lepiej sprzedaje w Europie od Lexusa.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    na przykład jakie, oprócz MAZDY oczywiście? i skąd taka opinia? jakieś statystyki,czy wydajemisie?

    zanim zaczniesz wychwalać swoją mazdę - jakiś czas temu jechałem mazdą brata i zauważyłem, że coś hałasuje przy hamowaniu. Wstępna diagnoza się potwierdziła - całkowity brak klocków hamulcowych. Chłopak zdziwiony, bo przecież ASO mu 3 miesiące wcześniej klocki "wymieniło", za co zapłacił tak ze tego, nawet nie zaczynaj z peanami na podstawie jedynie własnych doświadczeń.
    Oho, coś może za dużo z pewnymi osobami dyskutujesz, bo nieładną (by dosadniej nie powiedzieć) formę uprzedzania i domysłów przyjąłeś, czy tez wciskania komuś słów których nie wypowiedział. ("na pewno zaraz powiesz że ..." - a guzik, nie zacznę, ale rozczarowanie nie? ).

    Co do statystyk - może na forum Alfy lepiej ich nie przywoływać jednak, zarówno w kwestii jakości serwisów jak i niezawodności.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do statystyk - może na forum Alfy lepiej ich nie przywoływać jednak, zarówno w kwestii jakości serwisów jak i niezawodności.
    https://www.whatcar.com/alfa-romeo/g...review/advice/

    According to our most recent reliability survey, the answer is a surprising yes. In our 2017 study, the Giulietta finished in 10th place in the family cars category with a score of 83%. Most reported problems related to non-engine electrics, but all were fixed under warranty within a week. Alfa Romeo as a brand did well, too, finishing in fifth out of 32 manufacturers, with an overall score of 86%.


    https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/149 - BMW 1 - 132
    https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/118 - Audi A3 - 137
    https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/158 - Mercedes A - 129
    https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/328 - Giulietta - 89

    Dodam, że mniej znaczy lepiej. Lexusa CT niestety nie ma w statystykach, bo nikt go nie chce kupować, więc nie było pewnie reprezentatywnej próby . Andrzej, masz najwyraźniej jakiś syndrom sztokholmski, że mimo wszystko jeździsz Alfą - ale pewnie w przypadku posiadaczy 156 to całkiem prawdopodobne .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 07-06-2018 o 12:15
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Oho, coś może za dużo z pewnymi osobami dyskutujesz, bo nieładną (by dosadniej nie powiedzieć) formę uprzedzania i domysłów przyjąłeś, czy tez wciskania komuś słów których nie wypowiedział. ("na pewno zaraz powiesz że ..." - a guzik, nie zacznę, ale rozczarowanie nie? ).

    Co do statystyk - może na forum Alfy lepiej ich nie przywoływać jednak, zarówno w kwestii jakości serwisów jak i niezawodności.
    Ale Ty wielokrotnie piałeś z zachwytu i przywoływałeś jako przykład mazdę w kwestii niezawodności i tak dalej Właśnie statystyki są jedyną sensowną formą porównania takich parametrów, bo na podstawie swojej własnej obserwacji to możesz mówić jedynie o swoim samochodzie. I własnie statystyki klasyfikują Giulię, czy Giuliettę dość wysoko. Zamiast używać niczym nie podpartych argumentów próbując udowodnić z góry założoną tezę, może lepiej wyjść od oczywistych faktów. Alfę dzisiaj zestawiana jest z markami premium. Co z tego, że dzisiaj jest tylko Giulia i Stelvio (które swoją drogą też trzyma poziom). W planach są już kolejne modele, które też będą mieć podobną charakterystykę do wymienionych wcześniej, włacznie z rasowym coupe i następcą 8C. No jesli firma, która produkuje supercary nie jest firmą z grupy premium, to ja już nie wiem
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Żyjemy w gospodarce rynkowej - jeśli ludzie decydują swoimi pieniędzmi, że wolą kupić inny samochód (na przykład Alfę) - to znaczy, że ta jakość, serwis D-2-D czy cokolwiek innego, średnio ich interesuje... Takie są fakty.
    To że nie biorą d2d bo nie ma w ofercie to nie znaczy że nie są zainteresowani

    Myślę że jedno można z pewnością ustalić. O premium nie decyduje liczba sprzedanych samochodów.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #60
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [QUOTE=radosuaf;2092439....whatcar...

    że mimo wszystko jeździsz Alfą - ale pewnie w przypadku posiadaczy 156 to całkiem prawdopodobne .[/QUOTE]


    Tak tak, ten whatcar będzie niedługo jak wszędobylski klip na YT gdzie 159 dostała lepsze noty za slalom niż cośtam (accord zdaje się i beemka?) - linkowany gdzie się tylko da (bo innych niet).

    Co do statystyk Giulii chyba trudno o nie prawda ?

    A co do tego czym ja jeżdżę - (w zasadzie to skąd i po co takie gadki - do mnie, a nie w temacie ? na pewno to nie oznaka braku lepszych argumentów, że trzeba do osoby pić , a nie w temacie się wypowiadać, to przecież niskie to by było, nieee... ) więc ot jeżdżę tym co do danego zadania "jezdnego" i doznań akurat pasuje, i zawodność Alfy mam już w ... już w zasadzie, a jeszcze dalej jej ASO'a oceniane tak (nie ja się domagałem statystyk, przy okazji wyszukać łatwo inne statystyki , z pozycją Lexusa którego nie ma niby w Europie, w zadowoleniu kierowców z wozu i serwisu - tak załapał się)

    http://magazynauto.interia.pl/porady...do,nId,2378571
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 07-06-2018 o 12:41

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory