Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 9 z 54 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czyli pickupy ze skórą są premium bo mają napęd na tył i są lepsze w swojej klasie od konkurencji bez skóry?
    Oczywiście. Są kabanosy premium, koszulki premium i wczasy premium. Zawsze mnie taka klasyfikacja śmieszyła, ale skoro ludzie tego potrzebują, żeby się dowartościować... Możesz mieć i premium worki na śmieci, jeśli będą pachnieć najnowszymi perfumami i same się wynosić do kontenera .

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    imho do miasta lepszy napęd na przód więc lepszym samochodem będzie A3 a kompakty przeważnie są do miasta
    O, a to ciekawe... A dlaczego do miasta lepsze FWD? RWD ma mniejszy promień zawracania chociażby (Smart, nowe Twingo), czy też mniejszy zwis przedni...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GexN Zobacz post
    Z tego co wiem najnowsze serie 1 oraz 3 będą lub już są przednionapędowe. Do tego zaczęli wrzucać silniki 3-cylidrowe o mocy 136 koni (czyli mniej niż nie jedna marka nie-premium). Teraz możemy zacząć dyskusję, czy BMW jest nadal premium
    Jedynka ma być FWD, o trójce nie słyszałem. Mercedes w klasie A będzie montował 3-cylindrówki od Renault...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #82
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jedynka ma być FWD, o trójce nie słyszałem. Mercedes w klasie A będzie montował 3-cylindrówki od Renault...
    I to już jest rozmywanie premium. Pytanie czy mówimy o marce premium, czy o modelach premium?
    Maserati na ten przykład jest dla mnie marką premium - co model to premium pełną gębą
    Natomiast takie BMW czy Mercedes ma modele premium w ofercie, bo A-klasa z 3cyl. pod maską, Vito czy Sprinter premium dla mnie nie są.

    A Fiat 500? Jest premium?
    Jeśli tak, to być może premium oznacza: design + dbałość o jakość i szczegóły + otoczka (historia, marketing, skojarzenia z danym modelem)?
    Ma to zarówno Fiat 500, Maserati Q-porte, Alfa Giulia Veloce czy BMW M3. Ale IMO nie ma tego BMW 318i...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A Fiat 500? Jest premium?
    No właśnie ja bym w życiu nie pomyślał, że jest. Ale pamiętam moje zdziwienie w Monaco na widok setek tych maluchów śmigających po ulicach... No w zasadzie ten model nie posiada praktycznie żadnych cech, które tu wszyscy wymieniają:
    a/ nie ma silników V6, V8 czy kto wie jakich jeszcze
    b/ nie ma wielkich ekranów, świateł LED, super nawigacji, foteli z masażem itp.
    c/ nie jest super komfortowy
    d/ nie ma fantastycznego serwisu i obsługi posprzedażnej
    e/ nie ma super znaczka
    ...ale ma właśnie specyficzną aurę, która otacza ten samochód i nie pozwala przejść obok niego obojętnie.

    I mamy np. C4 Cactus, które, powiedzmy, mogłoby być porównywalnym modelem... ale nie jest. Dlaczego? Nie wiadomo, po prostu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #84
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    C4 Cactus nie ma tej otoczki, o której pisałem. Historii, skojarzeń, marketingu. Nie kojarzy się z rozesmianymi Wloszkami które z rozwianym włosem jadą po zakupy albo na plażę, nie kojarzy się z małym i pięknym autem które zmotoryzowalo cały kraj. To samo jest z Mini
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    imho fiat 500 może być klasą premium ale nie segmentem czy marką
    Tak jak mini jest premium w segmencie B czy nawet A

    Po prostu premium się zdewaluowało nawet do poziomu klasy a nie segmentu.

    btw przed chwilą jechałem taxi superbem i spytałem taksówkarza czy uważa superba za premium i odpowiedział, że nie. Dla niego premium to Mercedes od klasy E. W ogóle o premium decyduje wielkość samochodu. Czyli zdanie podobne do mojego ale jak wiadomo dziennikarze twierdzą inaczej

    Nie dojdziesz co to premium
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    C4 Cactus nie ma tej otoczki, o której pisałem. Historii, skojarzeń, marketingu. Nie kojarzy się z rozesmianymi Wloszkami które z rozwianym włosem jadą po zakupy albo na plażę, nie kojarzy się z małym i pięknym autem które zmotoryzowalo cały kraj. To samo jest z Mini
    No właśnie - a tutaj dyskusje o jakości serwisu... Dlatego dla mnie AR będzie zawsze ponad większością pozostałych marek - bo kupując Alfę kupujesz wiatr we włosach Włoszki pędzącej Spiderem w dół z przełęczy Stelvio, kupujesz zuchwałość Fangio wygrywającego wyścigi dla samobójców, jakimi były początki F1, a kupując Lexusa albo Infiniti kupujesz... eeee... dużą nawigację i ładne fotele .


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    imho fiat 500 może być klasą premium ale nie segmentem czy marką
    Jest modelem premium. W sumie dość naciąganym, ale z jakichś powodów jednak jest. I to raczej klienci, a nie "fachowcy", o tym zdecydowali....

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw przed chwilą jechałem taxi superbem i spytałem taksówkarza czy uważa superba za premium i odpowiedział, że nie. Dla niego premium to Mercedes od klasy E. W ogóle o premium decyduje wielkość samochodu. Czyli zdanie podobne do mojego ale jak wiadomo dziennikarze twierdzą inaczej
    Pytanie taksiarza o samochody xD. "Panie, jest Mercedes i są inne samochody" - a w "Okularze" na tablicy choinka kontrolek i odpadająca podłoga .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 08-06-2018 o 07:53
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #87
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie - a tutaj dyskusje o jakości serwisu... Dlatego dla mnie AR będzie zawsze ponad większością pozostałych marek - bo kupując Alfę kupujesz wiatr we włosach Włoszki pędzącej Spiderem w dół z przełęczy Stelvio, kupujesz zuchwałość Fangio wygrywającego wyścigi dla samobójców, jakimi były początki F1, a kupując Lexusa albo Infiniti kupujesz... eeee... dużą nawigację i ładne fotele .
    Pełna zgoda
    Coś w tym jest!

    Zapewne klienci Audi kupują nie tyle to auto, co tą "technikę" która tam jest, albo im się wydaje że tam jest
    No bo bądźmy szczerzy - większość Kowalskich nie robi mega zestawień i nie trzepie rynku wzdłuż i wszerz porównując parametry, oglądając testy i opinie tudzież czytając o konstrukcji silnika. Wybierają markę na zasadzie "wśród znajomych ta marka jest uznawana za dobrą/solidną/modną lub mającą dobry stosunek ceny do jakości". A potem już tylko jest kwestia wyboru modelu. Czasem tylko ktoś się wyłamie, na zasadzie "ten wóz mi się podoba"
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jasne - ale takich zazwyczaj nie ma na tym forum... Ja np. jak kupuję lodówkę, odkurzacz albo kartę graficzną do komputera, to przeglądam dane techniczne, porównuję, sprawdzam ceny... A samochód ma mi się podobać i tyle .
    Bardzo mi się podobał kiedyś test porównawczy w polskiej prasie, gdzie Superb wygrał z Jaguarem XE - i już widzę potencjalnego klienta na tego Jaga, jak pod wpływem tego testu idzie do salonu Skody .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Alfa nie jest premium.Premium to np personalizacja wyposazenia.Premium to BMW,Mercedes,lexus,audi,jaguar,Range rover.Ktos tu pisal o A-klasie czy serii 1-zobaczcie tam sa silniki o mocach ponad 300koni i wyposazeniu o jakich moga sobie pomarzyc auta segmentu D nie premium.Lexus przez 30lat udowodnil ze mozna szybko wejsc do grona aut prestizowych.Model LS sprzedaje sie w USA dobrze gdzie konkuruje z seria 7 i S czyli tuzami z najwyzszej klasy.Teraz wyobrazcie sobie ze Alfa wypuszcza auto segmentu F np jakas tam 199stke kto to by kupowal?Nawet maserati ma trudnosci w tym segmencie F.Porsche wypuscil panamere i pomimo wygladu stal sie hitem bo m.i.n jest marka premium.Alfa ma szanse sprzedawac auto do segmentu D bo wtedy znajdzie sie klient.Natomiast fajne jest w alfie ze mowia na nie np wloskie bmw jak na lexusa np is japonskie bmw3.Czyli dobrze prowadzace sie auta z sportowa zylka.Tutaj ktos wysmiewa sie mercedesa-to jedyna marka ktora moze sobie pozwolic produkowac np cos na bazie renowki, a zarazem miec AMG GTS SEDAN,S65AMG Coupe czy supercar ktory teraz wychodzi za kilka mln zl.Bo to wlasnie nazywa sie prestiz marki na ktorej sprzedaje sie modele popularniejsze.Nawet audi ktorego nie lubie jest premium bo z powodzeniem sprzedaje luksusowe a8 w roznych wariantach np S8 i jakosc wykonanania to najwyzsza liga.R8,A7,A6,A5 wszystko to wizytowka firmy.A alfa?Oferuje 12cylindrowe auta segmentu F?Ktos tu sie broni giulia zwyklym autem segmentu D ze silniki od 200km,a zaraz przeciez na innych rynkach oferowane diesle o mocy 136KM zaraz beda 1.3....troche to smutne bo mito ma 0.9...Zreszta giulia i stelvio to nieduze auta i przez pewne grupy nawet nie jest brana pod uwage.Ps zeby nie bylo nie obrazam marki Alfa romeo .
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 13-06-2018 o 08:35

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Alfa Romeo na chwilę obecną nie jest marką premium i raczej nie zanosi się, że nią będzie. Z prostego względu - porównajcie sobie mercedesa/bmw/audi do alfy. Zarówno starsze modele jak i nowsze. Nawet alfę 166 (chyba najbardziej luksusową alfę) ciężko porównać do S klasy/a8 czy innej limuzyny. Nie rozumiem po co jest przywoływana klasa A/sprinter czy inne niższe modele. O premium marki nie świadczą najtańsze modele. Tak na szybko - alfa w tej chwili może zaproponować maksymalnie v6 w małym sedanie, który można zestawić z C klasą w wersji AMG. I nawet w tej C klasie będziecie mieli więcej bajerów niż w alfie, lepszą obsługę klienta, v8 itd. Najprostszym przykładem może być brak wentylacji foteli w alfie kiedykolwiek. Może to wydawać się komuś niepotrzebne, ale w stanach (na forach) można znaleźć sporo osób, które odrzuciło alfę za brak tak prostej rzeczy. Alfa na tą chwilę nie dorasta do pięt takim markom jak mercedes/bmw/audi/land rover/volvo itd

    Nie będę wspominał nawet, że na łatkę premium pracuje się latami. Mercedes jest premium, bo już w latach 70 wyprzedzał konkurencję o dwa kroki do przodu. Dobrym przykładem nowej marki premium jest Lexus - zobaczcie sobie jak lexus wbił się swoim pierwszym modelem na rynek. Zgniótł mercedesa, bmw, jaguara, audi. Nie tylko modelem samochodu, ale również obsługą klienta. Chyba każdy słyszał o problemie z żarówką w leksusie i wezwaniu na serwis kliku tysięcy aut z tak głupiego powodu. Land rover też długo pracował na premium. Zobaczcie sobie jakie bajery można mieć w ich autach.

    Dla mnie marka jest tak dobra jak jej najlepszy model. I może być rozpatrywana jako premium właśnie na podstawie jej najlepszego modelu.

    Najlepszy model alfy w tej chwili można z przymrużeniem oka zestawić ze wspomnianą wyżej C klasą. Wiem, że pewnie większość się teraz strasznie oburzy, ale taka jest prawda i takie są fakty. Bo z czym to chcecie zestawiać? Z E klasą AMG, która jest pod każdym względem lepiej wykonana? Może z CLA? CLS?
    Ostatnio edytowane przez pablo1381 ; 14-06-2018 o 13:48

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory