Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 13 z 54 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #121
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wrzucasz przykład ze Stanów. Gdzie Lexus niewątpliwie wyrobił sobie pozycję. Znasz kogoś, kto kupił sobie nowego Lexusa? Ja znam jeden przypadek...
    Moje 3 grosze- przepraszam czy moje 200 tyś jest gorsze od tych 200 tyś wydanych przez klienta w USA?
    Jestem w czymś gorszy?
    Jak koledzy pisali wyżej - na markę premium składa się wiele rzeczy ale przede wszystkim reklama, pierwszy kontakt potencjalnego klienta w marka obsługa przed sprzedażą i serwis.
    a jak wygląda to w AR?
    Reklama - no niby jest? dealerzy? hmm... nie wiedzą co sprzedają baaa- mam wrażenie że nie chcą sprzedawać. Ostatnio jak zapytałem jednego z dealerów dlaczego nie ma oferty np na otomoto czy allegro odpowiedział że... nie ma czasu.....- bez komentarza.
    Od ub roku od września czekam na telefon z ofertą AR giulietty z carserwisu.
    serwis? wydawanie NOWYCH aut z usterkami, jazda po kilka razy z jedną usterką i serwis robiący wielkie oczy, brak samochodów zastępczych. to jest premium?
    ktoś pisał że fiat 500 jest premium - chyba komuś zwoje przegrzało. normalne miejskie auto zrobione na wzór aut z lat 60 -tych nic poza tym. Aut owsze fajne niezawodne ale ani model ani marka nie jest premium.

  2. #122
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Problem z obsługa AR (przynajmniej w Polsce) wynika z tego że ile mamy salonów/serwisów stricte AR? Niestety ale to Fiatowskie miejsca z doklejonym wsparciem dla Alfy. I to widać.

  3. #123
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Moje 3 grosze- przepraszam czy moje 200 tyś jest gorsze od tych 200 tyś wydanych przez klienta w USA?
    Jestem w czymś gorszy?
    Jak koledzy pisali wyżej - na markę premium składa się wiele rzeczy ale przede wszystkim reklama, pierwszy kontakt potencjalnego klienta w marka obsługa przed sprzedażą i serwis.
    a jak wygląda to w AR?
    Reklama - no niby jest? dealerzy? hmm... nie wiedzą co sprzedają baaa- mam wrażenie że nie chcą sprzedawać. Ostatnio jak zapytałem jednego z dealerów dlaczego nie ma oferty np na otomoto czy allegro odpowiedział że... nie ma czasu.....- bez komentarza.
    Od ub roku od września czekam na telefon z ofertą AR giulietty z carserwisu.
    serwis? wydawanie NOWYCH aut z usterkami, jazda po kilka razy z jedną usterką i serwis robiący wielkie oczy, brak samochodów zastępczych. to jest premium?
    ktoś pisał że fiat 500 jest premium - chyba komuś zwoje przegrzało. normalne miejskie auto zrobione na wzór aut z lat 60 -tych nic poza tym. Aut owsze fajne niezawodne ale ani model ani marka nie jest premium.
    Twoje 200 tysięcy może byc gorsze od 200 tysięcy wydanych przez klienta z USA, bo jesteś na rynku o mniejszym potencjale. Niestety w wielu firmach najważniejsze rynki sa znacznie bardziej dopieszczone niz te niewielkie, mniej istotne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #124
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    To jak to jest, że w takim Inifiniti czy Mercedesie , BMW czy Audi się da a w AR nie?
    Moim zdaniem na to pytanie odpowiedź jest jedna- typowy włoski bałagan i chaos.
    Dlatego AR zawsze będzie postrzegana jako marka produkująca ładne samochody ale przez fatalną obsługą uważana będzie nadal jako awaryjna i marnej jakości.

  5. #125
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeden z moich ulubonych memów:
    Załącznik 246470


    Przekleję moją wypowiedź z innego wątku:

    W sumie ostatnio znalazłem ciekawą statystykę - sprzedaż samochodów nowych w Monaco w roku 2017. Lista Top 10:

    1. Smart Fortwo
    2. Porsche Macan
    3. Mini hatchback
    4. Fiat 500
    5. Audi A1
    6. Audi Q2
    7. Mercedes A
    8. Range Rover Sport
    9. Bentley Continental
    10. Audi A3

    I ktoś mógłby powiedzieć - co w tym towarzystwie robi FIAT 500? Może koledzy napiszą, co powoduje, że FIAT wygrywa z Audi czy Mercedesem (dodam, że w roku 2016 był na drugim miejscu, zaraz za Smartem)? I tak, wiem, pewnie połowa tych 500-ek to wersje limitowane, Esseesse itp. za worek pieniędzy, ale to nadal Fiat Panda w ładnym opakowaniu. Premium nie da się zdefiniować. Jakoś sobie w towarzystwie powyżej wyobrażam Giulię, a Mazdy 6 (często na tym forum przywoływanej w kontekście Giulii) czy Passata (o takim Superbie nawet nie wspominając) na przykład niekoniecznie.
    No i powiedzcie mi jeszcze, jakie są szanse, że w takim zestawieniu pojawi się za naszego życia np. KIA Stinger...
    gdybyś wiedział ile kosztuje miejsce garażowe w Monaco (potrafi kosztować i milion złotych ) to inaczej byś spojrzał na ten ranking...
    KIA Stinger - żadne, nie wystarczy zrobić czegoś co jest duże i włożyć silnik, to coś musi mieć jeszcze design a nie efekciarstwo
    500tkami w Monaco porusza się wielu prawdziwych milionerów - są ładne, nie wstyd przed jachtem (500 Riva) a i łatwiej zaparkować,
    spokojnie, mają wiele innych aut w garażach Fortwo jest często kupowany dla służby/niani/ogrodnika itp

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy wobec tego wszystkiego model 159 jest premium czy nie jest?
    do premium to on się nawet nie zbliża...

    - - - Updated - - -

    AR nie jest marką premium, nie posiada prestiżu takich marek.
    ...

  6. #126
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak samo ja. Mam już 2 Giulię Nie musiałem jej kupować a jednak kupiłem. Co nie znaczy, że nie jest bez wad. Niektórych tylko personalnie boli jak ktoś czarno na białym pokazuje co jest źle i reagują agresją. To typowe dla fanatyzmu.


    To idą do BMW i nie muszą brać kredytu. Rotacja w Alfie jest jak młodym dynamicznym zespole w IT
    Większość salonów należy do jakiś sieci dealerskich- zazwyczaj sporych, posiadających więcej marek/ salonów. Oczywiście, że sprzedawcy zarabiają lepiej w Salonie Mercedesa, ale...spora część sprzedawców AR z którymi ja się zetknąłem najnormalniej w świecie nie mogłaby pracować w takim MB- nie na tym etapie. Uważam, że w branży handlowej jest tak wiele czynników motywujących pracownika, że bez sensu jest próba zawalania słabej obsługi na niski prestiż marki/ słabe zarobki.. Gdziś jest właściciel, szef, dyrektor- gdyby FCA puściło kilka razy ukrytego klienta, lub zaczęło egzekwować może wyglądałoby to lepiej

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    gdybyś wiedział ile kosztuje miejsce garażowe w Monaco (potrafi kosztować i milion złotych ) to inaczej byś spojrzał na ten ranking...
    Wiadomo, królują samochody małe - ale nadal jest sporo innych marek oferujących takowe, a jednak wylądowała tam 500-ka.

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 18-06-2018 o 07:52
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #128
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Większość salonów należy do jakiś sieci dealerskich- zazwyczaj sporych, posiadających więcej marek/ salonów. Oczywiście, że sprzedawcy zarabiają lepiej w Salonie Mercedesa, ale...spora część sprzedawców AR z którymi ja się zetknąłem najnormalniej w świecie nie mogłaby pracować w takim MB- nie na tym etapie. Uważam, że w branży handlowej jest tak wiele czynników motywujących pracownika, że bez sensu jest próba zawalania słabej obsługi na niski prestiż marki/ słabe zarobki.. Gdziś jest właściciel, szef, dyrektor- gdyby FCA puściło kilka razy ukrytego klienta, lub zaczęło egzekwować może wyglądałoby to lepiej
    Dokładnie. Byłem w dwóch salonach AR w moim mieście - jeden przy salonie Fiata, drugi to sieć dealerska (MB, Mazda, Jeep, AR). Pierwszy salon - porażka. Drugi salon - wg mnie premium. Można? Można.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - jaki to ten drugi?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #130
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tak z ciekawości - jaki to ten drugi?
    Voyager na Św.Michała.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory