Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 17 z 54 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #161
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Jak ktoś mówi że zadzwoni - to ma zadzwonić, jak coś obiecuje - to ma tej obietnicy dotrzymać. Niestety, w 4 na 5 przypadków tego telefonu się nie doczekuje, a obietnice wyparowują. Problem chyba z mentalnością sprzedawców itp w Polsce, mnie to spotyka na różnych polach niestety
    Rzetelna, uczciwa obsługa powinna być normą w premium i w nie-premium, i tak "na różnych polach".

    Premium to może być usługa typu extra kawa, czy porządne auto zastępcze.

  2. #162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Jak już człowiek ma na tyle pieniędzy, że zastanawia się co fajnego by za nie kupić, a nie czy wystarczy na najtańsze, to traktowanie go poważnie przez sprzedawców bądź co bądź drogich rzeczy jakimi są nowe auta, jest kluczowe.
    No nie takie znowu kluczowe. Kupujesz w końcu samochód, a nie usługę sprzedaży samochodu. Ja wolę, powiedzmy "przecierpieć" (bo to znowu aż tak nie boli) ten krótki proces i kilka lat jeździć fajnym samochodem niż zostać super obsłużonym i jeździć np. Audi A3. Na pewno ważne, ale już znowu nie przesadzajmy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #163
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja wolę, powiedzmy "przecierpieć" (bo to znowu aż tak nie boli) ten krótki proces i kilka lat jeździć fajnym samochodem niż zostać super obsłużonym i jeździć np. Audi A3. Na pewno ważne, ale już znowu nie przesadzajmy.
    Rozumiem, że jesteś wiernym fanem marki -szanuję. Jeśli jednak ma być ona w końcu postrzegana, jako premium. Jeżeli ma przetrwać- czyli wolumen sprzedanych aut ma wzrastać to pisanie/ mówienie o PRZECIERPIENIU, jest (nic osobistego) kuriozalne. Pewnie się na alfach znasz- jesteś tzw świadomym konsumentem. W zasadzie handlowiec jest Ci potrzebny głównie do negocjacji ceny, ewentualnie działa, jako przekaźnik informacji. Masa osób się jednak nie zna, nie chce znać- chce jeździć i ufa osobie, która sprzedaje jej samochód. Jak sobie wyobrażę, że ktoś z ulicy trafia na jednego oz handlowców, z którym miałem do czynienia to masakra:/

    Myślę, że do Marki z taką historią można naprawdę dorobić świetne story, opakować to jak fajny produkt (wygląd salonu, nawet sprzedawcy w stylu milano- nie wiem, cokolwiek).

  4. #164
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja wolę, powiedzmy "przecierpieć" (bo to znowu aż tak nie boli) ten krótki proces i kilka lat jeździć fajnym samochodem niż zostać super obsłużonym i jeździć np. Audi A3. Na pewno ważne, ale już znowu nie przesadzajmy.
    Rozumiem, że jesteś wiernym fanem marki -szanuję. Jeśli jednak ma być ona w końcu postrzegana, jako premium. Jeżeli ma przetrwać- czyli wolumen sprzedanych aut ma wzrastać to pisanie/ mówienie o PRZECIERPIENIU, jest (nic osobistego) kuriozalne. Pewnie się na alfach znasz- jesteś tzw świadomym konsumentem. W zasadzie handlowiec jest Ci potrzebny głównie do negocjacji ceny, ewentualnie działa, jako przekaźnik informacji. Masa osób się jednak nie zna, nie chce znać- chce jeździć i ufa osobie, która sprzedaje jej samochód. Jak sobie wyobrażę, że ktoś z ulicy trafia na jednego oz handlowców, z którym miałem do czynienia to masakra:/

    Myślę, że do Marki z taką historią można naprawdę dorobić świetne story, opakować to jak fajny produkt (wygląd salonu, nawet sprzedawcy w stylu milano- nie wiem, cokolwiek).

  5. #165
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Tylko 31 proc. badanych na świecie twierdzi, że postrzega produkt jako ten z kategorii premium z uwagi na to, że jest drogi. Tymczasem 54 proc. respondentów uważa, że taki produkt jest wykonany z użyciem wysokiej jakości materiałów lub składników. Ponadto dla 46 proc. badanych produkt premium definiuje jego lepsza funkcjonalność czy osiągi.

    Wśród cech produktów premium respondenci wymieniali także lepszy design lub styl (38 proc.) oraz znaną markę (38 proc.), przy czym są one istotniejsze na wybranych rynkach, takich jak w przypadku designu - Wenezuela (50 proc.), Wietnam (49 proc.), Chiny (47 proc.), Egipt (45 proc.), Chorwacja (46 proc.), Serbia (45 proc.) i Turcja (43 proc.), a w przypadku marki - Wietnam (61 proc.), Filipiny (59 proc.), RPA0 (57 proc.), Malezja (51 proc.), Estonia (50 proc.) i Kazachstan (50 proc.).

    Tymczasem wspomniana na wstępie cena, o ile w skali globalnej z 11 atrybutów produktów premium znalazła się dopiero na 8. miejscu, o tyle w niektórych krajach okazała się najważniejsza (Rosja - 63 proc., Ukraina - 62 proc., Francja - 56 proc.) lub prawie najważniejsza (Szwajcaria - 43 proc., Niemcy - 41 proc., Austria - 39 proc., Belgia - 37 proc.). Jednocześnie są kraje, w których odnotowano wyniki wyraźnie poniżej globalnej średniej (Włochy - 15 proc., Bułgaria - 12 proc., Finlandia - 9 proc.).

    Badanie pokazało także, że 42 proc. badanych na świecie jest skłonnych płacić więcej za produkty wykonane z organicznych lub całkowicie naturalnych składników. Ponadto 52 proc. respondentów stwierdziło, że dzięki kupowaniu produktów premium czują się dobrze, a 50 proc., że dzięki temu czują się pewnie. Badanie "Nielsen Global Premiumization Survey" zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 1-23 marca 2016 r. na grupie ponad 30 tys. internautów z 63 państw w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej, regionie Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryce Północnej, reprezentatywnej ze względu na wiek i płeć.

    Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...oka-jakoscia_1
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 22-06-2018 o 08:48
    [C

  6. #166
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Tymczasem wspomniana na wstępie cena, o ile w skali globalnej z 11 atrybutów produktów premium znalazła się dopiero na 8. miejscu, o tyle w niektórych krajach okazała się najważniejsza (Rosja - 63 proc., Ukraina - 62 proc., Francja - 56 proc.) lub prawie najważniejsza (Szwajcaria - 43 proc., Niemcy - 41 proc., Austria - 39 proc., Belgia - 37 proc.).
    Działa tu tzw. efekt Velbena (teoretyka tzw. "klasy próżniaczej"), czyli zwiększenia popytu na te same towary luskusowe wraz ze wzrostem ich cen.

  7. #167
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    kopia do skasowania.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 22-06-2018 o 09:15

  8. #168
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No nie takie znowu kluczowe. Kupujesz w końcu samochód, a nie usługę sprzedaży samochodu. Ja wolę, powiedzmy "przecierpieć" (bo to znowu aż tak nie boli) ten krótki proces i kilka lat jeździć fajnym samochodem niż zostać super obsłużonym i jeździć np. Audi A3. Na pewno ważne, ale już znowu nie przesadzajmy.
    ale tu tak nie ma - po zakupie wpadasz w pułapkę ASO i jego ignorancji i niekompetencji.

  9. #169
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Rozumiem, że jesteś wiernym fanem marki -szanuję. Jeśli jednak ma być ona w końcu postrzegana, jako premium. Jeżeli ma przetrwać- czyli wolumen sprzedanych aut ma wzrastać to pisanie/ mówienie o PRZECIERPIENIU, jest (nic osobistego) kuriozalne.
    Pisałem w kilku miejscach w tym wątku już - Lexus (podobno) ma to wszystko. Ma lepsze samochody, więcej modeli, super serwis, super sprzedaż, super renomę. I sprzedaje w Europie 2 razy mniej samochodów od Alfy (jak też pisałem - nie będę nawet porównywać z niemiecką trójcą, bo tu by była przepaść). Jednocześnie podałem przykład Fiata 500, który jest hitem sprzedaży w Monaco, a jakoś nie wierzę, żeby miał tam serwis na poziomie Maserati. Więc - tak, na pewno dobra sprzedaż nie zaszkodzi - ale nie jest podstawą sukcesu, najwyraźniej.

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Myślę, że do Marki z taką historią można naprawdę dorobić świetne story, opakować to jak fajny produkt (wygląd salonu, nawet sprzedawcy w stylu milano- nie wiem, cokolwiek).
    Bardzo się z tym zgadzam i bardzo mnie to boli. Ale przestałem już liczyć na poprawę w tym zakresie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ale tu tak nie ma - po zakupie wpadasz w pułapkę ASO i jego ignorancji i niekompetencji.
    Nie przesadzajmy - jeżdżę do ASO od ponad 10 lat i choć zdarzają im się dziwne akcje - ogólnie jestem zadowolony. Również ze względu na ceny - i jeśli miałbym wybierać aktualne ceny i poziom obsługi a ceny Volvo albo BMW i poziom obsługi Volvo albo BMW - to wolę, żeby zostało jak jest.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 22-06-2018 o 11:11
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #170
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co do tego przecierpienia takich czy innych dziadostw, w imię jak na koniec piszesz ceny jednak (i równolegle - jeżdżenia fajnym wozem (są i inne fajne, naprawdę) , to znów wracamy do przykładowej Dacii - jest tania, to jeszcze bardziej można cośtam w niej przecierpieć i wskoczy do premium dzięki temu ?

    Właśnie chodzi o to w tym całym premium (co powtarzam, wcale nie musi być żadną wartością samą w sobie, może być wyrazem snobizmu, ale może też po prostu oszczędności swojego czasu - oszczędzając go na serwisach, użeraniu z konfiguratorami, zbieraniu wiedzy o aucie jakby to jakieś ściśle tajne i poufne sprawy były co najmniej , targowaniu cen itd.).
    Chodzi o to jak sądzę, że właśnie płacąc więcej (trudno, coś za coś) , nie trzeba niczego przecierpywać, wszystko jest jak należy po prostu, maxymalnie uproszczone, może i umilone jak kogoś ego tego potrzebuje.
    A już na pewno bez kłód pod nogami i bez polmozbytowskich zachowań z okazywaniem klientowi gdzie go tak naprawdę pan sprzedawca czy inny mistrz ma (przypomina się skecz z "wężykiem Jasiu, wężykiem" bo chyba tak wspominane szkolenia wyglądają).
    (co do tych lexusów to nie wiem jak te sprzedaże wyglądają, ale w moim otoczeniu zdecydowanie więcej ich niż Alf , nie wspominając o ulicach).

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory