Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 20 z 54 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #191
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To nie jest skrzypienie. To są grube babole do naprawy.
    Sąsiad kupił 2 lata temu Leona Cupre. Co jakiś czas gadaliśmy na jego temat i pytałem jak się spisuję itp. zawsze odpowiadał że wszystko super. Teraz mówi mi że go sprzedaję, to pytam przecież nić się z nim nie dzieje. A on że ciągle ma problemy z klimatyzacją ( uciekający czynnik ) aso nie może sobie poradzić, że płyn chłodniczy znika, aso twierdzi że ten typ tak ma i żeby się nie przejmować. Podczas wizyt w aso spotykał właścicieli Leona z awariami turbiny ( podobno wyszła jakaś lipna większa partia i teraz wymieniają ).
    To są grube "babole" tylko mam wrażenie że nie którzy mają jakieś inne podejście do aut, że nie przejmują się duperelami i jak auto jeździ to nie ma co narzekać.

  2. #192
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A propos poważanych samochodów niemieckich producentów - w jakim towarzystwie znajduje się używane BMW :

    https://spidersweb.pl/autoblog/samoc...inal-mundialu/
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #193
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    To są grube "babole" tylko mam wrażenie że nie którzy mają jakieś inne podejście do aut, że nie przejmują się duperelami i jak auto jeździ to nie ma co narzekać.
    No to przecież Cupra jeździła. Po co się przejmować duperelami. Można sobie okno otworzyć jakby co
    W fiatoskich silnikach i siłą rzeczy też w Alfach były poważne wady konstrukcyjne. Możemy się tak wymieniać wadami bez końca. Mogę sypać jak z rękawa. Ale po co?

    Chodzi mi o to, że Alfa aspirując do premium (marki) po śnie zimowym nie może sobie pozwolić na potknięcia. Chyba, że przestanie się nazywać premium i dla mnie jest wtedy ok przestaję się czepiać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #194
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Znowu dyskutujesz o produktach, a nie o marce... Mercedes wypuścił rdzewiejące "Okulary" czy Sprintery, sypiący się AirMatic i z reputacją marki nic się nie stało... Bo jest wystarczająco silna. Tak samo Alfa Romeo przez 108 lat zbudowała sobie taką markę, że kilkanaście lat zapaści nie spowoduje, że Clarkson nie będzie jej uwielbiał.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    128

    Domyślnie

    Audi a4 b6 audi S3 8l obydwa gniją jak opel, obydwa piją olej jak civic. Spasowanie gorzej niż w mojej 147, wyposażenie w wersji silnikowej 1.6 w audi 2x głośniki z przódu i tyle, ktoś potrafi to nazwać premium? Jeśli ktoś uważa że audi jest marką premium to alfa tym bardziej i to bezapelacyjnie. B5 i dobre spasowanie plastików? Najśmieszniejsze jest to że wypowiadają się tu osoby na temat samochów, którym nigdy nie jeździ, ja podałem za przykład tylko te które znam.

  6. #196
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No a co marka produkuje? Setny raz mówię, że nie da się rozmawiać o marce pomijając jej produkty.

    Tak uważam że "kilkanaście lat zapaści" spowodowało, że nie jest obecnie marką premium. W dodatku na tle konkurencji wypada mizernie. Zauważ, że sami właściciele, na forum fanów nie uważają żaby była premium. To chyba o czymś świadczy. Już chyba bardziej przychylnej grupy nie da się znaleźć. Napisze jeszcze raz. Zapytajcie 10 swoich znajomych czy Alfa to premium. jaki będzie wynik.

    Może spytamy listownie kilku dziennikarzy. Pytajcie chętnie poczytam odpowiedzi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gooku Zobacz post
    Audi a4 b6 audi S3 8l obydwa gniją jak opel, obydwa piją olej jak civic.
    A4 to segment D a S3 to w ogóle kompakt. Mogą być tzw. premium co najwyżej w swoich segmentach jak się je dopcha wyposażeniem
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #197
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Najlepsze jest to, że właściciel drugiej Giulii pisze, że wg niego samochód który posiada nie jest premium. A ludzie jeżdżący 10-20 letnimi używkami tłumaczą mu jak dziecku że nie wie co pisze i że jego samochód jest premium

  8. #198
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tyle, że mnie nie boli, że nie jeżdżę premium Cieszę się, że mam niezły samochód segmentu D marki aspirującej do premium

    Ciekawe czy ci inni wypalili Giulią przynajmniej jeden bak
    Ostatnio edytowane przez azar ; 25-06-2018 o 13:03
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #199
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    że wg niego samochód który posiada nie jest premium
    Właśnie wg. niego, bo mogą tutaj napisać właściciele Giuli że jednak jest premium i co wtedy będzie to oznaczać że tylko użytkownik azar ma rację?
    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Najlepsze jest to
    Najlepsze jest to że skoro Giulia nie jest premium, a wielu testach i przez wiele osób jest od nich lepsza ( lub równa), to jakoś to źle świadczy o tych samochodach.

  10. #200
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Najlepsze jest to że skoro Giulia nie jest premium, a wielu testach i przez wiele osób jest od nich lepsza ( lub równa), to jakoś to źle świadczy o tych samochodach.
    Problem w tym, że to premium się bardzo rozmyło i teraz jest bardzo subiektywne. Dlatego jest ankieta powyżej i każdy subiektywnie ocenia markę. Wyniki są jakie są.

    Jeśli chodzi o Giulię to ankieta prawdopodobnie by była bardziej na tak bo jak się przyznać że się wydało ćwierć bani na dobru samochód segmentu D (ja akurat nie mam z tym problemu ale z pewnością wielu będzie piekło )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Najlepsze jest to że skoro Giulia nie jest premium, a wielu testach i przez wiele osób jest od nich lepsza ( lub równa), to jakoś to źle świadczy o tych samochodach.
    W czym? W prowadzeniu, przyśpieszeniu? Wiadomo ale czy te dwie rzeczy stanowią o jej premium? Jeśli tak to Ariel Atom zjada ją na śniadanie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory