Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 24 z 54 PierwszyPierwszy ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #231
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Mając 280 koni w lekkim aucie z napędem na przód też bez problemu zrobisz sobie w zimę krzywdę
    W ośce jak depniesz w zakręcie to jest o wiele łatwiej wyprowadzić samochód niż z tyłem. Z tyłem po prostu się obróci co jest bardziej niebezpieczne.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    I nigdy nie widziałem, żeby były zestawiane z BMW.
    Ty tak na serio? Nawet w Top Gear było porównanie. Nie znaczy że wygrał a jak dla ciebie ważne jest samo zestawienie to tak Lexus jest zestawiany z BMW i Mercedesem.

    Nie widziałem natomiast żadnego filmu z Giulią Veloce na torze. Może dlatego że jest tak zdławiona że by musiała być zestawiana z superbem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #232
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W ośce jak depniesz w zakręcie to jest o wiele łatwiej wyprowadzić samochód niż z tyłem. Z tyłem po prostu się obróci co jest bardziej niebezpieczne.
    ojezu, to trzymasz gaz i robisz kontrę. Jak nabierzesz troche doswiadczenia, to ten odruch będzie działał dokładnie tak samo, jak wciśnięcie hamulca w aucie FWD. Jak ktoś nie umie jeździć, to sobie zrobi krzywdę i w jednym i w drugim.
    Nabierzesz trochę doswiadczenia, to się wyrzekniesz stereotypów a powstały one z prostego względu. Auta RWD z reguły są autami mocnymi, i przez to, że bardzo dobrze się prowadzą, prowokują do agresywnej jazdy. Auta FWD z reguły mają małe silniki i słabo skręcają, więc jest wręcz przeciwnie. Wniosek jest oczywisty - auta z napędem na tył są bardziej niebezpieczne, niż na przód, ale nie jest to z powodu napędu jako takiego.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #233
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nie widziałem natomiast żadnego filmu z Giulią Veloce na torze. Może dlatego że jest tak zdławiona że by musiała być zestawiana z superbem.
    5 sekund szukania:
    https://www.youtube.com/watch?v=NjktLAhaRoE

    Cóż, redakcja podziela Twoje zastrzeżenia .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #234
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ojezu, to trzymasz gaz i robisz kontrę. Jak nabierzesz troche doswiadczenia, to ten odruch będzie działał dokładnie tak samo, jak wciśnięcie hamulca w aucie FWD. Jak ktoś nie umie jeździć, to sobie zrobi krzywdę i w jednym i w drugim.
    Czyli trzeba mieć skila do jeżdżenia z napędem na tył. Wniosek z tego że statystycznie te samochody są bardziej niebezpieczne bo zdecydowanie bardziej intuicyjne dla przeciętnego kierowcy jest wciskanie hamulca w sytuacji zagrożenia. W ośce się zatrzymasz W tyle jak już lecisz bokiem to hamowanie niewiele pomaga.

    Nie twierdzę, że napęd na tył jest gorszy. W sporcie z pewnością jest lepszy ale w jeździe codziennej czy luksusowym krążeniu to już nie ma znaczenia albo nawet przód jest lepszy/bezpieczniejszy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    5 sekund szukania:
    https://www.youtube.com/watch?v=NjktLAhaRoE

    Cóż, redakcja podziela Twoje zastrzeżenia .
    Bałem się kliknąć.

    Ehh niestety takiej opinii się podziewałem Niestety sportowy duch w tym modelu nie istnieje a doklejone Veloce sugerowałoby jego obecność. Pusto i głucho. Dlatego nie wykluczam rozstania się. Biję się z myślami każdego dnia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #235
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Bez przesady, ten samochód nadal lata tam na jednym kole w zakręcie . Poza tym, wersja papierowa mówi (https://www.whichcar.com.au/reviews/...-veloce-review)

    "As one MOTOR staffer put it, the Veloce needs to drive only half as good as the QV to be a hit. And it does. It has the same composure that makes the QV great."

    Oczywiście, to Twój samochód i Twoje pieniądze - zrobisz jak zechcesz .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #236
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No tak jest szybka ale nie ma tego czegoś Tej zadziorności. Tej nutki adrenaliny bo cię kaganiec trzyma a system start stop za każdym razem sugeruje "jedź ekonomicznie i bezpiecznie". Nie po to się Alfę kupuje (szczególnie za ćwierć bani).

    Dali to wszystko w wersji Q ale bez przesady to miało być tanie ferrari a nie samochód za cenę domu Może trzeba się przesiąść na coś innego i poczekać/odłożyć na Q?

    Niewiele brakuje Veloce żeby ten duch tam zawitał. Wyłączyć tą pi.. kontrolę i wsadzić porządny wydech. Tylko dlaczego sami Włosi tego nie zrobili? Dlaczego, pytam?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #237
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Niewiele brakuje Veloce żeby ten duch tam zawitał. Wyłączyć tą pi.. kontrolę i wsadzić porządny wydech. Tylko dlaczego sami Włosi tego nie zrobili? Dlaczego, pytam?
    Akurat te dwie rzeczy chyba nie są zbyt skomplikowane w wykonaniu?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #238
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Akurat te dwie rzeczy chyba nie są zbyt skomplikowane w wykonaniu?
    Może i nie ale jak się kupuje "sportowe premium" to chyba nie żeby grzebać w garażu. Jakbym chciał grzebać w garażu albo wydawać kolejne worki pieniędzy to bym kupił 156
    Ostatnio edytowane przez azar ; 26-06-2018 o 13:55
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #239
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Czyli trzeba mieć skila do jeżdżenia z napędem na tył. Wniosek z tego że statystycznie te samochody są bardziej niebezpieczne bo zdecydowanie bardziej intuicyjne dla przeciętnego kierowcy jest wciskanie hamulca w sytuacji zagrożenia. W ośce się zatrzymasz W tyle jak już lecisz bokiem to hamowanie niewiele pomaga.

    Nie twierdzę, że napęd na tył jest gorszy. W sporcie z pewnością jest lepszy ale w jeździe codziennej czy luksusowym krążeniu to już nie ma znaczenia albo nawet przód jest lepszy/bezpieczniejszy.
    statystycznie to tylko ze względów, o któryuch pisałem. Nie chodzi o bezpośrednią korelacje rodzaju napędu z poziomiem bezpieczeństwa. Po pierwsze chodzi o szybkość, a po drugie kierowcę. Auto RWD pozwala na więcej, więc kierowcy też sobie pozwalają na więcej, a po prostu nie każdy ma do tego "skilla". Gdybym jeździł z taką samą dynamiką przednionapędową alfą 166, jak jaguarem (auta z tego samego segmentu podobnych wymiarów), to alfa już dawno byłaby zezłomowana po wizycie w rowie.
    Z drugiej strony gdybym jeździł jaguarem jak alfą, to mógłbym spać za kierownicą, i w życiu bym nie musiał tego wspomnianego "skilla" używać.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 26-06-2018 o 14:14
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #240
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Akurat te dwie rzeczy chyba nie są zbyt skomplikowane w wykonaniu?
    Nie ? dodanie ze dwóch cylindrów z wyrzuceniem turb (dla brzmienia silnika, a nie wydechu) , zmiany w zawieszeniu jakieś z wyższej inżyniersko półki żeby po wyłączeniu elektornicznej kontroli nie pozabijało jednak. No i samo jej wyłączenie - hm, jakoś dotąd rozwiązania nie ma, a auto już trochę jest w posiadaniu jak myślę niejednego kombinującego z tym wyłączeniem. W 156 zwykłej nie powstało nigdy proste rozwiązanie (wyłączenie samego esp, bez wyłączenia absu i wpływu na rozkład sił hamowania przód/tył), zanosi się na podobnie. To chyba tak dość mocno garażowo by trzeba być w to zaangażowanym No i w dobie aut wypożyczanych/leasingowanych już widzę, jak użytkownicy ingerują w cokolwiek, nie trzęsąc portkami że się wyda przy najbliższej awarii czegokolwiek innego w wozie czy jakimś recallu czy innej aktualizacji.

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory