Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 29 z 54 PierwszyPierwszy ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #281
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oficjalnie wg angielskiej wiki Giulia to segment D wyższy (zwany premium żeby bardziej zmylić ). Passat to D standard. Dlatego się ich nie zestawia.
    Kiedyś były segmenty ze względu na rozmiar. Teraz to nie jest już wyznacznik a dodatkowo w segmencie doszedł kolejny podział na standard i premium.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #282
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Jako osoba która kocha Alfę Romeo ale jest związana z BMW od 12 lat stwierdzam że niestety AR do jakości premium jeszcze daaaleko
    Też Ci w E46 obłazi plastik w tunelu środkowym, a gałka zmiany biegów jest cała wytarta, jak w poprzedniej beemce mojej siostry? xD

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ooo... czyli jak ktoś ma Veloce, to MUSI być zadowolony? Jak nie jest, to najlepiej zamilczeć?
    Ciekawe... podobno najwięcej krytykują Giulię ci co nie widzieli z bliska, "nie jechali" tudzież "nie mają, bo po jednej jeździe próbnej trudno ocenić auto"? A tu co, właściciel narzeka?
    Zburzyło to twoje idealne wyobrażenie o tym aucie, że tak reagujesz?
    Nie chcę być złośliwy, ale czasy, kiedy na rynku był tylko F125p albo Polonez i kupowało się je, a potem narzekało, że są beznadziejne, skończyły się jakieś 30 lat temu... Teraz wybiera się i kupuje samochód, który komuś odpowiada (chociaż może nie być idealny) albo jest się, no nie wiem... niespecjalnie rozgarniętym. Rozumiem, że można mieć uwagi do serwisu posprzedażnego ewentualnie, bo z tym się ciężko zetknąć w momencie zakupu auta, ale czepianie się samego produktu (i, co śmieszniejsze, tkwienie przy nim) jest nieco żenujące. Są gazety, internet, salony, jazdy próbne, znajomi - jeśli ktoś przy tym wszystkim kupuje jeszcze g**niany (wg niego) samochód, to sam jest sobie winien.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oczywiście. Tyle, że Stinger jest spooro tańszy a oferuje ... (uwaga tu słychać już trzask pękających d... ) ... więcej Nawet jeśli chodzi o emocje.
    Dlaczego nie jeździsz więc Stingerem? Dlaczego Stingera sprzedaje się 4 razy mniej niż Giulii (400 vs. 1.600 sztuk miesięcznie)? Ludzie są głupsi od Ciebie i tego nie dostrzegają?


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    7lat gwarancji nikt nie skomentował?
    Wejdź na forum Mercedesa i napisz, że KIA ma 7 lat gwarancji i czy w związku z tym nie lepiej zamiast Mercedesa kupić KIĘ. Sam jestem ciekaw reakcji xD.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #283
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ale przyznasz Radek, że są auta, które dużo obiecują... a potem jest rozczarowanie. Niekoniecznie są złe, po prostu zestawienie oczekiwań do tego co dostałeś wypada mocno rozbieżnie. Takim autem jest np. Mazda 6. Oczekiwałem tego co w M3, ale razy dwa... a okazało się, że to zupełnie inne auto. Baaardzo się cieszę, że nie kupiłem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #284
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Oczekiwałem tego co w M3, ale razy dwa... a okazało się, że to zupełnie inne auto. Baaardzo się cieszę, że nie kupiłem
    BRAWO! Właśnie o to chodzi - sprawdzić przed zakupem! Ja np. mocno się rozczarowałem Volvo V40, do którego wzdychałem, kiedy miałem pierwszą Julkę. Napalałem się, że teraz w końcu Volvo i... skończyło się na kolejnej Julce .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #285
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Też Ci w E46 obłazi plastik w tunelu środkowym, a gałka zmiany biegów jest cała wytarta, jak w poprzedniej beemce mojej siostry? xD
    Ten gumolit nie sprawdza się w żadnej marce Od VW przez BMW aż po AR z gałką nie dzieje się nic ale ja mam akurat drewnianą, nie było żadnego problemu z jakością gałek zmiany biegów w E46.

  6. #286
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Z plastikowej srebrna farba zlazła bardzo szybko. Jeśli chodzi o wnętrze, akurat BMW nie ma się znowu specjalnie czym chwalić... Miałem w rodzinie E34, E36, E46 i E87.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #287
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Dlaczego nie jeździsz więc Stingerem? Dlaczego Stingera sprzedaje się 4 razy mniej niż Giulii (400 vs. 1.600 sztuk miesięcznie)? Ludzie są głupsi od Ciebie i tego nie dostrzegają?
    Magiczny znaczek KIA. To jak z Fiatem Sedici i Suzuki SX4. To identyczne samochody Mają tylko inne znaczki a ubytek wartości Fiata dużo większy na rynku. To siedzi w głowach. Panie ja to mam Japończyka a nie Fiata. Cały świat się na tym opiera. Apple, odzieżówka czy nawet stacje benzynowe wszystko jest oparte na "marce". Jakby popytać przeciętnego zjadacza chleba w czym BMW jest lepsze os KIA tak dokładnie kawa na ławę to prawdopodobnie rozmowa by się skończyła na tym, ze uuu marka.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wejdź na forum Mercedesa i napisz, że KIA ma 7 lat gwarancji i czy w związku z tym nie lepiej zamiast Mercedesa kupić KIĘ. Sam jestem ciekaw reakcji xD.
    No właśnie powyżej o tym piszę

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie chcę być złośliwy, ale czasy, kiedy na rynku był tylko F125p albo Polonez i kupowało się je, a potem narzekało, że są beznadziejne, skończyły się jakieś 30 lat temu... Teraz wybiera się i kupuje samochód, który komuś odpowiada (chociaż może nie być idealny) albo jest się, no nie wiem... niespecjalnie rozgarniętym. Rozumiem, że można mieć uwagi do serwisu posprzedażnego ewentualnie, bo z tym się ciężko zetknąć w momencie zakupu auta, ale czepianie się samego produktu (i, co śmieszniejsze, tkwienie przy nim) jest nieco żenujące. Są gazety, internet, salony, jazdy próbne, znajomi - jeśli ktoś przy tym wszystkim kupuje jeszcze g**niany (wg niego) samochód, to sam jest sobie winien.
    Giulia nie jest gówniana tylko nie jest premium (jak ją reklamują). Ma swoje wady ale ma też zalety. Wszystko już pisałem ze szczegółami. Dlaczego ją kupiłem (drugą) też już pisałem. Dlaczego jeszcze jej nie sprzedałem też było Dokładnie wiedziałem co kupuję bo demówkami zrobiłem duuużo km zanim kupiłem pierwszą Super. Przyzwyczajony do Alf (bo to już 8) wszystko jest ok. Potem tylko przychodzi refleksja czy za te (niemałe) pieniądze konkurencja nie oferuje więcej?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #288
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ale przyznasz Radek, że są auta, które dużo obiecują... a potem jest rozczarowanie. Niekoniecznie są złe, po prostu zestawienie oczekiwań do tego co dostałeś wypada mocno rozbieżnie. Takim autem jest np. Mazda 6. Oczekiwałem tego co w M3, ale razy dwa... a okazało się, że to zupełnie inne auto. Baaardzo się cieszę, że nie kupiłem
    ale za to Mazda 3 jest sliczna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oficjalnie wg angielskiej wiki Giulia to segment D wyższy (zwany premium żeby bardziej zmylić ). Passat to D standard. Dlatego się ich nie zestawia.
    Kiedyś były segmenty ze względu na rozmiar. Teraz to nie jest już wyznacznik a dodatkowo w segmencie doszedł kolejny podział na standard i premium.
    Czyli jednak Giulia to premium bo gdyby nie była premium to musiałaby być D standard a jak przyjmiemy, ze Giulia jest D standard to wtedy czym jest taki Passat ?
    W takim układzie dla samochodow typu Passat brakowałoby definicji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Magiczny znaczek KIA. To jak z Fiatem Sedici i Suzuki SX4. To identyczne samochody Mają tylko inne znaczki a ubytek wartości Fiata dużo większy na rynku. To siedzi w głowach. Panie ja to mam Japończyka a nie Fiata. Cały świat się na tym opiera. Apple, odzieżówka czy nawet stacje benzynowe wszystko jest oparte na "marce". Jakby popytać przeciętnego zjadacza chleba w czym BMW jest lepsze os KIA tak dokładnie kawa na ławę to prawdopodobnie rozmowa by się skończyła na tym, ze uuu marka.


    No właśnie powyżej o tym piszę


    Giulia nie jest gówniana tylko nie jest premium (jak ją reklamują). Ma swoje wady ale ma też zalety. Wszystko już pisałem ze szczegółami. Dlaczego ją kupiłem (drugą) też już pisałem. Dlaczego jeszcze jej nie sprzedałem też było Dokładnie wiedziałem co kupuję bo demówkami zrobiłem duuużo km zanim kupiłem pierwszą Super. Przyzwyczajony do Alf (bo to już 8) wszystko jest ok. Potem tylko przychodzi refleksja czy za te (niemałe) pieniądze konkurencja nie oferuje więcej?
    nie oferuje

    jesteś orginal jak kupiles już tyle Alf i ciagle się zastanawiasz czy konkurencja nie oferuje więcej, prosta rzecz zastanow się co cie tak kreci w tych Alfach i sprawdz czy inni oferują więcej w tych aspektach i będziesz miał odpowiedz. Ja zawsze powtarzam, ze Alfisti to najbardziej krytyczni klienci, którzy na swoich Alfach nie zostawiają suchej nitki (może to i dobrze) ale należy liczyc się z tym, ze w takiej sytuacji Alfa ma 2x trudniejsze zadanie. Sam jestem ciekawy ile potencjalnych klientów czytając ten temat poszlo do Skody kupując Superba . No bo kto wyda na auto dajmy na to 180 tys zl. , które nie jest premium ?

    a tutaj chcielibyśmy żeby wyszla Alfetta (przynajmniej ja bym chciał)
    Ostatnio edytowane przez fan ; 12-07-2018 o 19:40

  9. #289
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli chodzi o wnętrze, akurat BMW nie ma się znowu specjalnie czym chwalić... Miałem w rodzinie E34, E36, E46 i E87.
    W porównaniu do ?

    E87 to jedno z najsłabiej wykonanych BMW. Plastiki jak w Peżocie 206.

  10. #290
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Czepiacie się jakości wnętrza to sobie wsiadzcie do przedostatniego Mustanga
    Tam to dopiero jest tragedia...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory