Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 31 z 54 PierwszyPierwszy ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #301
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Czy ja wiem. W tłumie aut na ulicy nie ma problemu z rozpoznaniem nowej Giulii
    wedle mojego niepełnosprawnego wzroku rozpoznanie giulii od tyłu to spore wyzwanie bo nawet nowa skoda czy mazda wygląda z daleka podobnie ...








  2. #302
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Teraz większość aut, w tym samym segmencie, wygląda podobnie..
    Dawniej każda marka miała charakterystyczne linie nadwozia.
    Bez problemu można było z daleka rozróżnić BMW, Hondę, Alfę Romeo, VW, Audi, itd..
    Obecnie nie jest to już tak łatwe.

  3. #303
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja raz na parkingu w hipermarkecie chciałem zobaczyć z bliska Giulię, podszedłem i okazało się że to BMW M3, patrzyłem z boku z jakiś 30 metrów

  4. #304
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Najciężej rozpoznać w nocy z daleka tylne światła. Miesza się z superbem strasznie
    Bok to BMW z daleka. Jedynie przód nie do podrobienia. Szczególnie światła. Są super. Jak tylne z Giulietty Też nie do podrobienia.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #305
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    przód Giulii jest niepowtarzalny - nie ma żadnego auta w tej klasie z tak gównianym wykonaniem kratek zderzaka
    nawet wewnątrz koncernu Tipo ma o niebo lepsze... a wiadomo że i klasa niższa i marka
    ...

  6. #306
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Teraz większość aut, w tym samym segmencie, wygląda podobnie..
    Dawniej każda marka miała charakterystyczne linie nadwozia.
    Bez problemu można było z daleka rozróżnić BMW, Hondę, Alfę Romeo, VW, Audi, itd..
    Obecnie nie jest to już tak łatwe.
    Alfa jako jedna z niewielu marek ma charakterystyczną chłodnicę - ile znacie takich? Nerki BMW, siedem pionowych pasków w Jeepie i co jeszcze? U wszystkich są ciągle nowe pomysły, a kiedy widzisz scudetto, to wiesz, że to Alfa. To też jest wyróżnik "premium" marki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    przód Giulii jest niepowtarzalny - nie ma żadnego auta w tej klasie z tak gównianym wykonaniem kratek zderzaka
    nawet wewnątrz koncernu Tipo ma o niebo lepsze... a wiadomo że i klasa niższa i marka
    "Nieco gorzej jest z kokpitem. Tu designerzy najwyraźniej nie potrafili się zdecydować, czy chcą nawiązać do czasów, gdy brytyjska motoryzacja najbardziej napełniała dumą poddanych Jej Królewskiej Mości, czy do nowoczesności i najnowszych standardów. Bo choć jako całość, kokpit jest interesujący, różni się zdecydowanie od jakichkolwiek modowych sztamp, stylistyka jest eklektyczna, niespójna, a przy tym wnosi spory bałagan użytkowy. W dodatku – przynajmniej w testowanym egzemplarzu – jakość użytych do wykończenia kokpitu materiałów absolutnie nie pozwalała na myślenie o konkurowaniu z Niemcami. Sporo twardych plastików, w tym kompletna deska rozdzielcza, całe podszybie. W katalogach pokazywany jest kokpit znacznie lepszy, pokryty skórą – bazowo nie ma o tym mowy, plastik wypełniający górną część kokpitu i większość boczków drzwiowych równie dobrze można znaleźć w Dacii. A i to nie z tych najnowszych roczników… Biorąc pod uwagę zachwyty nad wnętrzem tego Jaga, jakie czytałem u kolegów-dziennikarzy, którzy (jak wynika z mojego śledztwa mającego wykluczyć idiotyzm u kolegów lub u mnie) jeździli egzemplarzami XE o znacznie wyższych standardach, najwyraźniej Jaguar poważnie przestrzelił z podstawową specyfikacją. Bo choć jest całkiem obfita w sensie wyposażenia (ale np. automatycznych świateł nie obejmuje, jak w testowanym aucie), to jednak widać, słychać i czuć, że starano się drastycznie ciąć koszty. Nie powinno jej być w ogóle, a już tym bardziej w parku prasowym.

    Ale i to nie koniec moich pretensji – jak widać na zdjęciach w galerii poniżej, bagażnik tego drogiego i prestiżowego w założeniu samochodu luksusowej marki wykonano niczym nie przymierzając w św.p. Związku Radzieckim. Bardzo przepraszam za tak mocne stwierdzenie, ale zamontowanie w ramie bagażnika wlewu czynnika AdBlue (dodatek mocznikowy pozwalający oczyszczać spaliny silnika wysokoprężenego z tlenku azotu) to numer, jakiego można by się spodziewać w – no nie wiem – Żiguli z lat 80. No i warto zerknąć na „sufit” bagażnika. Nie tylko nie ma wykończenia, ale wręcz straszy gołymi, niczym nieosłoniętymi, ostrymi krawędziami blach. Wstyd po prostu."


    http://pertyn.com/jaguar-xe-2015/

    Każdy ma swoje za uszami...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6176-e1440330571381.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	57.3 KB
ID:	248138
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #307
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post

    Każdy ma swoje za uszami...
    Nie wiem co chciałeś tym udowodnić bo akurat kolega opozycjonista w przeciwieństwie do niektórych fanbojów alfy wady swojego auta widzi i sam pisał w temacie Jaguara, ze jakość wykonania wnętrza w tym aucie jest mega tragiczna

  8. #308
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tylko tyle, że idealnego wykonania nie ma nigdzie...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #309
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tylko tyle, że idealnego wykonania nie ma nigdzie...
    oczekiwania są po prostu zbyt duże, często doprawione nieznajomością rynku. W dzisiejszych czasach szczególnie, w segmencie D, nawet premium, nie ma co oczekiwać jakiś luksusów. Nawet w segmencie E niektóre materiały wołają o pomstę do nieba. Ma być tanio i dostępnie dla przeciętnego człowieka, i tak własnie jest. Przecież to nie są jakieś strasznie drogie samochody. Podstawowe BMW 5 kosztuje przecież tyle, co skoda octavia na full wypasie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No nie - w Giulii powinno być I-DE-AL-NIE. I najlepiej za 80 tys.zł maksymalnie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory