Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 34 z 54 PierwszyPierwszy ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #331
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Można jeździć czymkolwiek byle sobie na silę nie wmawiać, ze jesteśmy wyjątkowi bo mamy "niemieckie premium", które z nazwy jest autem dla ludu lub "sportowe auto z duszą", które tak naprawdę jest ociężałym klekotem z tragicznym rozkładem masy i FWD

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A ja Ci dodam, że Pandę albo Dustera też można sobie wziąć z napędem na 4 koła... Co mnie zmienia faktu, że to nadal FWD z dołączanym tyłem. "Trochę" to gorzej wypada niż Q4 w Giulii.
    Idąc tym tokiem to polonez tez miał napęd na tył wiec raczej to nie jest wyznacznikiem szeroko pojętego "Premium"

  2. #332
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nawet jeśli zdejmiesz z BMW etykietkę premium, to nadal będzie to produkt lepszy i bardziej prestiżowy, niż skoda, bo stoją za tym wymierne właściwości.
    W tym przypadku tak będzie. Dodatkowo BMW jest jedną z tych marek, która ma swój własny styl i nie musi nikomu wmawiać, że to produkt dobry i w pewnym sensie wyjątkowy. Nie widziałem nachalnych akcji informacyjnych w stylu "BMW to produkt premium". Auta które przez lata ta firma produkowała, same wypracowały ten wizerunek.

  3. #333
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    inny sobie wmawia, że dobrze zrobił bo kupił "auto z duszą" "ze sportowymi korzeniami" i to często mają "plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią..." i jedno i drugie powoduje u mnie ironiczny uśmiech na twarzy
    Jeśli do mnie pijesz, to mam Giuliettę FWD do miasta i transaxla dla przyjemności - jakie samochody mają układ transaxle, łatwo sobie sprawdzisz w Wikipedii...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Idąc tym tokiem to polonez tez miał napęd na tył wiec raczej to nie jest wyznacznikiem szeroko pojętego "Premium"
    Fantastyczny przykład... Masz świadomość, że to było jakiś czas temu, kiedy napęd RWD był po prostu najpopularniejszy i jego użycie nie warunkowało, że samochód ma zacięcie sportowe albo jest premium? W tej chwili RWD to ewidentnie wyższe koszty oraz mniej miejsca w kabinie i dlatego w samochodach popularnych się go nie używa (poza nowym Twingo).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #334
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nawet jeśli zdejmiesz z BMW etykietkę premium, to nadal będzie to produkt lepszy i bardziej prestiżowy, niż skoda, bo stoją za tym wymierne właściwości.
    No tu bym polemizował bo znajdziesz tragicznie zrobione BMW i Bardzo dobrze wykonaną i doposażoną Skodę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #335
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Bo mają tradycje (produkowali samochody w czasach, kiedy atrapa chłodnicy faktycznie do czegoś służyła, a nie była tylko elementem stylistycznym), wypracowali swój styl, nie muszą kopiować innych - spójrz na takiego Peugeota i powiedz, jaki jest wyróżnik przodu - co 10 lat wygląda kompletnie inaczej... A z marek super "ekstra super wypas premium": Audi, Lexus, Infiniti - pewnie za 10 lat też przód będzie zupełnie nieprzystający do aktualnego.

    - - - Updated - - -



    O, można sobie dołożyć tylny napęd? xD Z punktu widzenia fana motoryzacji to nadal plebejskie FWD z poprzecznie ułożonym silnikiem wiszącym przed przednią osią...

    10 sekund szukania w Google ( https://www.carthrottle.com/post/7-t...new-vw-arteon/ ):

    The trouble is, the Arteon doesn’t feel much more special or premium than the Passat, nor other VW MQB products. It’s certainly not nasty inside, but it’s not exactly plush either - the cabin is on the whole rather ordinary. The Skoda Superb 280 doesn’t feel distinctly different, ticks a lot of the same boxes and costs a whole lot less.

    Naprawdę, jeśli chcecie porównywać z Giulią, to porządne samochody, a nie jakieś papcie .
    Ty szukałeś w googlach a ja nim jeżdziłem- pisze o subiektywnym odczuciu-to jeszcze chyba mogę?
    Ze względu na prowadzenie wybrałem AR- ale nikt mi nie powie, że Arteon nie jest super furą, za tą kasę, bo jest

  6. #336
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    W tym przypadku tak będzie. Dodatkowo BMW jest jedną z tych marek, która ma swój własny styl i nie musi nikomu wmawiać, że to produkt dobry i w pewnym sensie wyjątkowy. Nie widziałem nachalnych akcji informacyjnych w stylu "BMW to produkt premium". Auta które przez lata ta firma produkowała, same wypracowały ten wizerunek.
    a widziałeś, żeby Alfa nachalnie informowała, że Giulia jest produktem premium?
    To społeczność motoryzacyjna tak zakwalifikowała ten samochód. I teraz to właśnie w społeczności AH się toczy na ten temat dyskusja. Nie widze tutaj agitacji pracowników FCA

    Ja rozumiem, że może premium ci sie kojarzy ze snobizmem, ale no co, postawisz obok siebie skode i BMW i powiesz, że to to samo? No nie, i w końcu trzeba tą różnicę w jakiś sposób nazwać.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #337
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Na miejscu FCA to już bym rozsyłał niektórym osobą z tego tematu oferty pracy w dziale marketingu marki AR może w końcu sprzedaż poszybowała by w górę

  8. #338
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    do usunięcia

  9. #339
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No tu bym polemizował bo znajdziesz tragicznie zrobione BMW i Bardzo dobrze wykonaną i doposażoną Skodę
    ...Podasz jakiś przykład które to BMW a tym bardziej jaką Skodę masz na myśli? Tak z ciekawości za przeproszeniem że się tak wcinam w dyskusję

  10. #340
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No tu bym polemizował bo znajdziesz tragicznie zrobione BMW i Bardzo dobrze wykonaną i doposażoną Skodę
    To jest kwestie tego, co kto uważa za premium i istotne w samochodzie - ja bym wolał BMW z RWD i rozkładem mas 50/50 "w golasie", niż najbardziej wypasioną Skodę. Bo do BMW można sobie od biedy całe wnętrze zrobić od nowa (co mnie akurat nie jest szczególnie potrzebne), a Skoda nie będzie się prowadzić jak BMW, chociaż byś stanął na głowie .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KGD Zobacz post
    Ze względu na prowadzenie wybrałem AR- ale nikt mi nie powie, że Arteon nie jest super furą, za tą kasę, bo jest
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - dla większości ludzi na forum AR prowadzenie powinno być podstawowym wyznacznikiem wyboru samochodu, a taki Arteon zawsze się będzie prowadził gorzej - dlatego nie jest wart tych pieniędzy, przynajmniej dla mnie. Tak samo jak porównywanie BMW z Audi jest dla mnie bez sensu - żeby miało, Audi musiałoby kosztować połowę BMW.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Na miejscu FCA to już bym rozsyłał niektórym osobą z tego tematu oferty pracy w dziale marketingu marki AR może w końcu sprzedaż poszybowała by w górę
    <orto nazi mode>osobOM</orto nazi mode>
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory