Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 38 z 54 PierwszyPierwszy ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #371
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    (m.in. ładnie zaprojektowane wnętrze, gama silnikowa itp.).
    Tak patrzę na wnętrze Giulietty i się zastanawiam gdzie widzisz to ładnie zaprojektowane wnętrze... Nie wspominając o tej skaszanionej kierownicy. Znacznie bardziej podoba mi się wnętrze Megane, I30 i Ceed'a. Tak, to wszystko są nowsze konstrukcje no ale to już nie moja wina że od ośmiu lat Alfa klepie to samo

  2. #372
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post

    Masz sporą tendencję do naginania faktów pod swoje potrzeby
    Do fanboyów jednej słusznej marki mi jeszcze daleko ale dzięki za uznanie ;] Pomijam fakt, ze sarkazmu byś nie wyłapał nawet jak by Ci na plecach siedział
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-07-2018 o 12:27

  3. #373
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Krytykujesz 159 (swoją drogą masz więcej info na temat tej Brery czy to tylko zasłyszane historie?)
    Jest ta Brera na forum bo chyba chodzi o Brere Yonasha, która wywaliła kopyta. Chyba nawet ówczesny FAP dorzucił się do remontu silnika no ale chyba wszyscy znamy też przypadek Giuli Q i batalii o wymianę na nowy egzemplarz więc...

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Tak patrzę na wnętrze Giulietty i się zastanawiam gdzie widzisz to ładnie zaprojektowane wnętrze...
    Musisz mieć takie specjalne okulary jak pokazywałem stronę wstecz
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-07-2018 o 12:29

  4. #374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Tak patrzę na wnętrze Giulietty i się zastanawiam gdzie widzisz to ładnie zaprojektowane wnętrze... Nie wspominając o tej skaszanionej kierownicy. Znacznie bardziej podoba mi się wnętrze Megane, I30 i Ceed'a. Tak, to wszystko są nowsze konstrukcje no ale to już nie moja wina że od ośmiu lat Alfa klepie to samo
    Mnie się podoba bardziej (zwłaszcza pierwsza wersja z 2010 r.) - i teraz możemy się przerzucać . Ostatnie wnętrze, które mi się równie spodobało, to nowa 508-ka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Do fanboyów jednej słusznej marki mi jeszcze daleko ale dzięki za uznanie ;] Pomijam fakt, ze sarkazmu byś nie wyłapał nawet jak by Ci na plecach siedział
    Jestem fanboyem, ale to nie oznacza, że nie potrafię względnie obiektywnie spojrzeć na inne samochody (np. wiem, że BMW 1 jeździ lepiej od Giulietty i nie będę temu zaprzeczał). Co do sarkazmu - poznałbym, jeśli jest serwowany na odpowiednim poziomie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jest ta Brera na forum bo chyba chodzi o Brere Yonasha, która wywaliła kopyta.
    Dokładnie o tę chodzi. Trochę smutno, że Alfa zaprojektowała samochód, którego chyba nawet nie przetyrała po torze porządnie. Takim BMW 316i można spokojnie pojechać na tor i katować go cały dzień. Zapewne nie będzie najszybszy w stawce, ale nie klęknie. A podczas innego z track dayów pierwsza, która padła, była 156-ka...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #375
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Akurat należę do grupy gdzie mamy wiele różnych mocnych aut i BMW tez mistrzem trwałości nie jest. Poczytaj co ile się panewki wymienia w M3 E92. Nie przypilnujesz i skończysz jak Brera z wywinięta panewką. No ale tak to jest jak się ocenia auta, z którymi miało się nikłą styczność, a ocena wydawana jest tylko przez pryzmat rozwiązań technicznych. Też tak kiedyś miałem i wyśmiewałem auta z belką na tyle, aż tu nagle wsiadłem do jednego i po 10 latach obcowanie z wielowahaczem się zdziwiłem i póki co wysiadać nie chce

  6. #376
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Akurat na TPTD jeżdżą głównie BMW i jeszcze nie widziałem, żeby któreś zjeżdżało na lawecie, ale rozumiem, że ta Twoja wypowiedź to sarkazm...

    Tak się składa, że też mam samochód z belką z tyłu i najwyraźniej zależy to od implementacji, bo jak lubię 307-kę, to do jeżdżenia w zakrętach nie nadaje się za bardzo.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 19-07-2018 o 13:15
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #377
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie wiem, gdzie "wychwalałem", ale:
    a/ ta "pyrkawka" z TCT robi setkę w 7,6 sek - czyl i jest szybsza niż wszystkie dostępne wersje silnikowe 159 poza V6, łącznie z 5-cylindrowym 2.4 JTDm
    b/ ta "pyrkawka" jest również najczęściej polecanym silnikiem do tego samochodu, a akurat V6 ze 159 nikt specjalnie nie poleca, raczej wskazuje się 1.75 TBi
    Tak odebrałem Twoje poprzednie posty. Dla mnie Giulietta TBi to fajny hot hatch i tyle. Czasów przyspieszeń też nie ma co porównywać, choćby z tego względu, że Giulietta to kompakt - technologicznie młodszy od 159.

    V6 nikt nie poleca, bo mało kto go miał i nim jeździł, ale wszyscy słyszeli że jest do dupy, bo szwagier kolegi znajomego żony mojego kolegi kupił "nówkę" ze Szwajcarii i musiał 5000 w rozrząd włożyć, więc się tak wkurzył, że nawet żużlu po korkiem wlewu oleju nie zauważył... Coś jak pitolenie o awaryjności 2.2 JTS sprzed kilku lat jeszcze, a teraz ludzie zaczynają się przekonywać, że te silniki wcale nie są takie złe.

    A temat użytkownika Yonash'a chętnie poczytam, musiałem go przeoczyć wcześniej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #378
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Auto "sportowe", które ma tak skonstruowaną miskę olejową, że przy dużych przechyłach smok nie zaciąga oleju i jak się pojawiła na Torze Poznań Brera V6, to pierwsza wróciła na lawecie do domu, bo to V6 to V8 z Holdena z urżniętymi 2 cylindrami, a w swojej ojczyźnie służy do napędzania pick-upów na farmach?!
    Tutaj pozwolę sobie wkleić dwa cytaty z wątku użytkownika YonasH'a, coby nikt więcej niesprawdzonych bzdur nie powielał
    Cytat Napisał YonasH
    Nie ma mowy. Musiałbym jeździć w kółko kilka minut z maksymalnym przeciążeniem. Smok jest na samym dole i na samym środku miski. Przed nadmienrym przelewaniem chroni go dodatkowo pozioma przegroda.
    (ktoś napisał, że kompletny silnik pochodzi od GM)
    Cytat Napisał YonasH
    LOL To ja już nie wiem jak to jest. Jak głowica może być od Holdena, skoro Holden nie miał podwójnej fazy i bezpośredniego wtrysku? Czyli ludzie z Alfy wzięli normalną głowicę, zaślepili standardowy wtrysk, wywiercili otwór na bezpośredni, przerobili kształt tłoków by paliwo się odpowiednio rozpylało, na koniec przerobili wałki rozrządu dodając fazy. No tak - głowica od GM
    Wynika z tego, jak i z informacji na które natrafiłem w Internetach dużo wcześniej, że holdenowski jest tylko słupek silnika.

    Co do awarii jeszcze, wiemy na forum tylko tyle, że YonasH wyjeżdżał czasem na tor. Nie wiemy też jak często wymieniał olej i na jaki... Zresztą obrócenie panewki w aucie używanym na torze to chyba nie jest wielki wyczyn.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #379
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Akurat na TPTD jeżdżą głównie BMW i jeszcze nie widziałem, żeby któreś zjeżdżało na lawecie, ale rozumiem, że ta Twoja wypowiedź to sarkazm...
    Jeżdżą owszem ale z ciekawości sprawdziłem klasyfikacje i najwięcej jest modeli lat '90 i przełomu '00. E30, E36, E46 notabene przez miłośników marki uważane za ostatnią dobrze wykonaną serię trzy. Jakoś dziwnym trafem nie ma natłoku nowszych modeli, a patrząc na klasyfikacje ogólną tegorocznych edycji to BMW w pierwszej dziesiątce punktacji jest tylko jedno. Reszta widać pojawia się sporadycznie. Czy to o czyms świadczy i jest jakimś wyznacznikiem? No chyba o tym, ze te z lat 90 były bardziej "premium" niż teraz


    Tak się składa, że też mam samochód z belką z tyłu i najwyraźniej zależy to od implementacji, bo jak lubię 307-kę, to do jeżdżenia w zakrętach nie nadaje się za bardzo.
    Oczywiście, ze zależy dlatego wrzucanie aut z taka technologią do lepszego worka premium, a z taka do gorszego to motoignorancja z resztą znów się odniosę do wspomnianego przez Ciebie TDTP. Pezota 307 nigdzie nie widzę, Alf jest kilka na krzyż za to francuskich heczbeków zatrzęsienie, chyba tak samo jak starych BMW.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dla mnie Giulietta TBi to fajny hot hatch i tyle.
    W tym natłoku konkurencji jaka jest w kategorii hothatch niestety "tylko fajny" nie wróży sukcesu. Ja mimo chęci pozostania przy marce na Julke QV się nie zdecydowałem bo lepiej leżała mi konkurencja.

    Tutaj pozwolę sobie wkleić dwa cytaty z wątku użytkownika YonasH'a, coby nikt więcej niesprawdzonych bzdur nie powielał
    Teraz możesz koledze wyżej odpowiedzieć jego własnym cytatem: "Masz sporą tendencję do naginania faktów pod swoje potrzeby"
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-07-2018 o 15:32

  10. #380
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czy to o czyms świadczy i jest jakimś wyznacznikiem? No chyba o tym, ze te z lat 90 były bardziej "premium" niż teraz
    Tak, biedy hehe tylko i wyłącznie Gdyby polacy mieli hajs to by nie męczyli starych E30 czy E36. E46 ostatni prawdziwa trójka ? Też średnio... samochód po prostu słaby. Tak naprawdę to jest E36 po dużym lifcie. Miałem E36 przez 6 lat - genialny samochód ! Mam E46 od dwóch, straszne gówno Plus tylko taki że naprawy są tanie w porównaniu do nowszej serii E9XX.

    Wykończenia wnętrza w nowych BMW ? Jak wsiadam do Golfy to nie czuję różnicy. Wszystkie plebejskie marki jak VW, Ford czy tam inny Peugeot bardzo podniosły poziom za to takie premium jak BMW czy Mercedes swoje standardy jakościowe obniżyły i jadą na marce wypracowanej przed latami i marketingu. Oczywiście to dalej świetnie prowadzące się i luksusowe samochody ale porównaj sobie E36 i Golfa Trójkę - przepaść jakościowa dzieli te dwa samochody.

    Jeszcze tak a propo elementów stylistyki które zostają w danej marce od lat to w BMW poza wspomnianymi już nerkami jest jeszcze coś takiego jak hofmeister kink czyli specjalnie ukształtowanie tylnej bocznej szyby:



    Ma to każde BMW które do tej pory wyjechało z fabryki Sprawdźcie sami
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 19-07-2018 o 18:33

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory