Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 44 z 54 PierwszyPierwszy ... 3435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #431
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Wg mnie alfa nie była i nie jest marką premium. Czy będzie? Czas pokaże. Jedynym premium jakim Alfa może się pochwalić to "sport premium" czyli osiągnięcia sportowe ('trochę" już przebrzmiałe i zapomniane) i wygląd większości z produkowanych przez siebie modeli. Niestety samo to nie decyduje o byciu premium. Nie jest bowiem sztuką zrobić samochód o dobrych osiągach czy świetnie wyglądający. Sztuką jest to wszystko połączyć, wpasować w odpowiedni segment, skierować to do odpowiednich ludzi a i dołożyć do tego jakość, o której za x lat będą krążyły legendy. Dopiero wtedy Alfo może zostanie premium. Oby tylko do tego dotrwała jako marka, czego bardzo życzę, bo jak na razie patrzę i obserwuję to szału nie robi i naprawdę gdybym chciał teraz zmieniać samochód i mógłbym sobie pozwolić na nowy to Alfa byłaby jednym z wielu a nie jedynym potencjalnym wyborem.Pzdr.

  2. #432
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    O "powygrywaniu trochę" to w kontekście Alfy niestety można pisać :-/
    Gdyby napisał to kto inny... ale Tobie po prostu nie wypada.

    Przykrywanie niemądrego wpisu innym, i to takim. Wydawałoby się, że to zdecydowanie poniżej Twojej wiedzy i poziomu.


    A że AR zniknęła ze sportu 11 lat temu to fakt.
    Ale żeby tak od razu wszystkich Alfisti do jednego worka i to z konkretną łatką... " no weś".
    A tym, co o czymś nie wiedzą wystarczy napisać ( jak o tym LM). Jak uważasz?


    Co do premium, to AR taka była, czy jest? Obecnie nie. Czy będzie? Być może.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 23-09-2018 o 16:17
    Alfa Romeo Nel Cuore

  3. #433
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Gdyby napisał to kto inny... ale Tobie po prostu nie wypada.

    Przykrywanie niemądrego wpisu innym, i to takim. Wydawałoby się, że to zdecydowanie poniżej Twojej wiedzy, i poziomu.
    Nie wiem jakie przykrywanie. Padło nieprawdziwe stwierdzenie dot. Porsche, na które jakoś nikt nie zareagował. A które uważam jest znacznie bardziej prawdziwe w odniesieniu do Alfy Romeo.

  4. #434
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kilkadziesiąt lat temu ? ja wiem że Alfisti nie śledzą niczego w motosporcie, bo nie mają czego ze wstydu - nigdzie Alfa nie istnieje, ale żeby takie bzdury o Porsche i LeMans pisać ? daleko nie szukając - w tym roku w obu klasach gdzie jeździły i Ferrari i Porsche -no niestety jednak szkopskie wozy królują (GTE PRO i GTE AM, a w generalce ... ops - Toyota...) . Można lubić, nie lubić, ale akurat tu nie ma dyskusji bo są wyniki.
    "trochę powygrywało" , dobre
    O "powygrywaniu trochę" to w kontekście Alfy niestety można pisać :-/

    Co do foto - to te same auta w innych kolorach tak ?
    LeMans to nie jest wyznacznik co "kroluje" - seria dla emerytow z F1 lub tych co sie nie zalapali do stawki. Juz czytalem wiele tekstow jak to DTM jest bardziej zaawansowany od F1 a Audi Quattro S1 najlepszym samochodem Grupy B i w ogole THE BEST NIEMIECKIM a byl de facto jednym z najgorszych konstrukcji grupy B tyle, ze pierwszym. O Porsche 919 tez cos pobakiwano ostatnio po zwyciestwie w LeMans, ze szybszy od samochodow F1.

    Druga sprawa, ze nie pisalismy o Alfie tylko o Ferrari

    niemniej jednak ustosunkowujac sie do tego - to sa takie pierdniecia. Jedni musza pracowac na swoja legende lata drudzy wystarczy, ze puszcza baka (ci drudzy maja zazwyczaj wiecej kasy)

    Jak to jest, ze latwiej przeczytac o "swietnym Audi Quattro S1" niz o faktycznie legendarnym Peugeocie 205 grupy B ?

    Ta "nieistniejaca" Alfa wlasnie moze sobie pozwolic na to aby nigdzie nie startowac (choc nie jest to prawda bo startuje w WTCR) a i tak jest blizej F1 niz Porsche zarabiajace krocie na swoich samochodach, blizej F1 byla kiedys i blizej F1 jest teraz PRZY PRODUKCJI 85 TYS. SAMOCHODOW ROCZNIE.

    Z Porsche w F1 to kojarzy mi sie sabtaz turbin KKK na Ferrari - sport po niemiecku

    Dlatego nie uwazam, ze Porsche powinno stac w jednej lini z Ferrari bo nawet mu nie dorasta do piet (ale to tylko moje zdanie).
    I napewno nie jest mi wstyd, ze jestem fanem Alfa Romeo , skoro ze zdjec wynika, ze to to samo co Porsche to chyba dobrze
    Ostatnio edytowane przez fan ; 23-09-2018 o 17:50

  5. #435
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Niezły podział. Co nie wejdę w ten temat to głosów przybywa, ale proporcje (50/50 tak/nie) są cały czas

  6. #436
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    jak na razie patrzę i obserwuję to szału nie robi i naprawdę gdybym chciał teraz zmieniać samochód i mógłbym sobie pozwolić na nowy to Alfa byłaby jednym z wielu a nie jedynym potencjalnym wyborem.Pzdr.
    Szczerze? Jeździsz jednym z najgorszych modeli, jaki kiedykolwiek Alfa wyprodukowała, a twierdzisz, że z pewnością najlepszy, jaki zrobiła w ostatnich 40 latach nie jest dla Ciebie wystarczająco dobry... Nawet nie wiem, co napisać.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #437
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Mógłbyś nieco bardziej sprecyzować swój wywód bo nieco że tak powiem nie łapie wątku. Wnioskuję...obym się mylił...że 159 jest najgorszym modelem Alfy,tak to odbieram.

  8. #438
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    159 jest najgorszym modelem Alfy,tak to odbieram.
    Ej ale 159 to wy szanujcie
    Miałem dwie i złego słowa nie powiem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #439
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jednym z najgorszych... Jest bardzo ładna, jest względnie bezawaryjna... I to chyba koniec zalet. Ma niewłaściwy napęd i nie prowadzi się wybitnie, ma kiepskie silniki, a do konkurencji w stylu BMW3 ma średni start. 156 była średnio wykonana, ale można ją było kupić z silnikiem Busso albo w wersji GTA, dostała COTY, designersko gniotła całą konkurencję i po wprowadzeniu na rynek wyglądała jakby przybyła z innej planety. 155-ka łoiła konkurencję w DTM-ie, mimo że powstała w ciemnych czasach Alfy, miała świetne silniki (2.0 8V TS i Busso - silniki legendy) i fantastycznie się prowadziła, 75 i wcześniejsze - mogły spokojnie konkurować z BMW.
    Serio - podaj mi jakiś gorszy model, wyłączając ARNĘ I ze 3 inne dziwactwa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ej ale 159 to wy szanujcie
    Miałem dwie i złego słowa nie powiem.
    Poza tym, że ciężko powiedzieć coś więcej niż "Ładnie wygląda i się nie psuje" .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #440
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    To w takim razie co powiesz o Giuliecie?

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory