Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 45 z 54 PierwszyPierwszy ... 3536373839404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #441
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jednym z najgorszych... Jest bardzo ładna, jest względnie bezawaryjna... I to chyba koniec zalet. Ma niewłaściwy napęd i nie prowadzi się wybitnie, ma kiepskie silniki, a do konkurencji w stylu BMW3 ma średni start. 156 była średnio wykonana, ale można ją było kupić z silnikiem Busso albo w wersji GTA, dostała COTY, designersko gniotła całą konkurencję i po wprowadzeniu na rynek wyglądała jakby przybyła z innej planety. 155-ka łoiła konkurencję w DTM-ie, mimo że powstała w ciemnych czasach Alfy, miała świetne silniki (2.0 8V TS i Busso - silniki legendy) i fantastycznie się prowadziła, 75 i wcześniejsze - mogły spokojnie konkurować z BMW.
    Serio - podaj mi jakiś gorszy model, wyłączając ARNĘ I ze 3 inne dziwactwa.

    - - - Updated - - -



    Poza tym, że ciężko powiedzieć coś więcej niż "Ładnie wygląda i się nie psuje" .
    Mialem wlasnie napisac, ze ARNA
    159 z grubsza miala najwieksza wade to wage. SAmo prowadzenie 159 pomimo wagi z tego co sie orientuje wypadalo bardzo dobrze ze wzgledu na wysoka sztywnosc skretna nadwozia. Trzeba tez obiektywnie powiedziec, ze Busso troche byl za duzy do GTA 147 i 156 choc w sumie mialbym to w dupie

    Teraz by sie Busso przydal

  2. #442
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    To w takim razie co powiesz o Giuliecie?
    Że pojawiając się na rynku wyróżniała w swoim segmencie, chociaż część materiałów użytych we wnętrzu woła o pomstę do nieba. Niestety, model jest tłuczony ewidentnie zbyt długo w tej formie - i mocno już odstaje nawet od Koreańczyków, a to już wstyd. Raczej za 30 lat nikt o nim nie będzie szczególnie pamiętał, jak i o drugiej Giulietcie, w przeciwieństwie do pierwszej, która jest cudowna do dzisiaj.

    Zadowolony?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #443
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    159 nigdy nie aspirowała do sportu. Była limuzyną i bardzo dobrze się w tym zakresie sprawdzała.
    Autostrada i 2.0 JTDm. Wygoda, dobre prowadzenie, oszczędność, niepowtarzalny design. Z pewnością nie sport.

    Nie porównuj jej proszę do BMW 3 bo to niesprawiedliwe

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Że pojawiając się na rynku wyróżniała w swoim segmencie, chociaż część materiałów użytych we wnętrzu woła o pomstę do nieba.
    Dobrze, że zmienili w pewnym czasie środek bo wyglądał. Hmm niekorzystnie. Materiały w środku faktycznie bardzo średnie a uchwyt do zamykania drzwi jest jednym z najczęściej używanych elementów środka a zrobili go z najbardziej trzeszczącego plastiku ever. Kto to w ogóle zatwierdził? Wszystko fajnie ale łapiesz za to i jakbyś torebkę foliową zgniatał.

    Żeby nie było uważam, że to całkiem niezły samochód miastowy. Tylko na tle konkurencji jest już dinozaurem. Baaaardzo jestem ciekawy liftu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #444
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Teraz zdecydowanie tak...ale chciałem poznać Twoje zdanie...zgadza się że BYŁA zjawiskowa ale po za tą dyskusyjną zaletą to nic więcej,o wykończeniu to szkoda nawet się rozpisywać,więc jak twierdzisz że 159 jest wybrykiem natury to Julki nawet nie można z kwalifikować...teraz jestem zadowolony

  5. #445
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Dlatego nie uwazam, ze Porsche powinno stac w jednej lini z Ferrari bo nawet mu nie dorasta do piet (ale to tylko moje zdanie).
    Pod jakim względem nie dorasta? Pomijam tu względy wyglądu bo to oczywiście rzecz subiektywna i o gustach się nie dyskutuje. Technologii? Osiągów? Wspomniane przez Ciebie 919 pobiło rekord Nurburgringu kręcąc czas 5:19 nieśmiało przypomnę, ze poprzedni rekord 6:11 nie pobity przez 35 lat również należał do Porsche W autach produkcyjnych 911 GT2 RS zajmuje 2 pozycję za najnowszym Aventadorem SJV, a pierwsze Ferrari jest dopiero na 28 miejscu. Mimo, że sam bym wolał F12 czy 812 niż nawet najbardziej wypasione Porsche to ja osobiście uważam, że jak najbardziej można stawiać te auta w jednej linii, a pisanie, ze Porsche nie dorasta do pięt Ferrari to albo zwykła motoignorancja albo fanboystwo.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-09-2018 o 20:04

  6. #446
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie jeździłem ostatnio , żadnym nowym Porsche ani Ferrari, trudno mi zająć stanowisko. Z mojego punktu widzenia to rozmowa o chmurach

    159 w swoim czasie ex aequo z Accordem zajmowały czołowe miejsca w prowadzeniu, AR mimo masy nadrabiała po pierwsze sztywnością nadwozia, po drugie wielowahaczowym zawieszeniem na obu osiach (w tamtym czasie większość producentów w tym segmencie używała układu kolumny McPhersona z przodu).

    Wyciszenie kabiny też należy do lepszych w klasie.


    Prowadzeni i komfort jest tym czego kierowcy często oczekują.

  7. #447
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    W sporcie samochodowym najważniejsze niestety są pieniądze, jeśli ich brakuje nawet najlepsze i najbardziej doświadczone firmy niewiele zrobią. Alfa wycofała się po wielkim sukcesie w DTM w latach 90-tych właśnie ze względów finansowych. Co do 159- świetnie wygląda (nawet zjawiskowo jak ktoś napisał), jest bezawaryjna, sprawia przyjemność z jazdy , to mało? Nie musi bić na głowę osiągami konkurencji- osiągi wcale nie są jakieś najgorsze, jak dla mnie nie jest to absolutnie jakiś nieudany model. Z uwagi na stosunkowo wysoką bezawaryjność, jest to nawet model przełomowy pod tym względem, sprawiający że powielacze kawałów o pozdrawianiu się alfistów biją nieaktualną pianę.

  8. #448
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pod jakim względem nie dorasta? Pomijam tu względy wyglądu bo to oczywiście rzecz subiektywna i o gustach się nie dyskutuje. Technologii? Osiągów? Wspomniane przez Ciebie 919 pobiło rekord Nurburgringu kręcąc czas 5:19 nieśmiało przypomnę, ze poprzedni rekord 6:11 nie pobity przez 35 lat również należał do Porsche W autach produkcyjnych 911 GT2 RS zajmuje 2 pozycję za najnowszym Aventadorem SJV, a pierwsze Ferrari jest dopiero na 28 miejscu. Mimo, że sam bym wolał F12 czy 812 niż nawet najbardziej wypasione Porsche to ja osobiście uważam, że jak najbardziej można stawiać te auta w jednej linii, a pisanie, ze Porsche nie dorasta do pięt Ferrari to albo zwykła motoignorancja albo fanboystwo.
    W kategorii "Open" za caloksztalt.
    Alfa Romeo Stelvio QV zrobila lepszy czas od Porsche Cayenne na Nurgburgring a jest od niego tansza i co z tego ?
    Ferrari buduje samochody w specyfikacji Formuly 1 od 50 lat, bez przerwy, w miedzy czasie wygrywajac 16xF1, 9xLeMans, sporo w serii GT (nie pamietam juz ile).
    od wielu lat w Ferrari fukncjonuje program Ferrari Corse Clienti (FXX) Ferrari rowniez zajmuje sie odbudowa swoich bolidow F1 i sprzedaza ich do klienta prywatnego (Ferrari Corse Exclussive Clienti).

    Nie uwazam, ze Porsche to jest ta sama kategoria. Porsche blizej do Alfy niz do Ferrari. Jak juz krytykujemy Alfe to Porsche tez kilka lat temu 2015 ? wrocilo do wielkiego scigania po sporej przerwie modelem LMP1 919 wlasnie i skoro brak wystepow przy Alfie na wysokim poziomie ma znaczenie to przy Porsche tym bardziej. Doskonale pamietam jak jedynym samochodem Porsche w sporcie byla klasa GT i niefabryczny jedynak 911 w ogonie kategori GT2 przez wiele sezonow. W prototypach Porsche jest od 2 lub 3 lat (nie pamietam juz). Chyba w latach 90 przestalo jezdzic w Le Mans mam racje ?
    W miedzyczasie byla era GT'ekow w ktorej wygrywalo Maserati MC12, Ferrari Maranello etc. a Porsche bylo reprezentowane przez niefabryczny 911 w kategorii GT2 zamykajac stawke przez bite nascie lat.

    A jakie programy ma Porsche dla swoich klientow pomijajac marketowy czas Nurgburgring ?

    Dlatego uwazam, ze Porsche nie jest marka takiego kalibru jak Ferrari.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ferrari_corse_clienti_02.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	54.4 KB
ID:	250732
    Ostatnio edytowane przez fan ; 23-09-2018 o 21:19

  9. #449
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    159 nigdy nie aspirowała do sportu. Była limuzyną i bardzo dobrze się w tym zakresie sprawdzała.
    Autostrada i 2.0 JTDm. Wygoda, dobre prowadzenie, oszczędność, niepowtarzalny design. Z pewnością nie sport.

    Nie porównuj jej proszę do BMW 3 bo to niesprawiedliwe
    Naturalną konkurencją Alfy jest BMW - tyle, że Giulia jest w stanie z nim konkurować, a 159 nawet nie próbowała. I nie oszukujmy się - ten samochód był projektowany z takimi samymi założeniami jak 156 i Giulia. Wygrać z BMW 3. Tylko że w tej kategorii nie miał nic do zaoferowania.

    Dobrze, że zmienili w pewnym czasie środek bo wyglądał. Hmm niekorzystnie. Materiały w środku faktycznie bardzo średnie a uchwyt do zamykania drzwi jest jednym z najczęściej używanych elementów środka a zrobili go z najbardziej trzeszczącego plastiku ever. Kto to w ogóle zatwierdził? Wszystko fajnie ale łapiesz za to i jakbyś torebkę foliową zgniatał.
    Miałem MY2010, mam MY2014, mam styczność z MY2016 - ja wielkich różnic nie widzę. I nie wiem, o co chodzi z wewnętrzną klamką - używam jej codziennie od ponad 7 lat nie widzę w niej nic złego. Główna wtopa to plastik górnej części drzwi, bo ten jest fatalny - i nie zmienił się od początku ani trochę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Teraz zdecydowanie tak...ale chciałem poznać Twoje zdanie...zgadza się że BYŁA zjawiskowa ale po za tą dyskusyjną zaletą to nic więcej,o wykończeniu to szkoda nawet się rozpisywać,więc jak twierdzisz że 159 jest wybrykiem natury to Julki nawet nie można z kwalifikować...teraz jestem zadowolony
    Alfa nigdy nie wypuściła wybitnego hatcha - Alfasud rdzewiał, Alfa 33 była wykonana z gównolitu, 145/146 i 147 nie były dużo lepsze. Na tym tle Giulietta prezentuje się naprawdę nieźle. Chociaż poczesnego miejsca w historii Alfy sobie raczej nie zapewni .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #450
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Hmmm... a pamiętacie dlaczego powstało Ferrari Dino?
    Bo Ferrari musiało obniżyć osiągi, moc i cenę modelu, żeby wejść w segment Porsche i powalczyć o ich klientów

    Oczywiście firma od tamtej pory zrobiła spory postęp, no ale powiedzmy sobie szczerze... Ferrari nigdy nie weszło w segment aut popularnych. Zawsze było ekskluzywne. Porsche weszło z Cayenne, Macanem i Panamerą na rynek, do tego ma Boxstera i Caymana. Nota benę bardzo fajne auta, ale to nie segment Ferrari. Sami sobie obniżyli prestiż tymi posunięciami, ale za to zarabiają sporo kasy. Coś za coś.

    A propos 159 - IMO bardzo fajny model ze świetnym designem. Minusem są masa i brak dobrych silników benzynowych. Ale pomimo wad to nadal bardzo fajne auto
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory