Zobacz wyniki ankiety: Czy Alfa Romeo to marka premium?

Głosujących
91. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    47 51.65%
  • Nie

    44 48.35%
Strona 48 z 54 PierwszyPierwszy ... 3839404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 535

Temat: Czy Alfa Romeo to marka premium?

  1. #471
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tzn. jakie?
    Twoje wpisy nt. mitycznej ujowości tego silnika oraz nieprawdziwe i formację na temat usterki silnika w Brerze Yonasha.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    OK - że słabsze to sam wskazałeś. Że zbiera się w nich nagar - to wiemy. Że niespecjalnie mają charakter - to też. Że nie są przesadnie ekonomiczne - również. To w czym są lepsze? No, są na łańcuchu, więc zaczną dzwonić, a nie pękną od razu jak paski w TS 16V
    I tu jest doskonały przykład, dlaczego AR nie jest marką premium. (Pomijając oczywistość, na co jednoznacznie wskazuje ankieta) To podejście do klienta i absurdalny nakaz wymiany oleju co 30k km, do którego te silniki nie zostały przystosowane. Jeśli ktoś wymieniał olej z głową to bardzo długo nie miał problemów z nagarem ani rozrządem.
    Nie znam konkurencyjnego czterocylindrowego silnika benzynowego, który brzmiałby tak fajnie jak JTS. W dodatku osiągi tego silnika wcale nie są złe, ani spalanie nie zabija.
    Wskaż jakieś silniki z wtryskiem bezpośrednim, które nie mają problemu z nagarem Twoja Giulietta też ma taki problem, zawory taplają się w nagarze. Tylko w takich silnikach turbo dużo ratuje sprawę.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    159 SW jest bardzo ładna, ale pojemność bagażnika ma 445 litrów.
    Sedan ma 405 chyba, a jak trzeba było to wózek z gondolą i graty odpowiednio spakowane się mieściły Jakbym potrzebował fury do wożenia gabarytów lub rodziny 2+3 to kupiłbym szybkie, mocne i niepozbawione wad Audi A6 C6 w kombi (Avant?) lub podobne E39/E60, bo to też idzie już za grosze wyciągnąć. Takie same skarbonki albo nawet i lepsze niż 159, chociaż to inny segment, więc porównanie z dupy.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Można porównać z C5 na hydro.
    Chcesz porównywać C5 do 159? Citroen wygra tylko w komforcie.
    Przewiozłem kiedyś kumpla w mojej obecnej (zatwardziały vaginiarz, passaty a teraz Superb II). Powiedział, że całkiem nieźle wybiera nierówności (mam fabryczne 18" oraz Eibach -30...). Czasem w komforcie przeszkadzało mu, że zsuwał się ze skórzanego fotela na zakrętach. Dopóki nie zauważył, jak to auto rewelacyjnie po nich jeździ. Tak na marginesie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #472
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Twoje wpisy nt. mitycznej ujowości tego silnika oraz nieprawdziwe i formację na temat usterki silnika w Brerze Yonasha.
    Nie wiem, o co chodzi z wpisami, natomiast w sprawie Brery Yonasha w pewnym momencie przestałem śledzić temat - wstępne rozpoznanie było takie, że winny był smok.


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    I tu jest doskonały przykład, dlaczego AR nie jest marką premium.
    Piszesz tak, jakby TSI w Audi się nie sypało... Akurat tego bym nie wiązał z byciem premium.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie znam konkurencyjnego czterocylindrowego silnika benzynowego, który brzmiałby tak fajnie jak JTS. W dodatku osiągi tego silnika wcale nie są złe, ani spalanie nie zabija.
    Zapomniałeś dodać "rzędowego" . Zawsze pisałem, że trochę za bardzo są te silniki krytykowane, ale też znowu zachwycać nie ma się czym szczególnie.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sedan ma 405 chyba, a jak trzeba było to wózek z gondolą i graty odpowiednio spakowane się mieściły Jakbym potrzebował fury do wożenia gabarytów lub rodziny 2+3 to kupiłbym szybkie, mocne i niepozbawione wad Audi A6 C6 w kombi (Avant?) lub podobne E39/E60, bo to też idzie już za grosze wyciągnąć. Takie same skarbonki albo nawet i lepsze niż 159, chociaż to inny segment, więc porównanie z dupy.
    Dlatego nie twierdzę, że to jakiś wielki problem - myślę, że każdy potencjalny nabywca sobie to wcześniej sprawdził . Ja się w Giuliettę mieszczę w 4 osoby na wakacje.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chcesz porównywać C5 do 159? Citroen wygra tylko w komforcie.
    No, bagażnikiem pewnie też . Ale to jest właśnie to - mówisz "Citroen", myślisz "komfort". I Citroen to ma (a raczej miał). Stąd porażka linii DS - bo na tym wyróżniku i komforcie przyoszczędzono. Mówisz "Alfa", myślisz "sport" - a tego sportu w 159 trochę za mało...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #473
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jak ktoś napisze, że nie lubi Passatów, to OK
    Jak to napisze na polskim forum VW to go tak pojadą jak tu z 159
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #474
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Mówisz "Alfa", myślisz "sport" - a tego sportu w 159 trochę za mało...
    159 prowadzenie ma świetne, ale do sportu się nie nadaje. Co zresztą nie jest zaskoczeniem. Dla mnie to auto rodzinne, często określane jako "z zacięciem sportowym", za czym przemawia dźwięk niektórych silników, wygląd i wspomniane prowadzenie.
    Gdy myślę Giulia, jakoś też nie myślę "sport" (no dobra, Q to szatan drogowy, ale 4 drzwi mi tu nie pasują)... Dla mnie sport to coupe.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie wiem, o co chodzi z wpisami, natomiast w sprawie Brery Yonasha w pewnym momencie przestałem śledzić temat - wstępne rozpoznanie było takie, że winny był smok.
    M.in. o tego smoka mi chodzi. Ale nie będę szukał dla Ciebie sprostowania. Warto jednak najpierw zasięgnąć wiedzy, zanim zacznie się powielać nieprawdziwe informacje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #475
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    AR 159 jest/byla najladniejsza i najstabilniejsza w klasie oraz dosc wytrzymala, a to duzo moim zdaniem
    To samo tyczy sie Brery.
    Zobacz ja wozi sie Accord, Pug czy Audi z tamtych lat. Wolalbym 159.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 24-09-2018 o 16:06

  6. #476
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Gdy myślę Giulia, jakoś też nie myślę "sport"
    Ja nawet myślałem ale jak się przekonałem o tym na własnej skórze, że nawet w Veloce nie da się wyłączyć kontroli trakcji to taki sport dziękuję. To już w 159 można było wyłączyć
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #477
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    159 prowadzenie ma świetne
    Jak na opasłą przednionapędówkę . Pewnych rzeczy nie da się ukryć.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dla mnie sport to coupe.
    A z czym Ci się kojarzy BMW M3 na przykład?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #478
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Problem w tym, że 159 to najmniej Alfa spośród wszystkich Alf od czasów Arny chyba (no i 8C, powiedzmy) - więc może dlatego Ci się tak podoba .
    Kwestia czy cos jest mniej czy bardziej alfowe to akademickie rozprawki. Ma znaczek alfy? Ma. Jak dla mnie to wyczerpuje temat. Czy 164, która bardzo mi sie podoba, tez jest w Twojej kategorii gorszych alf. Albo pierwsza Gulia, która jest raczej brzydka ale też mi się podoba? Ja nie próbuję na siłe udowodnić, że alfa jest najlepsza. Może kiedyś tak było a i to w pewnym zakresie. Teraz tez jest dobra ale tylko tyle lub aż tyle. Świat szybko pędzi naprzód. Wracając do historii alfy i motoryzacji w ogóle? Wiesz co dla mnie jest jedną z najfajniejszych rzeczy w 159, a która nawiązuje do dawnej motoryzacji? Sposób odpalania. Kluczyk a potem trzymasz starter do odpalenia silnika. To jest esencja nawet przedwojennej motoryzacji a nie bezkluczyk, dotykowe ekrany czy inne dziwne gadżety, które niczego nowego nie wnoszą ani nie są innowacyjne bo każdy samochód je ma.Pzdr.

  9. #479
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    BMW ogólnie kojarzy się z rowem lub drzewem.

  10. #480
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jak na opasłą przednionapędówkę . Pewnych rzeczy nie da się ukryć.
    Pardon, spojrzyj waść na mój avatar. Zostaje tylko, że opasła Ale dobrze wyważona.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A z czym Ci się kojarzy BMW M3 na przykład?
    Sporrrrrt
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20180924-171532.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	42.1 KB
ID:	250752
    4-litrowe turbo V8 i świetnie skonstruowane zawieszenie. Nie złaziłbym jak z dobrej czereśni.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] [159] Zawieszenie Premium
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  2. Alfa Romeo - auto (marka) dla studenta?
    Utworzone przez asghan.h w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory