Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: 156 czy 159

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    159 w środku nie wygląda niedzisiejszo jeszcze - 156 już tak i bedzie się starzeć dużo szybciej.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Może i 156 nie wygląda w środku jak współczesne samochody, ale to dla mnie akurat zaleta.
    Wersja z drewnianą kierownicą ma przepiękne wnętrze, ogólnie te zegary w tubach, obłe kształty w środku.. coś pięknego.
    Tego się już w nowych samochodach nie znajdzie i nie brałbym tego za plus współczesnych aut.

    Wszystko zależy od gustu i argument o wyglądzie wnętrza do mnie nie trafia.
    Bezpieczeństwo już prędzej

    Natomiast jeżeli autor posta posiada zadbaną 156 i ograniczone możliwości finansowe to nie wiem czy bym kupił 159..
    Różnie to bywa po zakupie samochodu. Jak się kupi trochę drożej niż te najtańsze sztuki, powiedzmy średnia cena lub wyżej, to może nie trzeba będzie pakować na starcie dużo kasy.
    (Ale to będzie już niemała kwota na zakup samochodu, porównując choćby ze 156. )
    Choć też niekoniecznie musi to tak wyglądać. Czasami się kupi, wydawałoby się, zadbany egzemplarz, a i tak kilka tyś. zł trzeba na start, jak wiadomo 159 w samym zakupie jest droższa niż 156.

    Mocno bym się zastanowił
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 03-07-2018 o 07:58

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Moze napisze banał,ale z życia wzięty:mój kolega kupił 307 sw i sprzedał 156 sedan,z powodów „rodzinnych”,ale ostatnio mi powiedział ze felgi telefony,które mu sprzedałem sobie zostawił...bo on jeszcze alfę kupi...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jak masz sprawdzoną i doinwestowaną 156, to nie warto się pakować w coś, gdzie nie wiesz co i za ile będziesz musiał naprawiać. Pakiety startowe bywają w wysokości kilku i kilkunastu tysięcy, różnice między autami nie są duże.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Może i 156 nie wygląda w środku jak współczesne samochody, ale to dla mnie akurat zaleta.
    Wersja z drewnianą kierownicą ma przepiękne wnętrze, ogólnie te zegary w tubach, obłe kształty w środku.. coś pięknego.
    Tego się już w nowych samochodach nie znajdzie i nie brałbym tego za plus współczesnych aut.

    Wszystko zależy od gustu i argument o wyglądzie wnętrza do mnie nie trafia.
    Bezpieczeństwo już prędzej

    Natomiast jeżeli autor posta posiada zadbaną 156 i ograniczone możliwości finansowe to nie wiem czy bym kupił 159..
    Różnie to bywa po zakupie samochodu. Jak się kupi trochę drożej niż te najtańsze sztuki, powiedzmy średnia cena lub wyżej, to może nie trzeba będzie pakować na starcie dużo kasy.
    (Ale to będzie już niemała kwota na zakup samochodu, porównując choćby ze 156. )
    Choć też niekoniecznie musi to tak wyglądać. Czasami się kupi, wydawałoby się, zadbany egzemplarz, a i tak kilka tyś. zł trzeba na start, jak wiadomo 159 w samym zakupie jest droższa niż 156.

    Mocno bym się zastanowił
    Dokładnie tak jak mówisz, kupilem 2 lata temu ,,doinwestowana,, za troszke wieksze pieniadze niż wychodziła srednia wartosc rynkowa 156, i w ciagu tych dwoch lat dolozylem blisko 7 tys tylko od strony mechanicznej i nie liczac serwisow filtrowo -klimatyzacyjnych. Wniosek taki ze cena auta nie jest zadnym wspolczynnkiem ktorym trzeba sie sugerowac bo nawet zadbany egzemplarz(drozszy rynkowo) moze za dzien lub miesiac wymagac z racji przebiegu doinwestiwania.
    Na ta chwile trzymam jeszcze alfe, wyjazd wakacyjny szykuje sie na polowe sierpnia i zobaczymy jak auto sie sprawi w podróży wakacyjnej z kompletem na pokladzie plus pies
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek723 ; 03-07-2018 o 17:47

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jak masz sprawdzoną i doinwestowaną 156, to nie warto się pakować w coś, gdzie nie wiesz co i za ile będziesz musiał naprawiać. Pakiety startowe bywają w wysokości kilku i kilkunastu tysięcy, różnice między autami nie są duże.
    Idąc tym tropem myślenia, do konca zycia będzie musiał jeździć 156, bo kupno innej używanej Alfy to ryzyko.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Idąc tym tropem myślenia, do konca zycia będzie musiał jeździć 156, bo kupno innej używanej Alfy to ryzyko.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    W wątku jest mowa o 156 i 159, i tych modeli to dotyczy.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Idąc tym tropem myślenia, do konca zycia będzie musiał jeździć 156, bo kupno innej używanej Alfy to ryzyko.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Rzeczywiście można tak interpretować słowa kolegi [MENTION=71461]alfist[/MENTION]. Jednak wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji się aktualnie człowiek znajduje. Jeżeli dość świeżo ( powiedzmy te ostatnie 2 lata ) wsadziło się w samochód 7 tyś. i auto jest sprawne, nie ma do niego większych zastrzeżeń oraz możliwości finansowe na ten moment nie są zbyt duże to kupienie nowego samochodu, z wyższej półki cenowej, gdzie tzw. "pakiet startowy" może wynieść dodatkowe kilka tyś zł (które może zrównać się z ceną sprzedaży starego auta) może nie mieć większego sensu.
    Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy jest się nastawionym na zakup nowego i sprzedaż starego samochodu i powiedzmy odkłada się pieniądze od jakiegoś czasu ( przy szczęściu braku konieczności pakowania pieniędzy w obecny samochód). Wtedy inwestycje na start już nie są tak straszne i powinny być wkalkulowane w zakup.
    Tak mi się przynajmniej wydaje.

    Ze względów ekonomicznych mocno bym się zastanowił nad takim ruchem w tym przypadku. Co do innych kryteriów to przeżyłem wyjazd wakacyjny 5 osobową rodziną w 156 i nie było źle pod względem przestrzeni. Z tego co słyszałem, bo nie miałem okazji testować tak 159, w 159 nie ma dużo więcej miejsca.
    Co do bezpieczeństwa to 159 jako nowsza konstrukcja pewnie będzie bardziej bezpieczna. No ale do tego wszystkiego dochodzą finanse, a tego się często nie przeskoczy.
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 03-07-2018 o 22:35

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No właśnie, pytanie czy różnica miedzy tymi dwoma modelami jest warta takiego pakietu startowego. Jeśli pakiet miałby wynosić kilka- bliżej kilkunastu tysięcy zł, to moim zdaniem taka zamiana nie jest tego warta. Ale każdy ma oczywiście swoje zdanie i swoje kryteria, pamiętajmy że rozmawiamy przecież o Alfie Romeo

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Dziekuje wszysykim za odp i swoje opinie , o gustach sie nie dyskutuje oba auta są bardzo ładne i mają to cos co przyciąga oko, na korzyść 159 przemawia nowsza konstrukcja a co za tym idzie większe bezpieczeństwo. Nie mając 156 , i rozważając zakup pomiędzy tymi dwoma autami wtedy byc moze wybrałbym 159 ze wzgledu na technologie auta, ale na obecną chwilę mając 156 nie zdecyduje sie zamienic auta dla tych kilku dodatkowych litrów zaladunku. Nie wiem dlaczego ale nie siedzialem jeszcze w 159 i stąd wyszło moje pytanie do forumowiczow. Swoją drogą żadna technologia nie pomoże kiedy w głowie nie ma rozsądku i to ,,to" powinno być naszym głównym wyznacznikiem bezpieczeństwa.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory