Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: 156 czy 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie 156 czy 159

    Witam , pytanie kieruje do kolegów ktorzy mają jakieś doswiadczenie z obydwoma modelami i mogą na tej podstawie wystawić obiektywną ocenę. Posiadajac model 156 SW 2,4JTD 20 V z 2005 roku warto jest pchać sie w model 159 . W aucie jezdzi komplet dwie osoby dorosle plus troje dzieciaków . Czy komfort , utrzymanie auta , przestrzeń jest na tyle większy ze warto zmienić mocno doinwestowana 156 na 159. Uprzedze od razu że nie jest moim zadaniem wywyzszyc lepszosc modelu jednego nad drugim , tylko dowiedzieć sie który model jest przyjazniejszy dla rodziny 5 osobowej ze średnią półką zarobkową.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 156 1,8 TS była, AR 159 SW 2,0JTDm ti była,Stelvio B-Tech 280KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Nie zmieniać bo 159 jest ciasna moim zdaniem. Miałem 156 z 98roku ale byłem jeszcze kawalerem i miejsca było aż nadto. Teraz z żoną i dwiema córkami 6 i 3 lata wyjazd na tydzień jest wyzwaniem pod względem pomieszczenia wszystkich bagaży.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Zmieniaj, w 159 masz więcej miejsca w kabinie i w bagażniku i dodatkowo składaną tylna kanapę.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek723 Zobacz post
    Witam , pytanie kieruje do kolegów ktorzy mają jakieś doswiadczenie z obydwoma modelami i mogą na tej podstawie wystawić obiektywną ocenę. Posiadajac model 156 SW 2,4JTD 20 V z 2005 roku warto jest pchać sie w model 159 . W aucie jezdzi komplet dwie osoby dorosle plus troje dzieciaków . Czy komfort , utrzymanie auta , przestrzeń jest na tyle większy ze warto zmienić mocno doinwestowana 156 na 159. Uprzedze od razu że nie jest moim zadaniem wywyzszyc lepszosc modelu jednego nad drugim , tylko dowiedzieć sie który model jest przyjazniejszy dla rodziny 5 osobowej ze średnią półką zarobkową.
    Ja miałem 156FL sedana (140KM) 3 lata i 159 SW. (150KM+ chip) 4 lata. Moje zdanie:

    Na korzyść 159:
    1. Wyciszenie
    2. Materiały
    3. Standardowe audio o niebo lepsze od standardu w 156.
    4. Wydajniejsza klima
    5. "Lepsza na autostrady".

    Miejsca nie porównuje ze względu na sedana vs kombi.

    Na korzyść 156
    1. Moim zdaniem lepiej się nią jeździlo w zakrętach. Czuć że auto bylo lżejsze.
    2. W moim przypadku mniejsze koszty, ale to niestety loteria. Jeśli kupisz dobra 159 to raczej nie powinno być gorzej.

    Teraz koszty:
    Przez 3 lata na serwis 156 wydałem ok 3.5k. (bez opon, robilem oczywiscie tylko zawieszenie + oleje i filtry + rozrzad kompletny, klocki).
    Przez 4 lata na serwis 159 wydałem ok 9k. (kolektor, turbina, rozrzad, sprzeglo + dwumas, alternator, 2 wahacze dolne i jeden gorny, klocki + tarcze przod + 4 wymiany oleju i 2 filtrów.)

    Dodam jeszcze ze tata potem jeździł ta 156, zrobił nią bez większych problemów przebieg do 190k, wymieniał z tego co wiem klocki i tarcze oraz rozrząd, oraz oleje.
    156 kupiłem z przebiegiem 75 kkm jeździłem do 110kkm (watpie zeby byl nie przekrecony, wiec realnie bylo ok 120 kkm, tym bardziej ze auto sprowadzane), 159 kupilem z przebiegiem 115 kkm (raczej oryginalny przebieg, kupione w Polsce) teraz jest 175 kkm,

    Ja bym brał 159 bo czuć lepsza jakość i w codziennym użytkowaniu lepiej się jeździ, ale jak sam widzisz, koszt 159 był większy, tyle ze to żadna reguła, możesz kupić auto do którego nie będziesz musiał dołożyć tyle co ja . Powiem tylko, że 159 pochłonęła najwięcej kasy przez pierwsze 3 lata. Po zrobieniu wymienionych wyżej rzeczy nie miałem więcej problemów. Teraz odzywa się turbo, i wahacz dolny prawy, tyle że zastanawiam się jeszcze czy naprawiać te elementy przed sprzedażą, ponieważ auto wisi na olx.
    Ostatnio edytowane przez Alfoholik ; 27-06-2018 o 11:51

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Zmieniaj, w 159 masz więcej miejsca w kabinie i w bagażniku i dodatkowo składaną tylna kanapę.
    W 156 SW kanapa tez sie składa.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli masz auto, którego jesteś pewny, to nie zmieniaj. Do zadbanej 159 będziesz musiał dołożyć, a często jeszcze trzeba usunąć typowe bolączki, których 159 ma dość sporo jak się trafi "typowy" egzemplarz. 2.4 w 159 nie jest już taki niezajebywalny.
    Różnica w miejscu wewnątrz będzie pewnie symboliczna.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    226

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o składanie kanapy - to w 159 SW jest obarczona sporą wadą : kładą się tylko oparcia , tworząc spory schodek, podczas gdy 156 masz płaską podłogę .
    Bagażnik w 156 jest za to w normalnym położeniu znacznie mniejszy.
    Ilość miejsca w kabinie zarówno z przodu jak z tyłu jest nieznacznie większa w 159.
    Części do 159 są droższe, ale ceny nie zabijają . Jest dużo więcej elektroniki , stąd prawdopodobieństwo trafienia jest też odpowiednio wyższe.
    Mając teraz 156 2,4 - rozglądaj się raczej za 159 też z takim silnikiem , bo ma w zależności od wersji 200 , albo 210 KM , za to auto waży blisko 400kg więcej.
    Co do prowadzenia - o komforcie niewiele ci powiem, bo 156 miałem obniżoną , a po zakupie 159 - pierwsze co zrobiłem , to zmieniłem sprężyny na niższe, natomiast nie zgodzę się z opinią że 156 lepiej zachowuje się w zakrętach. Być może dlatego , że mam Q4 ...
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    159 jest znacznie bezpieczniejsza - bardziej nowoczesna konstrukcja budy, sztywność, młodsza blacha itd. Samo to dla dzieciaków już powinno dać odpowiedź.

    Ale jedno i drugie z 3ką z tyłu to niezłe wyzwanie logistoczno za- i wy- ładunkowe. Po co męczyć dzieci, jest sporo pełnowymiarowych kombi, czy minivanów gdzie nie będą z obrzydzeniem podróży wspominać ze wzgl na ciasnotę i że nie mogły zabrać rowerków, hulajnog, desek, piesków czy klatek z kanarkami itp. Ale jak wybór z jakichś powodów tylko między tymi dwoma to 159sw ma znacznie większy bagażnik jednak.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    159 jest znacznie bezpieczniejsza - bardziej nowoczesna konstrukcja budy, sztywność, młodsza blacha itd. Samo to dla dzieciaków już powinno dać odpowiedź.

    Ale jedno i drugie z 3ką z tyłu to niezłe wyzwanie logistoczno za- i wy- ładunkowe. Po co męczyć dzieci, jest sporo pełnowymiarowych kombi, czy minivanów gdzie nie będą z obrzydzeniem podróży wspominać ze wzgl na ciasnotę i że nie mogły zabrać rowerków, hulajnog, desek, piesków czy klatek z kanarkami itp. Ale jak wybór z jakichś powodów tylko między tymi dwoma to 159sw ma znacznie większy bagażnik jednak.

    Ale wtedy musiałbym rozstać sie z Alfa na ladnych parenascie lat stąd moje pytanie odnosnie komfortu pasazerow w 159. Co do innych kombi nie bralem pod uwage, jezeli 156 nie bedzie spelniala swojej roli ,,zaladunkowej,, a 159 drastycznje tego poziomu nie zmienia to niestety na kilka najblizszych lat wyborem bedzie bezduszny van. Dziekuje wszystkim za odp.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Masz rodzinę, więc moim zdaniem wystarczy jeden podstawowy argument, który przemawia za wyborem 159: bezpieczeństwo.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory