Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Motolampy Ostroróg - oszuści!!!

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chyba się komuś ta lampę za długo przytrzymało w piekarniku przed rozklejeniem.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Porządna firma nie powinna czegoś takiego wydać klientowi a już tym bardziej wziąć pieniędzy. Lampy nie zostały naprawione tylko zniszczone. Zakład powinien we własnym zakresie kupić inny komplet i go zregenerować bez wiedzy klienta lub ew. go o tym poinformować.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    To nie jest do końca tak, że szukałem najtańszej firmy, za regeneracje lamp zapłaciłem 640zł, więc wcale mało to nie jest i są firmy gdzie zrobił bym to taniej. Zachęciła mnie początkowa postawa Pana, z którym rozmawiałem o naprawie lamp. Podczas rozmowy było wszystko pięknie i ładnie, wszystko dało się zrobić, problem zaczął się gdy lampy zostały już do Nich dostarczone, nagle okazało się, że to co miało być wymienione zostanie tylko sklejone ponieważ pan rzekomo zrozumiał, że uszkodzony został regulator o którym nawet nie wspomniałem.
    Złapał klienta i już więcej nic go nie obchodziło. Ostatecznie popękane elementy zostały wymienione jednak na również popękane i prawdopodobnie nie z tych lamp co widać na zdjęciu gdzie poza lampę wystaje odbłyśnik. Pierwszy telefon zaraz po odebraniu paczki został odebrany, pan poprosił żebym zadzwonił dnia następnego ponieważ teraz odbiera dzieci, oczywiście do dnia dzisiejszego telefony nie są już odbierane.
    Lampy nie zostały naprawione jednocześnie zostały jeszcze bardziej uszkodzone. W tym momencie Alfa stoi w garażu ponieważ nie mam lamp które mógł bym założyć.
    Napisałem ten post ponieważ chciałem Was ostrzec przed tymi oszustami, jednocześnie chciałem uzyskać porady co mógł bym jeszcze w tej sytuacji zrobić.
    Podczas odbioru paczki kurier sporządził protokół szkody, poinformował mnie przy tym, że paczkę w tym momencie powinna odebrać firma, która wykonywała usługę. Wysłałem do firmy pismo reklamacyjne załączając protokół szkody oraz zdjęcia sprzed naprawy (wykonane przez Państwa w dniu przyjęcia lamp) oraz podczas odbioru paczki. Wszystkie te dokumenty wysłałem na maila, próbowałem skontaktować się telefonicznie jednak telefony są niedobierane. Nie dostałem żadnej odpowiedzi więc postanowiłem wszystkie te dokumenty wysłać listem poleconym. List został odebrany już prawie tydzień temu jednak znów nie mam żadnej odpowiedzi.
    Firma ewidentnie widzi, że wykonali usługę za którą wzięli pieniądze źle przy czym uszkodzili również lampy, unikając konfrontacji ze mną, pewnie mają nadzieję, że dam sobie spokój i będą mieli czysty zysk.
    Ostatnio edytowane przez Cellencer ; 10-09-2018 o 06:49

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    wg przepisów jak nie odpowiedzą na reklamacje w ciągu 30 dni tzn , że uznają ją w całości

    to tyle względem prawa - a pewnie liczą na to , że klient odpuści bo to "tylko kilka stów" ...

    nie odpuszczaj !








  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    wg przepisów jak nie odpowiedzą na reklamacje w ciągu 30 dni tzn , że uznają ją w całości

    to tyle względem prawa - a pewnie liczą na to , że klient odpuści bo to "tylko kilka stów" ...

    nie odpuszczaj !
    Nie mam zamiaru odpuszczać.
    Chcę zakupić lampy abym mógł poruszać się Alfą, więc jeżeli ktokolwiek ma na sprzedaż xenon L+P do Alfy 159 bardzo proszę o kontakt.
    Nie mogę pozwolić sobie na tak długi czas oczekiwania, dlatego też chcę zakupić lampy, w międzyczasie dochodząc swoich praw od "pseudo firmy" Motolampy.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ciężko uwierzyć że mogli takie "coś" odesłać . Nawet jeśli coś poszło nie tak to inaczej się takie sprawy załatwia. Trzeba im dać nauczkę bo najwidoczniej nikt do tej pory się swoich praw nie domagał . Jedno tylko pytanie mi się ciśnie, dlaczego tego nie dałeś do zrobienia koledze z forum? np marek230482 od lat się tym zajmuje i nie słyszałem by ktokolwiek nie był zadowolony z jego usług. Szkoda tych lamp tym bardziej że tanie nie są.... Fallusom nie odpuszczaj bo na to liczą
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 11-09-2018 o 22:56

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Cellencer
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ciężko uwierzyć że mogli takie "coś" odesłać . Nawet jeśli coś poszło nie tak to inaczej się takie sprawy załatwia. Trzeba im dać nauczkę bo najwidoczniej nikt do tej pory się swoich praw nie domagał . Jedno tylko pytanie mi się ciśnie, dlaczego tego nie dałeś do zrobienia koledze z forum? np marek230482 od lat się tym zajmuje i nie słyszałem by ktokolwiek nie był zadowolony z jego usług. Szkoda tych lamp tym bardziej że tanie nie są.... Fallusom nie odpuszczaj bo na to liczą
    Szukałem na forum osoby, która mogła by się tym zająć, kilka odpisało mi że w tym momencie nie dadzą rady, na kolegę marek230482 niestety nie trafiłem.
    Była jedna opinia na forum o tym serwisie i była ona dobra, dlatego postanowiłem im zaufać i to był mój największy błąd...
    Mija już 13 dni od kiedy zgłosiłem problem i od tego momentu nie mam z tą "firmą" żadnego kontaktu, telefony są nieodbierane, listy polecone olewane, sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie, ponieważ koszt zakupu sprawnych lamp jest spory, szkoda, myślałem, że uda się to załatwić polubownie, jednak "firma" chyba tylko i wyłącznie czerpie zysk z źle wykonanych usług, gdzie klienci po braku kontaktu odpuszczają...
    Prawo Polskie niestety sprzyja takim oszustom...

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jedź z nimi na ostro i się wcale nie przejmuj. I doradzę Ci jedno - jak już podejmiesz kroki prawne to na 90% oni się wtedy odezwą - nie odbieraj. Takie typki jak im się grunt pod nogami pali nagle sobie przypominają i wydzwaniają żeby załatwić sprawę po cichu, nie daj się wkręcić w coś takiego.
    Zobacz jakie masz możliwości teraz i po prostu działaj, w międzyczasie kup i zamontuj lampy tylko koniecznie z paragonem/FV - odzyskasz tą kasę później od nich, czy to po dobroci czy w sądzie.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie wiem, jak Ty szukałeś sposobu na ich regenerację itd ale nie dość, że cena z kosmosu (czasem można za tyle całą lampę w dobrym stanie kupić) to jeszcze wystarczyło poczytać ich opinie na google. 16 opinii z czego większość fatalnych oraz średnia 3,0 to raczej słabe prognozy.

    Jak chcesz to ja mam chyba 2 lampy do 159 z Xenonem a już na 100% mam oryginalne mechanizmy z odbłyśnikiem. Dodam tylko, że odbłyśnik/mechanizm jest taki sam w lewej, jak i w prawej.

    Na Twoim miejscu rządał bym lampy sprawnej z oryginalnym wnętrzem a tą im zostaw. Kwota podlega już pod przestępstwo ale swoich racji musisz dochodzić w sądzie na drodze cywilnej. Do tego musisz mieć też opinię rzeczoznawcy. Lepiej dla nich i szybciej dla Ciebie będzie się dogadać bez sądu. Ale możesz ich uświadomić, że skoro są firmą i oferują usługę to mogą z tego powodu mieć konkretne konsekwencje. Cokolwiek z nimi jednak ustalasz lub wysyłasz, rób to tylko poprzez SMS'y lub mail'e.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-09-2018 o 08:08

Podobne wątki

  1. Oszuści!!! - ostrzega bezwypadkowe.net
    Utworzone przez Tfaruk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 12:42
  2. Oszuści
    Utworzone przez CARENZO w dziale Części
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 17:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory