Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Zatarty Silnik w 159 co robic? Niez*ayebywalne 2,4...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm TI
    Postów
    56

    Domyślnie Zatarty Silnik w 159 co robic? Niez*ayebywalne 2,4...

    Witam wszystkich,


    wczoraj w mojej jakze ukochanej Alfie zatarlem silnik na trasie. Od poczatku wrzesnia auto sprawialo problemy, padla turbina, zostala zregenrowana i wskutek blednego montazu zostala zatarla. Przedczoraj odebralem auto z naprawy tej felernej turbiny, niby wszystko ok. Pojechalem do Niemiec i przy norymberdze silnik wyzional ducha. Zatarl sie na tlokach, sadzac po objawach. Jechalem okolo 130-140, a tu nagle komunikat, ze za wysoka temperatura, za niskie cisnienie oleju i silnik zgasl. Nie udalo sie go odpalic. Podejrzewam, ze pompa oleju nie wyrabiala. Co radzicie mi w tej sytuacji zrobic? Auto ogolnie w bardzo dobrym stanie technicznym. 1000 km przed zdarzeniem wymienione zostalo sporo rzeczy na oryginalnych czesciach: Rozrzad, kolo pasowe, wszystkie filtry, paski napedzajace osprzet, zregenerowany dpf, zregenerowane turbo, wymienione wszystkie plyny w samochodzie.

    Auto to 159 z 2007 roku, 210 Koni, oryginalne 171 nalotu, Wersja Ti z bogatym wyposazeniem, bardzo zadbane. Dbalem o nie bardzioej niz o wlasna kobiete.... Auto nie bite.

    Jesli chcialbym to sprzedac, to ile moglbym za nie wolac? Ile orientacyjnie wyszla by przekladka silnika?

    Wiem, ze jesli zdecyduje sie na naprawe, to beda to spore koszty, a z drugiej storny nie wiem, czy chce jeszcze wlochami jezdzic Autem zrobilem 70 tysiecy, ale jak widac, jak cos dupnie, to mozna tylko plakac i zalamywac rece...

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Th3Alfisti Zobacz post
    Witam wszystkich,


    wczoraj w mojej jakze ukochanej Alfie zatarlem silnik na trasie. Od poczatku wrzesnia auto sprawialo problemy, padla turbina, zostala zregenrowana i wskutek blednego montazu zostala zatarla. Przedczoraj odebralem auto z naprawy tej felernej turbiny, niby wszystko ok. Pojechalem do Niemiec i przy norymberdze silnik wyzional ducha. Zatarl sie na tlokach, sadzac po objawach. Jechalem okolo 130-140, a tu nagle komunikat, ze za wysoka temperatura, za niskie cisnienie oleju i silnik zgasl. Nie udalo sie go odpalic. Podejrzewam, ze pompa oleju nie wyrabiala. Co radzicie mi w tej sytuacji zrobic? Auto ogolnie w bardzo dobrym stanie technicznym. 1000 km przed zdarzeniem wymienione zostalo sporo rzeczy na oryginalnych czesciach: Rozrzad, kolo pasowe, wszystkie filtry, paski napedzajace osprzet, zregenerowany dpf, zregenerowane turbo, wymienione wszystkie plyny w samochodzie.

    Auto to 159 z 2007 roku, 210 Koni, oryginalne 171 nalotu, Wersja Ti z bogatym wyposazeniem, bardzo zadbane. Dbalem o nie bardzioej niz o wlasna kobiete.... Auto nie bite.

    Jesli chcialbym to sprzedac, to ile moglbym za nie wolac? Ile orientacyjnie wyszla by przekladka silnika?

    Wiem, ze jesli zdecyduje sie na naprawe, to beda to spore koszty, a z drugiej storny nie wiem, czy chce jeszcze wlochami jezdzic Autem zrobilem 70 tysiecy, ale jak widac, jak cos dupnie, to mozna tylko plakac i zalamywac rece...

    Pozdrawiam!
    Dyszkę byż może dostał ale moim zdaniem najlepiej przełożyć silnik skoro samochód jest dobry i doinwestowany. Ewentualnie na coś byś chciał zmieniać ? Tańsze, droższe ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Th3Alfisti Zobacz post
    Witam wszystkich,


    wczoraj w mojej jakze ukochanej Alfie zatarlem silnik na trasie. Od poczatku wrzesnia auto sprawialo problemy, padla turbina, zostala zregenrowana i wskutek blednego montazu zostala zatarla. Przedczoraj odebralem auto z naprawy tej felernej turbiny, niby wszystko ok. Pojechalem do Niemiec i przy norymberdze silnik wyzional ducha. Zatarl sie na tlokach, sadzac po objawach. Jechalem okolo 130-140, a tu nagle komunikat, ze za wysoka temperatura, za niskie cisnienie oleju i silnik zgasl. Nie udalo sie go odpalic. Podejrzewam, ze pompa oleju nie wyrabiala. Co radzicie mi w tej sytuacji zrobic? Auto ogolnie w bardzo dobrym stanie technicznym. 1000 km przed zdarzeniem wymienione zostalo sporo rzeczy na oryginalnych czesciach: Rozrzad, kolo pasowe, wszystkie filtry, paski napedzajace osprzet, zregenerowany dpf, zregenerowane turbo, wymienione wszystkie plyny w samochodzie.

    Auto to 159 z 2007 roku, 210 Koni, oryginalne 171 nalotu, Wersja Ti z bogatym wyposazeniem, bardzo zadbane. Dbalem o nie bardzioej niz o wlasna kobiete.... Auto nie bite.

    Jesli chcialbym to sprzedac, to ile moglbym za nie wolac? Ile orientacyjnie wyszla by przekladka silnika?

    Wiem, ze jesli zdecyduje sie na naprawe, to beda to spore koszty, a z drugiej storny nie wiem, czy chce jeszcze wlochami jezdzic Autem zrobilem 70 tysiecy, ale jak widac, jak cos dupnie, to mozna tylko plakac i zalamywac rece...

    Pozdrawiam!
    Dyszkę byż może dostał ale moim zdaniem najlepiej przełożyć silnik skoro samochód jest dobry i doinwestowany. Ewentualnie na coś byś chciał zmieniać ? Tańsze, droższe ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm TI
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dyche, to troche malo, biorac pod uwage, ze cena rynkowa to okolo 28-30 tysiecy obecnie. Mysle, ze na Hatchbacka, ale nie wiem dokladnie co. Wlochami jezdze juz od 2012, ale to co sie teraz odyebao to normalnie jakas masakra. Remont na pewno nie oplacalny, a przekladka to najlepsza opcja. Tylko ze kosty pewnie siegna z 10 tysiecy. Silnik z tego co pytalem u goscia, ktory rozbiera 159 i brery z Anglii to koszt 3900 za silnik ze 150 tys. Oczywiscie chodzi o sam goly slupek z glowica, osprzet trzeba by wtedy caly moj przelozyc. Do tego trzeba by zmieniac dwumase, bo juz jej czas sie bedzie konczyl, oprocz dwumasy, dochodzi jeszcze koszt sprawdzenia i/lub regeneracji wtryskiwaczy. Nie wiem czy mam sile, po tych akcjach z turbina. Chcialbym to juz miec z glowy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Th3Alfisti Zobacz post
    Dyche, to troche malo, biorac pod uwage, ze cena rynkowa to okolo 28-30 tysiecy obecnie. Mysle, ze na Hatchbacka, ale nie wiem dokladnie co. Wlochami jezdze juz od 2012, ale to co sie teraz odyebao to normalnie jakas masakra. Remont na pewno nie oplacalny, a przekladka to najlepsza opcja. Tylko ze kosty pewnie siegna z 10 tysiecy. Silnik z tego co pytalem u goscia, ktory rozbiera 159 i brery z Anglii to koszt 3900 za silnik ze 150 tys. Oczywiscie chodzi o sam goly slupek z glowica, osprzet trzeba by wtedy caly moj przelozyc. Do tego trzeba by zmieniac dwumase, bo juz jej czas sie bedzie konczyl, oprocz dwumasy, dochodzi jeszcze koszt sprawdzenia i/lub regeneracji wtryskiwaczy. Nie wiem czy mam sile, po tych akcjach z turbina. Chcialbym to juz miec z glowy.
    Więcej dać może tylko jakiś Alfaholik który sam sobie to ogarnie, handlarz to pewnie nawet dyszki nie będzie chciał dać. Nie masz AC ? To by trochę zmniejszyło koszty.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm TI
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Więcej dać może tylko jakiś Alfaholik który sam sobie to ogarnie, handlarz to pewnie nawet dyszki nie będzie chciał dać. Nie masz AC ? To by trochę zmniejszyło koszty.
    Niestety nie mam ac, auto jest zarejestrowane w DE

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Więcej dać może tylko jakiś Alfaholik który sam sobie to ogarnie, handlarz to pewnie nawet dyszki nie będzie chciał dać. Nie masz AC ? To by trochę zmniejszyło koszty.
    W jaki sposób AC zmniejszy koszty naprawy zatartego silnika?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Miałeś jak na widelcu ,że coś jest nie tak z ciśnieniem oleju czytaj. zatarta turbina
    Pewnie uszczelka na smoku za 56 zł stwardniała.
    Szczerze to bym naprawiał.
    I tak trzeba wyjąć silnik po rozebraniu będzie jasne co dokładnie się stało.
    Nawet jak wymienisz silnik to jest szansa odsprzedać stary silnik w częściach np. głowica. itd.A to powinno trochę zmniejszyć koszty naprawy
    AC to tylko pożar.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm TI
    Postów
    56

    Domyślnie

    Niby tak, auto bylo na prawde zajebiste i dawalo sporo frajdy z jazdy. Ma ktos namiary na jakis warsztat, ktory bylby w stanie mi to ogarnac w dolnoslaskiem? NIe wiem ile mnie laweta wyjdzie, bo auto stoi jakies 300 km od granicy, ale nie chce sie tez z nim pchac gdzies dalej, bo to sa jeszcze wieksze koszta. Myslalem, zeby mi to ktos we Wrocku zrobil. Jest tam ktos, kto sie we wloszczznie specjalizuje?

    dzieki i pozdrawiam!

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    W jaki sposób AC zmniejszy koszty naprawy zatartego silnika?
    Tak samo jak OC sprawcy.

Podobne wątki

  1. 2.0 JTS zatarty silnik - sprzedać czy wymienić?
    Utworzone przez Szyszol w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 20:38
  2. [159] Silnik zatarty?
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 21:31
  3. [2.4] silnik ani drgnie. Zatarty?
    Utworzone przez apocaer w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 03:36
  4. Zatarty silnik
    Utworzone przez zbaku7 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 17:02
  5. JTS - zatarty silnik.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory