Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 141

Temat: Alfa Romeo 159 czy może być kiedyś klasykiem

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Tak, to chyba ten potem porównali to z nowym BMW, tak samo dali monetę, odpalili i gdzieś ta ja wystrzeliło na bok

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    W tej sytuacji to moja 146 1.4TS już jest klasykiem:

    https://www.youtube.com/watch?v=lzjfVZQRiTI

    Z racji tego, ze nie ma 12 garów z oczywistych powodów pominąłem test przy odpalaniu i gazowaniu

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar Mercek
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm automat
    Postów
    63

    Domyślnie

    Panowie odbiegacie od tematu. ) Zakładając temat miałem na myśli sytuację jak z filmu he he, za jakieś 20 lat jeżdżą po mieście nowe wozidła, a tu nagle pojawia się ona, czarna piękność sześciooka. No kto nie spojrzy na nią? )

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    czasami się zobaczy jakiegoś starego rupiecia na ulicy, klasyka rzadziej
    problem jest jeszcze jeden - klasyki i youngtimery w dzisiejszych czasach nie są napakowane komputerami, czujnikami...
    jeżdżące 159 za 20 lat będzie oznaczało dużą determinację właściciela
    ...

  5. #85
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wbrew pozorom może za 20 lat będzie bezpieczniej jeździć klasykiem (w rozumieniu wozu, których mało - więc i części mało/brak - łapią się Alfy, Porsche pewnie wciąż będzie mogło zrobić co klient zechce dokupić). Z powodu właśnie czujników i autonomii aut. Mi się to marzy, ludzie są zawodni ogromnie, najprostsze sytuacje zagapienia się kierowcy z tyłu - i tyłka klasyka nie ma, skrócony. I już nie jest niebity. Kto rozsądny wyciągnie cenne, rzadkie auto na drogi publiczne gdzie ciemny lud wali do galerii handlowych jak barany tłukąc jeden wóz za drugim, czy za pracą żeby na zdolność kredytową zarobić. A trzymać dla patrzenia ? no można, ale lepiej chyba wykorzystać (i porzucić lub nie, ale korzystać) .

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    w Krakowie jeździ po drogach (nie na lawecie) oryginalny Gullwing wartości 8Mzł, w okolicach Łodzi spotkasz Adenauera Landauette z nr nadwozia 001 za którego oferowano blisko 7Mzł
    jeżdżą i drogie
    ...

  7. #87
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jeżdżą na codzień latami ? wątpię. "jeździ" to bardzo szerokie pojęcie. Że raz w tygodniu czy wręcz miesiącu przejedzie , to niby "jeździ". Ale sens użytkowania fajnego wozu, to jego ciągłe użytkowanie, upał , plucha ,sól, mróz. Dopeiro wtedy można go jako tako poznać. To tak, jak się powszechnie spotyka w opowieściach "ten to tym i tym po torach _jeździ_ " . A w rzeczywistości to 1-2 wypady w roku (a tych lat jedno ) na imprezy z 6cioma przejazdami raptem. Takie jeżdżenia to nie jeżdżenia. Przed laaaty spotkałem się z wywiadem użytkownika Alfy SZ czy RZ, odnośnie "jeżdżenia" - generalnie auto stoi, bo pewne części są nieosiągalne po prostu jak zdaje się szyba przednia. Alfa o ile wiem, nie wspiera użytkowników jej historycznych modeli możliwością wyprodukowania części na zamówienie. A szukać, tracić czas na szukania itd. - musi być warto, na pewno nie do powszechnej ,zwykłej , masowej Alfy.
    Ja ostatnio dostałem strzała w tył 166 - nie taka stara, a zderzak już nieosiągalny nowy. I jakoś mi się odechciewa ją po naprawie w ogóle ruszać.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 15-01-2019 o 13:00

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Zgadzam się, auta są do jeżdzenia nimi, a nie stania w garażu. Ja wychodzę z tego samego założenia jeżdżąc Brerą - coraz więcej części przestaje być dostępne nowe, bo AR ma głęboko w dupie użytkowników swoich nie tak przecież starych samochodów (ostatnio okazało się że np zapomnieć można o lampach na tył), więc jak coś się wydarzy - zgarnę ubezpieczenie, kupie coś innego i będę tym czymś jeździł, a nie patrzył jak stoi w miejscu. Eksponaty to w muzeum można sobie oglądać

  9. #89
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Że do 166 lamp nie ma i nie będzie to wiedziałem od lat, ale do świeżej w sumie (jak na Alfę bo to przedostatnie pokolenie w zasadzie ) Brery nie ma lamp ???
    Co do ubezpieczenia - tu też "fajna" dla YT sprawa - wyceniane są na grosze w razie szkody. Ot z życia 3,2 V6 166 z 2004 : 9-11tys. Waciki do detailingu można za to kupić w razie W. Więc jak się ma coś Ci wydarzać, to lepiej wcześniej (nie żebym źle Brerze życzył, podobała mi się jak wchodziła)

  10. #90
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Tak tak endrju, wszystko wszędzie jest, tylko w alfie nie ma

    zadzwoń do aso VW i zapytaj o oryginalne reflektory do pospolitego passata b5


    jeszcze nie zapomnij opowiadać o mitycznej usłudze mercedesa dla klasyków, o której każdy słyszał, ale nikt nie widział
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 15-01-2019 o 14:05
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Giulią lub klasykiem do ślubu
    Utworzone przez SliwusBuu w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2018, 07:57
  2. Jak może wyglądać Alfa Romeo Giulia?
    Utworzone przez lwojcicki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 12:56
  3. Alfa romeo 156 problem. Co to może być?
    Utworzone przez Furax w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 21:39
  4. Silniki w Alfa Romeo kiedyś, a dziś...
    Utworzone przez tomito w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 16:28
  5. Jaki model Alfy będzie w przyszłości klasykiem????
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 12:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory