Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 141

Temat: Alfa Romeo 159 czy może być kiedyś klasykiem

  1. #111
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ...
    Takie 156 czy 147 GTA też cena od kilku lat zamrożona, zaraz zacznie rosnąć. A to jakieś kultowe auta? Wolniejsze od niemieckich odpowiedników i bardziej awaryjne.

    Próbujesz mi wmówić, że mechanizmy, które działają na całym rynku motoryzacyjnym nie działają w przypadku jednej marki - alfa romeo. Przecież to jest jakiś absurd

    - - - Updated - - -....
    Nie marki tylko modeli nieszczególnych w żadnym względzie (159) i niewielkim (166 - silnik).
    Golf, maluch - oczywiście że sentymentalna wartość, na fakturze wyrażona złotówkami. (bo ja wiem czy maluchy poszłyby w cenach naszych krajowych gdzieś nie wiem, w Danii na przykład? wątpię, a wiek ten sam w Danii i PL) , skoro to miałby być jedyny wyznacznik wartości auta - wiek). Oderwanie od rzeczywistości może , nie jestem handlarzem, ale patrzę i obserwuję, ot z niedawna przykład z rodziny - starsza ciotka sprzedwac próbowała niedwano Cromę (tą 155tkowatą nie obłą) , jeden w zasadzie właściciel, krajowa, od chyba nastu lat nie jeżdżona, wcześniej zimą chyba też nie - 2 tys ofertę dostała (złotych). Może to i wzrost, , może chodziy po 500 kilka lat temu, ale jak to ma być wzrost i sens dla takiego trzymania mało interesującego auta? może, może komuś kolor do garażu pasuje.
    Wiek to za mało, wóz musi coś sobą reprezentować. 159 i 166 reprezentują schyłek AR i mix (żeby brzydko nie powiedzieć) z fiatem i oplem co najwyżej.

    GTA - kupowałem Vki ok 10 lat temu. Jakie musiałyby być wzrosty żeby sens ekonomiczny był trzymania ich (w takim celu, no bo użytkowana na codzień 10 lat idealnym egzemplarzem nie będzie nigdy) pod kocykiem. No jak pułap 100tysięcy to może. Ale to pułap Porsche, a z makaronów Maserati Gransport. Przepraszam, ale przy wyborze między owymi chyba sprawa jest jasna, mimo mojego uwielbienia projektu 156 , łącznie z GTA.

    EDIT - ceny z ogłoszeń Cromy - 8tys i 9tys, tak , jasne , na pewno tłumy się rzucą, no bo tylko dwie są wystawiane.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-01-2019 o 21:00

  2. #112
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jesteś tego pewien? Co komu po formach, skoro tłoczyło się w innej technologii, na innych maszynach? Trzeba by trzymać, i utrzymywać w sprawnosci całe stare linie produkcyjne, które pewnie nawet nie spełniają dzisiejszych norm bhp czy środowiskowych. Logistycznie, praktycznie i finansowo to jest dość nierealne. Obejrzałem teraz reklamowy filmik na yt, i klepali blachę do gullwinga młoteczkiem
    jeżeli jakas forma zaginęła/uległa zniszczeniu to pewnie wykonają część ręcznie, polityka firmy jest taka że możesz zamówić każdą część i zostanie ona wykonana, wierna oryginałowi (jezeli skład gumy się zmienił po 50 czy 80 latach to rzeczywiście będzie on inny ale uszczelka z wyglądu będzie identyczna), młoteczkiem klepał kto? MB czy ktoś kto nie chciał zapłacić za błotnik 200kzł? bo to istotne zresztą zapytaj u źródła https://partssearch.mercedes-benz-classic.com/

    a po co firma to robi? tak się buduje legendę, bazę klasyków i youngtimerów, po części płacą za to ich właściciele, po części sama firma a po części szczęśliwi nabywcy współczesnych MB
    - zarówno tych prawdziwych jak i tych z sercem pod maską identycznym jak w Clio czy Dacii
    ...

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    (bo ja wiem czy maluchy poszłyby w cenach naszych krajowych gdzieś nie wiem, w Danii na przykład? wątpię, a wiek ten sam w Danii i PL) , skoro to miałby być jedyny wyznacznik wartości auta - wiek). .
    no to zamiast gdybać wejdz na autoscout - ceny za maluchy (126 bez P) w normalnym stanie zaczynają się od 2000 eur, odrestaurowane 5000+. Auto, które swojego czasu u nas kupowało się za flaszkę.
    Cromy widzę też jakieś w wypasionych wersjach wystawiają za 5000 eur, zwykłe 2k, ale to nie jest jeszcze takie stare auto.

    W ogóle mówiąc o autach z poczatku lat 90 i młodszych nie ma co myśleć o sensownych wzrostach wartości, szczególnie dla biednych wersji. Topowe potrafią odbijać się bardzo szybko. Chyba z 6 lat temu sprzedawałem auto w bardzo rzadkiej wersji z 2000 roku za 6,5k pln, totalne dno cenowe trafiłem, dziś bym je sprzedał za ponad 20. To nawet porsche takich wzrostów nie ma
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #114
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Przez 6 lat jego stan spadłby do R - jak Rdza. 6,5 tysiąca 6 lat temu a teraz to też co innego niż 6,5 tys teraz (nie chodzi tylko o inflację) . I powtarzam, nie podawaj cen z ogłoszeń. Popatrz na najpopularniejsze (! właśnie odkryłem że alfaclub.pl nie ma już, więc chyba już jedyne, bo alfaromeo.pl już dawno "marka" odpuściła - było na oficjalnej stronie alfaromeo.pl) forum Alfy Romeo i zobacz ile jest ogłoszeń "kupię" .
    Ostatnie - 156 V6 FL za ... "do 10 tys" .
    166 - ceny nie padają, ale pada sformułowanie że klocki i tarcze to jest "dofinansowanie" , można się reszty domyślać...
    Zresztą nie ma co się domyślać, jednak pada jasno , że chodzi o "zadbaną" i do 10 tys . 166tkę, nie Cromę dla jasności.
    To jest rynek, a nie ceny z ogłoszeń.
    Owszem, może się czasem wariat trafić jak ja kiedyś szukający Vki akurat i nic innego bo się uparł sprawdzić co i jak z nimi, czy bo styl i dusza i ma wielowahacz i szkop to be, Porsche to folkswagen garbus spłaszczony i w testach i na LeMAns oszukują na pewno, a japoniec zaraz zardzewieje i nic mu z vteca i 240 koni z 2 litrów wolnossących (ouć...musiało makaronów zaboleć ) . No może, ale przed wydaniem pieniążków sprawdzi czy faktycznie szkopy tylko oszukują, i czy japonce nic więcej niż rdzewieć nie potrafią i cholera czemu taki ruch wśród nich w kupnie/sprzedaży.
    No ale zobaczymy, może znajdę kiedyś za wycieraczką którejś Vki kartkę z ofertą. Nie omieszkam dać znać ile wnoszącą
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-01-2019 o 22:19

  5. #115
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie ważne za ile stoją powystawiane auta, ważne za ile się faktycznie sprzedają i Andrzejsr ma tu zupełną rację.

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Andrzejsr, znajdziesz kartke za wycieraczką ale typu "skup aut, wszystkie marki, najlepsze ceny"

  7. #117
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    O tym piszę właśnie.

  8. #118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem prędzej MiTo zostanie klasykiem, raz, że jest już nie produkowane, a dwa póki co nie jest przewidziany bezpośredni następca modelu.

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    wątpię... raczej szczególne wersje 500tki
    ...

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    MiTo z tym upośledzonym wyglądem vs jednak już widoczna ponadczasowa linia 159 - no faktycznie, jest się nad czym zastanawiać (tak, wiem, wygląd to nie wszystko, ale bądźmy poważni).

Podobne wątki

  1. Giulią lub klasykiem do ślubu
    Utworzone przez SliwusBuu w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2018, 07:57
  2. Jak może wyglądać Alfa Romeo Giulia?
    Utworzone przez lwojcicki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 12:56
  3. Alfa romeo 156 problem. Co to może być?
    Utworzone przez Furax w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 21:39
  4. Silniki w Alfa Romeo kiedyś, a dziś...
    Utworzone przez tomito w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 16:28
  5. Jaki model Alfy będzie w przyszłości klasykiem????
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 12:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory