Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 142

Temat: Polityka cenowa FCA.

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Generalnie o trwałości Giulii nie wiemy praktycznie nic.
    Jedyne co jest pewne, to ujowy autoryzowany serwis. Tutaj niestety osoby, które nie potrafią lub nie mają możliwości samodzielnie serwisować auta, mogą dopatrywać się istotnego problemu.

    Ciekawi mnie na jakie auto się zdecydowałeś bądź jakie bierzesz pod uwagę.

    Btw. do stania w korkach też bym Giulii nie kupił. Jakieś Polo czy coś takiego...

    - - - Updated - - -


    Bazuję na faktach. Tak się składa, że mam znajomych w branży z krajów Europy zachodniej to mniej więcej wiem co i jak. I dlaczego niby nie możemy się do nich porównywać? Co z tego, że tam zapłacą 10% podatku Więcek, skoro nadal stać ich na kupno nowego auta z salonu i na znacznie wyższe opłaty z nim związane. Co mi po polskim wzroście gospodarczym. To jest sranie w banie.
    Wiesz z czego to wynika? To wynika z historii po IIWŚ. Kraje zachodnie mogły się rozwijać na wolnym rynku, bez jakieś ingerencji państwa - i ci obywatele, pracując wytworzyli bogactwo. My wolności gospodarczej mieliśmy od idealnej ustawy wilczka (chyba 1987) przez kilka lat.
    Gdyby państwo przez ten okres nie wtykało swoich chciwych łap w gospodarkę to obecnie bylibyśmy 5 lat przed europą zachodnią a ilość autostrad i inwestycji byłaby 50 razy większa - bez dotacji z unii. Niestety kolejne faszystowskie rządy wprowadzają tylko większy zamęt i regres i uzależnienie od zagranicznej jałmużny.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Kupilem nowe volvo v60 cross country T5 2.0T 245koni AWD. Moze po ciasnych zakretch nie bedzie tak ladnie jezdzic (bo ma zwiekszony przeswit) ale za to dojedzie tam gdzie giulia nie da rady.
    Na serio kupiłeś Volvo ? Starość nie radość . . .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #53
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Andrzejku - po raz kolejny Ci to napisze - na temat utraty wartości - nie pisz bzdur! 7 letnie Giulietty z bazowym silnikiem (oczywiście nie licząc ulepów od helmuta) kosztują w granicach 40 tysięcy więc gdzie Twoje 78 %? - ja za swoją bazową 3 letnia Giuliettę z nalotem ponad 90 tkm wziąłem 52,5 tyś - sprzedana na pniu.
    Sprowadzane Z USA używki Giulii kosztują ponad 100 tys
    wiec gdzie ta Ogromna utrata wartości?
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-11-2018 o 00:42

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Na serio kupiłeś Volvo ? Starość nie radość . . .
    No faktycznie, strasznie emerycki ten design. Za to Giulia jest wzorem auta dla nastolatka normalnie przy tym nudnym i mega konserwatywnym Volvo...

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Co do kolegi porterneon'a, to musiał mieć jakiś słaby ten egzemplarz AR. 1000zł miesięcznie na serwis to nie wiem co się musiało psuć.

    Ja mam akurat zupełnie inne doświadczenie z AR, bo u mnie akurat nic się nie zepsuło od ponad 2 lat. Jedynie rzeczy eksploatacyjne.
    Przy kupnie w miarę sprawdziłem egzemplarz, zainwestowałem i wymieniłem na dzień dobry co trzeba i cieszę się jazdą.

    Kupno nowego auta to już inna sprawa, bo serwis specjalnie Cię nie powinien interesować z uwagi na gwarancję (pomijam tu "jakość" serwisu AR w PL).
    To Volvo naprawdę fajnie wygląda, ale jeśli chodzi o jakość w porównaniu do AR, to różnicy nie będzie moim zdaniem. No chyba, że była po prostu chęć spróbowania innej marki.

    A apropo nabycia nowej AR, to patrząc po postach, u nas problemem jest samo podejście sprzedawców. Czekanie na maila z ofertą miesiąc, albo na jakiś kontakt, który często w ogóle nie następuje... Kpina.
    Wygląda to tak, że aby nabyć jakiś model AR w PL, to trzeba się naprawdę konkretnie napalić. Nie mówię, że wszędzie tak jest, ale patrząc na wypowiedzi tych co kupowali, to tak to wygląda.
    Takie zachowanie zniechęca potencjalnych nabywców. I jeśli ktoś nie jest w 100% zdecydowany na zakup AR, to po wizycie w takim salonie, po prostu kupi model innej marki.
    Przykre.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    dubel
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 05-11-2018 o 08:10 Powód: dubel

  7. #57
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czyli żeby jeździć fajnym autem trzeba mieć dużo samozaparcia
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #58
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Andrzejku - po raz kolejny Ci to napisze - na temat utraty wartości - nie pisz bzdur! 7 letnie Giulietty z bazowym silnikiem (oczywiście nie licząc ulepów od helmuta) kosztują w granicach 40 tysięcy więc gdzie Twoje 78 %? - ja za swoją bazową 3 letnia Giuliettę z nalotem ponad 90 tkm wziąłem 52,5 tyś - sprzedana na pniu.
    Sprowadzane Z USA używki Giulii kosztują ponad 100 tys
    wiec gdzie ta Ogromna utrata wartości?
    To nie _moje_ 78% , podałem źródło, podkreślając, że dotyczy _diesli_. Podałem również około 40% dla benzyn (co stawia Giuliettę na poziomie średniaków utraty wartości) , czy nie ?

    Co do tego rozdzielania serwisów od auta. Tego się nie rozdziela, serwis to wizytówka firmy.

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Wiesz co, razem z żoną miałem 4 alfy i jestem już zmęczony. Owszem przez kilka lat 159-tki sprawowały się dobrze ale później prawie przeprowadziłem się do mechanika. Nie były to tanie naprawy bo turbo czy sprzęgła z dwumasem swoje kosztują. Do tego sporo mniejszych usterek które zmuszały mnie do wizyty w serwisie. Jak mam co miesiąc zostawić minimum 1000 w serwisie to wolę to wydać na inne przyjemności. Właśnie dla tego nie wybrałem teraz giulia lub stelvio. Głupia polityka cenowa fca i obawa że po kilku latach znów będę jeździł co najmniej raz w miesiącu do serwisu.
    Tu nie chodzi o kompleksy tylko o umiejętność liczenia prawdziwych kosztów posiadania alfy.
    Większej durnoty nie czytałem dawno!
    Nie wiem co trzeba jeszcze wymyślić- na co liczyłeś że 10 letnie auto z przebiegiem zakładam ponad 150 tkm nie będzie wymagało inwestycji? jak można robić takie porównanie w stosunku do nowego samochodu? Owszem gdybyś miał nowe auto i się notorycznie psuo ok, ale wieszanie psów na AR 159 z powodu tego że po 10lub więcej latach wymaga wymiany sprzęgła czy innych elementów eksploatacyjnych to jakiś cyrk!
    czytasz czasem co piszesz?

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] Sorry ale jezeli wsiadam do nowej Giulii i widze ze oslona slupka rusza sie przy lekkim nacisnieciu reka, gdy rozmawiam z wlascicielem Giulii i slysze ze po trzech tygodniach (SIC!) skóra na fotelach zaczyna sie luszczyc, gdy wsiadam do stelvio i listwa ozdobna pod ekranem nawigacji rusza sie gora-dol przy lekkim nacisnieciu palcami... Ile jeszcze takich niedorobek jest ukrytych i wyjdzie po roku czy dwoch?

    To chyba mam uzasadnione watpliwosci do jakosci wykonania tych samochodow?

    Wlasnie takie niedorobki powoduja ze alfa nie jest postrzegana jako klasa premium.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Różnica cenowa pomiędzy silnikami 150 i 170 KM Multiair
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 17:12
  2. Tarce i kostki - porada i opinia cenowa
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 10:06
  3. [146] Wariator duża różnica cenowa...prosze o pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory