Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 142

Temat: Polityka cenowa FCA.

  1. #121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Gdy szukałem swojej (lato 2018), sprzedawca z wrocławskiego ADF próbował mnie namówić na demo 2.0 super z 2016 roku z urwanym zaczepem od tej przykrywki dla kubków bo "ktoś urwał na jeździe próbnej" biała z jakimś 17tkami za chyba 155 klocków. No kto przy zdrowych zmysłach to kupi. Co prawda to raczej nie jego wina, sprzedawał co miał na stoku - dużo diesli, pare benzyn z 2017 w wersjach bazowych i lepiej wyposażone właśnie demo. Ale, tak jak pisałem w jakimś wątku wcześniej, z czystej ciekawości poprosiłem o ofertę na jedną z tych bazowych. Nadal czekam

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jeżeli dealer nie potrafi wymienić przykrywki z urwanym zaczepem... to co dopiero mówić o reszcie sztuki jaką jest skuteczna sprzedaż samochodów :d
    ...

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Ogólnie czytając ten wątek i kilka innych, można dojść (a przynajmniej ja) do następujących wniosków (od razu na wstępie mówię, że nie mam ani Giulii ani Stelvio):

    1) obsługa sprzedażowa AR w Polsce to jeden wielki dramat
    (...)

    2) obsługa posprzedażowa (serwis) również wielki minus
    (...)

    3) Same auta nie odstają od konkurencji
    (...)

    Także podsumowując, to raczej nie samo auto jest tu problemem, ale sama obsługa wokół.
    Dlatego ja np. zapewne kupię kiedyś używaną Giulię i sam będę ją serwisował, na tyle co umiem. Mniej stresu.


    A apropo problemów kolegi porterneon'a, psucia się Alf, wymiany maglownicy w 159 trzy razy... Dla przeciwwagi:
    mnie się od kupna, czyli ponad 2 lat nic nie zepsuło w moim egzemplarzu. Same rzeczy eksploatacyjne (+ wymiana uszczelki smoka --> tego nie traktuję jako rzecz eksploatacyjną, bo to ewidentna wina producenta).

    I to nie jest tak, że ja chcę bronić AR jako marki, czy też na nią najeżdżać.
    Po prostu akurat ja mam dobre z nią doświadczenie, więc co mam złego pisać?

    Tyle przemyśleń z mojej strony. Bez urazy do kogokolwiek
    100% racja. AR w Polsce powinna przyjrzeć się sieci sprzedaży i serwisu. Negatywne opinie o marce nie biorą się znikąd. Oczywiście samym samochodom zarzucić nic nie można. Byłem w kilku salonach alfy zainteresować się Gulią. W żadnym (!!!) nawet dzień dobry nie usłyszałem, o kawie czy chęci poważnej rozmowy nie wspominając. Wiadomym jest, że nie każdy wchodzący do salonu jest klientem ale takiego olewania nie widziałem u innych sprzedawców (fakt, niektórzy przeginają w drugą stronę). Rok temu kupowałem Citroena. Wg mnie wzór do naśladowania. W żadnym salonie nie czułem się jak intruz jednocześnie nie czułem się osaczony. Może do AR trzeba przyjść pod krawatem i z walizką pieniędzy, żeby zwrócili na mnie uwagę? W takim razie niech na drzwiach będzie karteczka że obsługują tylko klientów w krawatach (bo jak wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się). Czyżby w AR pracowali ludzie, którzy sprzedawali jeszcze PF126p, 125p i Polonezy?

    Wracając do tematu "atrakcyjnych" cen wyprzedażowych to w ostatnich 20 latach nic się nie zmieniło. Jeżdżąc kilka lat 146 dostałem superofertę dla klienta. Okazało się, że za model z poprzedniego roku dali mi określony rabat. Moje zdziwienie było wielkie, kiedy okazało sie, że za tą samą cenę mogę mieć auto "pod zamówienie"....

    Zastanawia mnie skąd bierze się mała popularność alf i niemoc w przebiciu sie na rynku. Porównując z innymi markami (np. VW, Opel, Citroen) to AR ma dziwną politykę "konstrukcyjną". W innych markach kluczowe części produkowane są latami. W Alfach co model to większość nowych części. Przykład: silniki HDi, TDi. Produkowane od dziesiątek lat montowane w wielu autach. Co proponuje AR? . Wchodzi nowy model - inne silniki, inne skrzynie, inne części. Mało zamienników, niewiele części używanych. Wszystko to przekłada się na koszty utrzymania samochodu używanego (nawet kilkuletniego). Co mamy w VW czy PSA? Setki zamienników, części używanych, dobry dostęp i niższe koszty utrzymania.

  4. #124
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    W innych markach kluczowe części produkowane są latami. W Alfach co model to większość nowych części. Przykład: silniki HDi, TDi.
    Nie zwróciłeś tylko uwagi, że wspólnym mianownikiem generacji tych silników jest sama nazwa. Części nie są zamienne, a ich dostępność i cena jest uzależniona od popularności na rynku. Gdyby Alfa nazwała jednostkę benzynową z Giuli literkami TBi to byłoby OK?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    jeżeli dealer nie potrafi wymienić przykrywki z urwanym zaczepem... to co dopiero mówić o reszcie sztuki jaką jest skuteczna sprzedaż samochodów :d
    Gdyby chciał to zleciłby to serwisowi- niby drobiazg (mały koszt), ale doskonale widoczny, ale on tego zrobić nie chce...to najlepiej świadczy o sprzedawcy..

  6. #126
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Gdyby chciał to zleciłby to serwisowi- niby drobiazg (mały koszt), ale doskonale widoczny, ale on tego zrobić nie chce...to najlepiej świadczy o sprzedawcy..
    To jakiś doświadczony sprzedawca, wie co robi nic nie robiąc - wie, że naprawiając jedną rzecz, serwis kilka innych po drodze uszkodzi.

  7. #127
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Gdy szukałem swojej (lato 2018), sprzedawca z wrocławskiego ADF próbował mnie namówić na demo 2.0 super z 2016 roku z urwanym zaczepem od tej przykrywki dla kubków bo "ktoś urwał na jeździe próbnej" biała z jakimś 17tkami za chyba 155 klocków. No kto przy zdrowych zmysłach to kupi. Co prawda to raczej nie jego wina, sprzedawał co miał na stoku - dużo diesli, pare benzyn z 2017 w wersjach bazowych i lepiej wyposażone właśnie demo. Ale, tak jak pisałem w jakimś wątku wcześniej, z czystej ciekawości poprosiłem o ofertę na jedną z tych bazowych. Nadal czekam
    ADF to nie dealer FCA, to nadal Polmozbyt... i auta na talony- oni łaskę robią , że sprzedają.... Kto ma jakiekolwiek chęci wybrania się gdzieś dalej ten kupi z rózniece w cenach to tak 15-20 tys zł

  8. #128
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Dlaczego ta sytuacja, kiepska i dla marki i dla klientów, jest cały czas tolerowana?
    Czy MY, jako forum, największe w Polsce, nie możemy pod NASZYM logo wysłać do FCA oficjalnego pisma w tej sprawie, wyszczególniając kilkadziesiąt (aby bylo to wiarygodne) przypadków traktowania klientów w salonach?

  9. #129
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Dlaczego ta sytuacja, kiepska i dla marki i dla klientów, jest cały czas tolerowana?
    Czy MY, jako forum, największe w Polsce, nie możemy pod NASZYM logo wysłać do FCA oficjalnego pisma w tej sprawie, wyszczególniając kilkadziesiąt (aby bylo to wiarygodne) przypadków traktowania klientów w salonach?
    Mój ostatni kontakt z FCA skończył się pytaniem o to a co to są alfaholicy i tekstem że na forach nie ma targetu ich sprzedaży. Co do salonów AR/Fiata to tak naprawdę jest tylko parę godnych uwagi reszta to post PRLowskie polmozbytowe twory , na szczęście na wymarciu i coś drgnęło w tym temacie, centrala Fiata robi porządki w takich miejscach.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 19-11-2018 o 07:14

  10. #130
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a mój kontakt skonczył sie gdy odstawiłem alfe na naprawe blacharska do krakowskiego dealera a ten ukradł moje forumowe ramki i zamontował swoje!!! Skandal!!!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Różnica cenowa pomiędzy silnikami 150 i 170 KM Multiair
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 17:12
  2. Tarce i kostki - porada i opinia cenowa
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 10:06
  3. [146] Wariator duża różnica cenowa...prosze o pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory