Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 142

Temat: Polityka cenowa FCA.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie Polityka cenowa FCA.

    Cześć,

    Wybaczcie za duplikat ale poprzedni post zamiescilem w zlym forum. Proporsilem admina o usuniecie tamtego tematu.

    Od lat jeździłem alfami. Mieliśmy w domu dwie 156, później dwie 159. Niestety 159 już się postarzały i padła decyzja żeby je sprzedać. Był plan żeby w domu została chociaż jedna alfa romeo ale polityka cenowa FCA jest jakaś dziwna.
    Niby dają rabaty na nowe samochody ale i tak za słabo wyposażona Giulie trzeba zapłacić 150 tyś. Nawet za 200 konną Giulie wersję z 2017 roku krzyczą sobie powyżej 140 tyś. Serio? mamy praktycznie listopad 2018 a oni z uporem sztucznie trzymają cenę zeszłorocznych samochodów. Kto zapłaci ponad 140 tyś za samochód który rocznikowo ma 2 lata i przeciętne wyposażenie...? Do tego 4-5 letnia AR nie trzyma wartości jak inne samochody.

    Inny przykład: jeden dealer mówi mi że Giulia Veloce z 2018 roku wystawioną za prawie 200 tyś może sprzedać za 175tyś a 170tyś krzyczą sobie za 2017 rok i nie chcą zejść z ceny... Ja tego nie ogarniam.


    Może jeszcze kiedyś wrócę do AR ale póki co dałem sobie spokój.
    Do zobaczenia na drodze.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    A na początku roku widzialem egzemplarze z 2.0T za okolo 105-110 tys netto tez z rocznika 2017. Nie zwracalem co prawda uwagi na wyposażenie...

    Białe kruki. Alfa jak wino - im starsza tym drozsza xD
    Awangarda.


    edit: z tego co widze na stocku dalej są auta w tych cenach.

    pierwsze z brzegu:
    https://stock.alfaromeo.pl/64512/alfa-romeo-giulia-20-turbo-benzyna-200-km-at8-giulia?marka=alfa-romeo&model=giulia&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

    czyli 129 brutto i "leasing bez kosztów", nie jest tak źle.
    Czyli cena się nie zmienila przez 7-8 miesiecy. Fakt, dziwne.

    Myslalem juz ze podrożały
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 29-10-2018 o 21:48

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Pokazałeś samochód z 2017 roku, który ma tylko dołożone xenony, wieksze koła i pakiet flota. Pakiet flota to tylko:
    - Czujniki parkowania tylne
    - Alfa Connect Nav - Nawigacja 6,5"
    - Lusterka zewnętrzne składane

    Do tego wszystkiego podstawowy lakier i podstawowa tapicerka tekstylna.

    Dołóż do samochodu kamere cofania, fajny lakier, tapicerkę, i np dobre audio to cena sie zrobi z kosmosu. Lubię samochody AR ale kasa musi się zgadzać.

    Jak kupowałem swoją 159 to było to 4-letnie auto. Zapłaciłem wtedy 43tyś za samochód który jako nowy, katalogowo kosztował prawie 100tyś więcej. Gdyby te samochody chociaż trzymały wartość to może bym sie skusił... A tak mamy tylko szanse na utylizację kasy.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 29-10-2018 o 22:00

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    edit: z tego co widze na stocku dalej są auta w tych cenach.

    pierwsze z brzegu:
    https://stock.alfaromeo.pl/64512/alf...opened=0&adv=0

    czyli 129 brutto i "leasing bez kosztów", nie jest tak źle.
    Czyli cena się nie zmienila przez 7-8 miesiecy. Fakt, dziwne.

    Myslalem juz ze podrożały
    Ta cena nie zmieniła się nawet od 20 miesięcy . Co więcej, nówkę sztukę z końca 2018 roku też możesz zamówić w tej samej cenie (zobacz do konfiguratora), a ktoś tu pisał, że Alfa nie trzyma ceny
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    szkoda że to tylko sztucznie utrzymywana cena przez koncern. Nikt kto umie liczyć nie zapłaci tyle za ten samochód. To jest wyrzucenie w błoto dziesiątek tysięcy.

    Sprzedawca w salonie pokazuje mi tabelke z rabatami zdefiniowanymi przez FCA i np: Giulia ktora wg katalogu ma cena 180tys po rabatach wychodzi za 153tys to co to znaczy? A no znaczy to ze ten samochod jest tak naprawde warty katalogowo 153tys i od tej kwoty mozemy zaczac negocjowac cene. Sztuczne zawyzanie cen w katalogu to tylko zabieg marketingowy zeby plasowac samochody w klasie premium. Jak chce sie byc w klasie pramium to trzeba to sobie wypracowac a nie kombinowac cenami.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 30-10-2018 o 11:19

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Z tego co napisał [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] to za 129 brutto mamy auto z tego rocznika. Czy za podobne pieniądze inne firmy oferują więcej? Jeśli tak to które? (ta cena to przecież poziom PanzerWagena z 2.0 TSI)

    Poza tym, na auta ze stocku można dostać dodatkowe rabaty, tak przynajmniej jest w innych firmach.

    Co do jednego się zgodzę, utrata wartości jest bolesna. Pół biedy jeśli ktoś planuje jeździć 5 lub więcej lat, albo wrzuca auta w koszty.
    Dla prywatnego nabywcy, przy odrobienie nieszczęścia typu dzwon kiedy auto ma dopiero rok czy dwa to będzie dramat - kilkadziesiąt tysięcy do tyłu.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 30-10-2018 o 11:01

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, że ta cena 129 900 dotyczy tylko jednego (ubogiego) modelu Giulii, do którego dorzucono ksenony i pakiet Flota, żeby nazwać go szumnie wersją Business i zaoferować go od razu po promocyjnej cenie, przy której nie było już żadnych innych rabatów nawet na dodatkowe wyposażenie. Jeszcze niedawno, przy każdej Giulii w wersji Business była gwiazdka, że ta oferta dotyczy tylko zakupu na firmę, a osoba prywatna mogła sobie kupić takie samo auto (w wersji Giulia) w cenie katalogowej 160+ tys., ale dla niej możliwy był rabat, choć niewielki . Teraz nie widzę już żadnych gwiazdek w konfiguratorze przy wersji Business, więc chyba w końcu zlikwidowali ten kuriozalny dualizm cenowy.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 30-10-2018 o 13:03
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To była cena zgodna z klauzulą sumienia - żeby odstraszyć prywatnych nabywców. Teraz nie mają żadnych wyrzutów

    A tak poważnie, Pasat 2.0 TSI też startuje w okolicach 130 tys i też nie wiem czego tam nie ma. Choć to udane auto i jako jeden z nielicznych VW podoba mi się, to właściwościami jezdnymi odstaje od Giulii. No i jak by się nie starać to nie można o nim powiedzieć, że jest prestiżowy (w końcu auto dla ludu)

    Swoją drogą dziwne czasy nastały - kiedyś podstawową sprawą przy wyborze auta było - jak szybko przyspiesza, jak dobrze się prowadzi, etc. Dziś nacisk ludzie kładą na systemy wspomagania jazdy, rozrywkę - zestawy audio etc. Co raz mniej samochodu w samochodzie
    [MENTION=2806]porterneon[/MENTION] , a w jaką markę i jakie modele w zasadzie teraz celujesz?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] na pewno nie bedzie to nic z grupy VAG bo na to mam alergie

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    ja to tylko jako punkt odniesienia podałem

    no i przy zmianie ze 159 to rozważam też VW jako wersję "rozsądną ekonomicznie"

    Przejrzałem z ciekawości oferty producentów, w granicach do 150 tys szału nie ma. Chcąc mieć auto o podobnych parametrach jakie ma Giulia do wyboru są: Insignia B, Audi A4, Octavia, Passeratti Quatordrzwiowe , Mondeo, Talisman (z mniejszym silnikiem) Volvo S60.
    Najbardziej ubolewam, że do tel listy nie można dopisać Accorda 2.0T - w swoim geniuszu Japończycy zdecydowali się, że nie będą go sprzedawać w Europie :/

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Różnica cenowa pomiędzy silnikami 150 i 170 KM Multiair
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 17:12
  2. Tarce i kostki - porada i opinia cenowa
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 10:06
  3. [146] Wariator duża różnica cenowa...prosze o pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 13:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory