Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Temat: Opony zimowe 225/45 R17 - które wybrać?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja na zimę już nie kombinuję i ładuje to co znam- na Dębice nie mam co narzekać i to od modeli Frigo 1.
    Tylko na lato dalej cały czas coś innego, tylko że akurat na ten sezon opony z półki cenowej Nexen, Uniroyal itd. to pomyłka- na autkach którymi jeździłem kładły się w zakręcie i pływały- czyli dno i wodorosty. HP2 jest bardzo stabilna na sucho, gdzie na zimowkach taki bujający efekt czesto występuje- tu go brak
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 21-11-2018 o 22:57

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ostatnio trafiłem na fajny artykuł o doborze zimówek

    http://premiummoto.pl/najlepsze-opon...klasy-premium/

    Co do Frigo HP2 to należy pamiętać, ze to jest budżetówka, bardzo dobra w swojej klasie i goni klasę średnią ale nadal budżetówka i o ile do Alfy w klekocie ją kupiłem to już do obecnego auta nie eksperymentowałem i jednak założyłem coś z wyższej półki
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 22-11-2018 o 10:21

  3. #13
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a niech ją klasyfikuja nawet jako " bieda edition" czy "lump style"
    skoro spełnia swoje zadanie to mało mnie interesuje jej klasyfikacja skoro "premium" może być dla mnie taka sama








  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a niech ją klasyfikuja nawet jako " bieda edition" czy "lump style"
    skoro spełnia swoje zadanie to mało mnie interesuje jej klasyfikacja skoro "premium" może być dla mnie taka sama
    Co to znaczy spełnia swoje zadanie? to nie ma różnicy, czy wyhamujesz po 40, czy po 50 metrach?

    premium/budżet i tak dalej odnosi się bezpośrednio do jakości/parametrów.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a niech ją klasyfikuja nawet jako " bieda edition" czy "lump style"
    skoro spełnia swoje zadanie to mało mnie interesuje jej klasyfikacja skoro "premium" może być dla mnie taka sama
    Proponuje chociaż poczytać ten artykuł, który wkleiłem.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Co to znaczy spełnia swoje zadanie? to nie ma różnicy, czy wyhamujesz po 40, czy po 50 metrach?

    premium/budżet i tak dalej odnosi się bezpośrednio do jakości/parametrów.
    Dokładnie ale dla niektórych opona to opona. Jak auto skręca, jedzie i hamuje to znaczy, ze opona spełnia swoje zadanie

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    spełnia swoje zadanie - hamuje dobrze , rusza dobrze , nie hałasuje bardziej niż "premium" , itp
    no wg moich doswiadczeń właśnie nie zawsze budzet / premium odnosi się do parametrów ( często płaci się za markę tak jak w przypadku innych towarów )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Proponuje chociaż poczytać ten artykuł, który wkleiłem.



    Dokładnie ale dla niektórych opona to opona. Jak auto skręca, jedzie i hamuje to znaczy, ze opona spełnia swoje zadanie
    przeczytałem cały i wyraziłem swoje zdanie ( w sumie zgodne z Twoim linkiem ... ) opisałem swoje wrażenia zgodnie z tym jak jeżdżę , gdzie , po czym itp

    - - - Updated - - -

    każdy post to subiektywna opinia ( jeden mieszka w górach na wsi inny w zimie jezdzi w mieście po mokrej )
    ja pisałem o moich "doznaniach" :-)

    - - - Updated - - -

    każdy post to subiektywna opinia ( jeden mieszka w górach na wsi inny w zimie jezdzi w mieście po mokrej )
    ja pisałem o moich "doznaniach" :-)
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 22-11-2018 o 10:44








  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego właśnie ten artykuł aby opony wybierać pod siebie na podstawie testów, a nie opinii internetowych użytkowników


    Wkleiłem stronę wstecz link do testu gdzie Frigo wypadła naprawdę przyzwoicie ale porównajmy sobie wyniki szczątkowe z np. Continentalem

    Hamowanie na mokrym

    34,5 vs 36,6 ponad 2m różnicy na korzyść Conti,

    Aquaplaning

    86,4km/h vs 76,4km/h 10km/h na korzyść Conti

    Na śniegu już np. tylko 0,5m przewagi conti, a uwaga hamowanie na suchym lepiej o ponad pół metra wypadła Dębica. Dlatego warto przeglądać wyniki szczątkowe i oponę wybrać na podstawie warunków w jakich się zima najczęściej poruszamy.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 22-11-2018 o 11:04

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Z wymienionych Dębica Frigo HP2, z niewymienionych Kleber Kristal HP3 ostatnio w testach dogania opony klasy premium.

    Co do Dębicy to większość leci na opini z przed lat co potwierdza komentarz Andrzeja, a jest to krzywdzące bo opona naprawdę przyzwoita.

    Tegoroczny test http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

    O faktycznie. Czyli ok w tym teście całkiem - jak na swą klasę . Choć sąsiaduje z nią w tym teście Falken i … no tak w nieskończoność można
    Ja osobiście wybieram 3-4 z grubsza podobne i kupuję najtańszą z nich. Falken ma promocję dla patriotów obecnie - bon paliwowy na Orlen i jakieś assistance zapewniające oponę jedną na wymianę gratis, nawet po pocięciu nożem. Ale pewnie inni też się prześcigają w ofertach.

    BTW bo nie tego wątek dotyczy, ale naprawdę różnice klas opon i to nie płacenie za markę, dla przykładu - to wszędzie od lat wygrywające Premium Conti TS 8xx są naprawdę rewelacyjne i to w szerokim zakresie warunków, no jest różnica i nie ma co dyskutować. I są takie _co rok_ . Więc dodałbym do tego powtarzalność. Już nawet nie między egzemplarzami danego modelu, bo zakładam (choć może błędnie ) że taka jest, choć i tu może różnie być, przy budżetowych z Chin. Ale taką powtarzalność, że owa Dębica dziś jest ok, kilka lat temu nie była, czym będzie za kilka? a Conti, GY, Dunlop i Michelin - to pewniaki, nigdy nie będą złym wyborem i będą trzymać poziom. Niuanse różnic i poprawa z sezonu na sezon dzięki badaniom i rozwojowi są pewne. Kosztują więcej, ale oszczędzamy czas na dylematy, wertowanie testów itd. Dzień dobry , poproszę Continental TS osiemset-cotamteraz - i koniec wyborów.
    A no i co prawie nie badane - trwałość, ale nie w sensie grubości bieżnika, ale trzymania parametrów, miękkości mieszanki przez kilka sezonów. Mnie Dębice tym właśnie zawiodły szalenie. I nie mam zamiaru próbować czy coś się zmieniło. Zrobić oponę dobrą na krótko jest łatwiej myślę. Taką, która działa stabilnie kilka sezonów, nie odparowują z niej nadmiernie dodatki utrzymujące miękkość mieszanki itd.- trudniej i drożej.

  9. #19
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dlatego właśnie ten artykuł aby opony wybierać pod siebie na podstawie testów, a nie opinii internetowych użytkowników

    piszesz o testach np ADAC ? ( tych co to jakis czas temu ujawnili , że mogą być "kupione" itp ) ?








  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czyli skoro mam Debice w V6 to strach na ulicę wyjeżdżać?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Żarówki H7 które wybrać??
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 00:10
  2. [159] Które dywaniki wybrać???
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 11:54
  3. Które GT wybrać?
    Utworzone przez pcek w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory