Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: Opony zimowe 225/45 R17 - które wybrać?

  1. #51
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    W dzisiejszych czasach część kierowców uważa ,że jak ma hiper super technologie w aucie to może łamać prawa fizyki a tak niestety nie jest.
    Ze skrajności w skrajność, dla mnie to taka sama głupota jak Ci co jeżdżą na najtańszym badziewiu bo oni robiła mało kilometrów, jeżdżą powoli i bezpiecznie. Jedni i drudzy są w głębokim błędzie.

    Skoro myślący człowiek znał ograniczenia tej przytaczanej d-124 to jeżdził tak aby dojechać bezpiecznie do celu.
    A co ja napisałem na drugiej stronie tematu? Że to w swojej klasie bardzo dobra opona ale trzeba pamiętać, ze to klasa budżetowa po czym podałem przykładowy test ale Wy nadal czytacie zupełnie co innego niż napisane.

    I podobnie jest dzisiaj kupuję tanie dla biedaków / jak niektórzy sadzą/ opony
    I to Was właśnie chyba ukuło najbardziej, ze ktoś nazwał te opony budżetowymi i sobie już dopowiadacie, ze Was wyzywają od biedaków, a nigdzie tu takie stwierdzenie nie padło. Nie moja wina, ze ktoś te segmenty tak bezsensownie nazwał "premium" i "budżetowe". No ale już po dyskusji na temat czy Alfa to premium widać, ze ludzie z powodu nazwy mają kompleksy. Dla mnie nazwa nie ma żadnego znaczenie, a jedynie to jak towar wypada jakościowo.

    Oczywiście nikomu nie bronię tak zrobić bo kto bogatemu zabroni
    Nie wiem dlaczego ludzie traktują wydatek rzędu 300-400zł raz na kilka lat jako jakieś bogackie fanaberie.

    Podam jeszcze bardziej skrajny przykład.
    Wagon R przebieg roczny 300 km.Właściciel oczywiście też ma zimówki bo czasem jednak i w zimie pojedzie i on też ma kupić klasę premium?
    Wystarczy jak kupi wielosezonówki bo na cholerę kupować dwa komplety zima/lato jak one prędzej sparcieją i zrobią się twarde niż je zjedzie. Sam kupiłem dziadkowi w zeszłym roku na gwiazdę wielosezon do robienia kilku tys rocznie po mieście.


    Jestem ci ogromnie wdzięczny w tak znaczący wkład rozwoju technologi oponiarskiej.
    Ps. I bez twojego znaczącego wkładu branża się rozwinie a wiesz dlaczego ? Konkurencja.
    No widać w testach jak branża się rozwija. Wszystkie budżetowe noname z azji od lat zamykają końcówkę tabeli. Jak to skoro jest taka konkurencja w tym segmencie? Może jednak brakuje tej technologi? Tylko koncernowe budżetówki trzymają poziom dostając technologie w spadku po topowych modelach.

    Polacy bo kupowali by produkt zagraniczny./ bo zagraniczny jest zawsze lepszy /
    Ja bym kupił to co wypada w testach lepiej i ma odpowiedni stosunek cena jakość. Kraj produkcji mnie nie interesuje. Notabene moje Dębice Frigo HP2 miały wybite "Made in Germany" może nawet były z tej samej fabryki co obecne
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-11-2018 o 11:27

  2. #52
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I to Was właśnie chyba ukuło najbardziej, ze ktoś nazwał te opony budżetowymi i sobie już dopowiadacie, ze Was wyzywają od biedaków,
    Mnie to bawi a nie kłuje.
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie wiem dlaczego ludzie traktują wydatek rzędu 300-400zł raz na kilka lat jako jakieś bogackie fanaberie.
    I tu rozbijamy się na drobne.Dla jednych 400 to dużo dla innych drobiazg.Dla uściślenia to ok 1000 zł co przy dzisiejszej cenie debicy daje dwa komplety za jeden dunlopa
    Najedzony nigdy głodnego nie zrozumie.
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wystarczy jak kupi wielosezonówki bo na cholerę kupować dwa komplety zima/lato jak one prędzej sparcieją i zrobią się twarde niż je zjedzie. Sam kupiłem dziadkowi w zeszłym roku na gwiazdę wielosezon do robienia kilku tys rocznie po mieście.
    No co ty to wielosezonówka jest dobra ?
    Lepsza nawet od tej wersji dla mniej zamożnych?
    Widzę tu małą lukę w konsekwencji poglądów.
    A właściciel wolał jednak średnie półki lato, zima niż wiolosezonówki.
    To żle zrobił? Powinien kupić takie gumy ni pies ni wydra ale z górej półki?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 23-11-2018 o 11:56
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #53
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Mnie to bawi a nie kłuje.
    Szoka tylko, ze w tym temacie nikt Cie tak nie nazwał.

    I tu rozbijamy się na drobne.Dla jednych 400 to dużo dla innych drobiazg.
    Najedzony nigdy głodnego nie zrozumie.
    Jeśli dla kogoś 100-200zł rocznie wydane więcej na eksploatacje tej klasy auta to dużo to faktycznie nie zrozumiem...
    No co ty to wielosezonówka jest dobra ?
    Lepsza nawet od tej wersji dla mniej zamożnych?
    Widzę tu małą lukę w konsekwencji poglądów.
    A ja widzę brak umiejętności czytania ze zrozumieniem bo o jakiej konsekwencji poglądów piszesz skoro w tym temacie poleciłem dwie opony Dębice Frigo HP2 i Klebera Kristal HP3. Z "premium" mają jedynie tyle wspólnego, ze w testach Kleber dogania czołowe modele, a jest klasę niżej. Tak ani razu nie zaproponowałem autorowi tematu opony klasy "premium" bo jak ktoś pyta o budżetówki to bezsensem jest polecanie opon dwie klasy wyżej. To tak jak by ktoś pytał o Alfe, a ja bym polecał Ferrari. Cały problem w tym, że się uwzięliście na coś czego w tym temacie nie ma. Nikt Was nie wyzywa od biedaków, nikt Wam nie wmawia, ze kogoś zabijecie, po prostu sami sobie to dopowiadacie i się niepotrzebnie nakręcacie.

    A właściciel wolał jednak średnie półki lato, zima niż wiolosezonówki.
    To żle zrobił? Powinien kupić takie gumy ni pies ni wydra ale z górej półki?
    Jak pokazują nowe testy wielosezonówki do zastosowań miejskich spisują się lepiej niż tanie zimówki. Bo w hamowaniu na mokrym i suchym je przebijają, a jedynie odstają na śniegu. Kupić zimówkę do przejechania 300km jest ok ale wydać 300zł więcej na opony to już podchodzi pod wymysły bogaczy
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-11-2018 o 12:45

  4. #54
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Temat rozbija się w dużej mierze o to, że wielu uważa, iż serce więcej powie niż mędrca szkiełko i oko. No niestety, ale nie w temacie testów i porównań opon. Tu nie ma co się puszyć i epatować doświadczeniem własnym i umiejętnościami odczytywania co jest właściwością opony, a co różnicą wynikającą z odmiennych warunków na tej samej drodze 2 lata wcześniej przy temperaturze "też zimnej" i "tez w śniegu", nie ma co dokonywać odkryć , tu wszystko jest po wielokroć z różnych stron testowane w porównywalnych warunkach - w tym rzeczone Dębice i są jak widać (jako świeże) całkiem ok wśród innych budżetowych (to nic obraźliwego) . Po testach dobrać do swoich warunków użytkowania i możliwości finansowych i już . Jednak także jestem za tym, aby to był priorytetowy wydatek, kosztem fel o cal czy dwa większych, tęczowych pokryw silników czy innych takich. Nie widać, ale jest różnica takiego Conti bez dwóch zdań. Niestety, wielokroć się pojawiają pytania o "coś tańszego" na 18tki itp.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 23-11-2018 o 13:14

  5. #55
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jednak także jestem za tym, aby to był priorytetowy wydatek, kosztem fel o cal czy dwa większych, tęczowych pokryw silników czy innych takich.
    No niestety obserwując to forum i inne widzę, że nadal pcha się duże fele bo lepiej wyglądają, a później trzeba szukać najtańszych opon bo drogie w tym rozmiarze. Leje się oleje po 300zł bo to podobno bezpieczniej dla silnika i taki wydatek raz w roku jest śmieszny ale już podobny wydatek na inne elementy bezpieczne dla nas to wywalanie kasy... Z klasy średniej/ekonomicznej brałbym Klebera Kristal HP3. Widziałem go w rozmiarze z tematu za 320zł czyli na komplecie 200-300zł drożej od budżetówek, a w trzech tegorocznych testach dwa razy stanął na podium zajmując 3 miejsca i raz tuż za na 4. Tą samą oponę pod swoja marką sprzedaje też BFgoodrich
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-11-2018 o 13:32

  6. #56
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mojzesz44
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD 136KM 99r + 166 2.4JTD 175KM 05r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Najlepiej mieć ładne oryginalne 17 cali i nie mieć problemu z doborem opon i ich cenami

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar nawkrzy
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 - 2005
    Postów
    115

    Domyślnie

    Oho, dawno tu nie zaglądałem, bo... zapomniałem o temacie, a tu sześć stron się nazbierało Segregując jednak wypowiedzi na te przydatne i te z wymianą życzliwości, nadal biorę pod uwagę Dębice Frigo HP2, ale analizując trasę i miejsca gdzie się poruszam (ok. 80 km dziennie z czego 60 km to ekspresówka) zainteresowały mnie też opony Kleber Krisalp HP3. Wygląda na to, że w okolicach 1500 zł za komplet wypadają najkorzystniej.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomahawk
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    jest Alfa 166 FL 3.2 v6; była Alfa 156 SW 1.9 JTD 03'
    Postów
    53

    Domyślnie

    Na tą zimę, też do 166 3.2, kupiłem właśnie Kleber Krisalp HP3 i jestem póki co zadowolony. Na śniegu testowane nie były, ale jeździłem po mokrym i po błocie pośniegowym, jest naprawdę dobrze i do tego są bardzo ciche. U mnie akurat w rozmiarze 215/55/16.

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dlatego znów widać wyższość testów nad opiniami internetowych specjalistów. Jedno auto, jedne warunki, jeden kierowca różne opony. Również mógłbym tu pisać frazesy jak lepiej zatrzymuje się obecna opona w porównaniu do poprzedniej ale jest mały haczyk. Obecne auto ma o wiele mniej kg, lepsze hamulce i zawieszenie wiec taka opinia była by zwyczajnie bezsensowna.
    Mniejszą masę łatwiej wyhamować, wiec lepsza opona powinna być w kaszalocie
    Ogólnie wtedy zapomniałem o jednej sprawie (może o dwóch) wpływające na drogę hamowania i to wedle mojego główkowania najważniejszej. Bo ja czaje te 40 metrów w testach (przykładowa liczba, ażebym potem miał ładnie w cyfrach wyjaśnić co i jak). Ale co i jak to wieczorkiem (lub potem jak nie będę miał czasu) chyba że ktoś domyśli się o co chodzi i zaskoczy mnie elokwencjom

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zarówno sobie jak i tobie życzę abyśmy nie musieli się przekonywać czy będzie metr za dużo czy metr za mało.
    Dziękuję i wzajemnie- do tej pory nie mialem problemów, tylko ci z tyłu.


    A i zrobiłem na tych oponach od 28 października 6 tysięcy kilometrów, w każdych warunkach to mogę coś powiedzieć, bo jest inaczej niż na opinie z zeszłego roku na 4motion
    Mieszanka inna, albo raczej auto lżejsze o 300 kilo

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Więc tak na dzień dobry opona 225/45R17 z zeszłego i tego roku jest głośniejsza i to sporo,przy przyśpieszaniu i w czasie jazdy jest taki szum jakby małego kompresorka Ale co po hałasie jak po włączeniu radia go nie słychać- ogólnie cyferka z naklejki jak zawsze do niczego się nie nadaje i nie odzwierciedla realnego hałasu w tym konkretnym rozmiarze
    Przyczepność na śniegu (miałem już 3-5 cm opady) wgryza sie ładnie, na sucho też żadnych zastrzeżeń. Natomiast na wodzie potrafi zaskoczyć ( tu należało by się wrzucić filmik, ale jakiś szeryf zaraz podeśle na jakaś komende to sobie daruję) i ogólnie na wodzie auto płynie bardzo szybko, mam takie dwa filmiki gdzie opona Premium 205/55R16 na rondzie i idzie po lekkiej mżawce jak przyklejona, Dębica w identycznych warunkach ma 15 kilometrów mniej i to już za dużo dla niej.
    Co do hamowania jest dobrze, ABS nie musi się za bardzo wtrącać
    Aczkolwiek najważniejszy parametr jest taki jak był, czyli dla mnie ścieralność i spokojnie przelata 3 sezony w moich rękach (Premium 5 sezonów, ale w aucie co lata 3 razy mniej kilometrów). Sorry co mi po oponie, która zrobi niepełne dwa sezony, a zapłacę za nią o 40-50% więcej i raczej w obu przypadkach do sytuacji granicznej nie dojdzie zbyt często?????????

    I tu przechodzimy do owego metra, nawet mi się nie chciało o tym myśleć do momentu dostania zastępczaka od Pabla- Stilo 1.9 jtd jakieś lekko ponad 160 koni z małym Brembo itd. na takim full wypasiku po modzeniu
    Więc tak według mnie ja tego metra nie tracę na tej Dębicy, ba nawet dwóch, być może przy 3 metrach bym się zastanowił, powodów jest w .... tylko pisać mi się nie chce i czasu ni mam, bo to by na lekki wykład zalatywało pod tytułem co w aucie na co wpływa

Podobne wątki

  1. Żarówki H7 które wybrać??
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 00:10
  2. [159] Które dywaniki wybrać???
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 11:54
  3. Które GT wybrać?
    Utworzone przez pcek w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory