Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Utrata mocy duże ciśnienie oleju.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    alfa 159
    Postów
    3

    Exclamation Utrata mocy duże ciśnienie oleju.

    Witam, jestem posiadaczem AR159 2.0 170ps od roku, auto zakupione w idealnym stanie z oryginalnym przebiegiem 164 000, auto posiadało jedynie wyciek na górze z silnika po stronie kierowcy oraz info przy starcie za duże ciśnienie oleju wyłącz silnik. Po ponownym uruchomieniu info nie pojawia się, jak zrobiło si ciepło info znikło, śmigam po autostradach do Niemiec i z powrotem no pewnego razu (kwiecień) przy mocniejszym dodaniu gazu auto straciło moc i pod górkę musiałem jechać razem z TIR-ami, zrobiłem pauzę i auto znów jechało normalnie, oddałem auto do warsztatu na czyszczenie egr i dpf, był spokój, w lipcu sytuacja się powtórzyła zapaliła się do tego kontrolka check enging, oddałem auto do ASO, diagnoza EGR, wymieniłem na nowy oraz przeprowadzono badanie ciśnieniowo DPF okazało się że nie ma żadnego oporu. Sytuacja powtórzyła się znów w październiku znów dojechałem do stacji benzynowej zrobiłem przerwę auto znów jedzie z zastrzeżeniem że obchodzę się z nim delikatnie, przy ciężkiej nodze auto potrafi stracić moc po kilku kilometrach i do tego znów świeci check enging, nie mam już pomysłu, POMÓŻCIE!
    Ostatnio edytowane przez rafban ; 29-11-2018 o 20:02

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Na pewno komunikat informuje o zbyt wysokim ciśnieniu? Może chodzi o zbyt niskie ciśnienie spowodowane sparciałą uszczelką smoka olejowego - znany temat w 2.0 JTDm

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Insufficient oil pressure - zbyt niskie ciśnienie. Temat jest groźny O czym wspomniano powyżej.
    W sprawie braku mocy - trzeba wykonać porządną diagnostykę komputerową, najlepiej nie w ASO tylko u kogoś, kto się zna.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Sprawdziłem i rzeczywiście po wymianie EGR zmieniło się w drugą stronę teraz ciśnienie jest niewystarczające (mam komunikaty w j. niemieckim) ale przed wymianą na sto procent było za wysokie, a co sądzicie o utracie mocy...

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafban Zobacz post
    Sprawdziłem i rzeczywiście po wymianie EGR zmieniło się w drugą stronę teraz ciśnienie jest niewystarczające (mam komunikaty w j. niemieckim) ale przed wymianą na sto procent było za wysokie, a co sądzicie o utracie mocy...
    Ciśnienie oleju nie ma nić wspólnego z zaworem EGR. Przyczyna braku mocy może leżeć w zaworze, w celu weryfikacji trzeba zaślepić go pełną blachą. Jeśli to pomoże (a tak mi się wydaje), w dalszej kolejności trzeba sprawdzić jaki jest faktyczny powód usterki zaworu - czy nie jest to nagar powstały w wyniku nadlewania wtryskiwaczy lub niedomagania turbosprężarki.
    Na koniec ciśnienie oleju - nie widziałem jeszcze komunikatu o zbyt wysokim. Za to niskie ciśnienie spowodowane jest parciejącą uszczelką gumową smoka pompy, którą należy jak najszybciej wymienić i skontrolować układ korbowy. Brak Twojej reakcji może doprowadzić do poważnej usterki silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] Chwilowa utrata mocy, 2.4 JTD
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:53
  3. chwilowa utrata mocy w JTD
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 12:29
  4. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory