Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Punto 1.8 HGT silnik

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie Punto 1.8 HGT silnik

    Witam Panowie. Na początek chciałem przeprosić, ze na forum o Alfie pytam się o Fiata, po prostu słyszałem że silnik w Punto HGT jest praktycznie bliźniaczą konstrukcją z Twin Spark Alfy. Zwracam się do was z pytaniem co jest nie tak z dźwiękiem mojego silnika ? youtube.com/watch?v=t9krkb5Uh0Y . Sami przyznacie że nie jest to typowy dźwięk dla silnika benzynowego. Czy to dźwięk słynnego wariatora ? Jeśli to tylko on to bym się nie martwił natomiast na forum Fiata było kilka osób które pisały że mogą być to panewki. Dodam tylko, że samochód jest w 100% sprawny. Moc jak najbardziej ok, nic nie dymi, tydzień temu wymieniany był olej i nie było w nim żadnych opiłków metalu, silnik nie wydaje też metalicznego stukotu po dodaniu gazu. Podczas jazdy tego dźwięku też nie słychać. Można powiedzieć, że poza tym dźwiękiem wszystko jest ok. Liczę, że znajdzie się tu ktoś mądrzejszy ode mnie i napiszę mi czy jest tu coś czym powinienem się niepokoić ? Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    miałem ten silnik w Barchetta, jeśli hałas dobiega z okolic pokrywy rozrządu, góra silnika po stronie pasażera to jak najbardziej wariator klepie
    ...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest. Klekot jak u starego diesla. Najbardziej słyszany od strony rozrządu i roznosi się pod pokrywę zaworów. Czy może stać się jakaś poważna awaria jeśli nie wymienie wariatora teraz tylko dopiero w lipcu razem z rorządem ?. Czytałem, że podobno na padniętym wariatorze spada moc silnika ale u siebie nic takiego nie zauważyłem samochód przyspiesza dokładnie tak samo jak wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez MokatooPL ; 30-11-2018 o 21:35

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    dlaczego w lipcu? jak coś pada to się to wymienia chyba że nie będziesz jeździł do lipca
    ...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Punto II HGT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dlatego, że na tym rozrządzie przejechałem dopiero 15k i nie chcę go narazie wymieniać a przy wymianie wariata jest to nieuniknione.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał MokatooPL Zobacz post
    Dlatego, że na tym rozrządzie przejechałem dopiero 15k i nie chcę go narazie wymieniać a przy wymianie wariata jest to nieuniknione.
    Mam FIAT'a Barchetta z tym silnikiem, masz do wymiany wariator. Wymień wariator i jak masz nowy rozrząd to sam pasek, uszczelka pokrywy zaworów uszczelniacze na wałkach.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

Podobne wątki

  1. [166] Dmuchawa od Punto I
    Utworzone przez Piotrekx w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory